Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Стрийт фишинг"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: "Стрийт фишинг"

    Мба удрят ...

    Това е на гребната база в Пловдив:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:640_163531.jpeg
Прегледи:1
Размер:81.8 КБ
ID:5796829

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:640_f749e802e2fb9cf2d99aae600fdba96f.jpg
Прегледи:1
Размер:95.8 КБ
ID:5796830

    https://www.youtube.com/watch?v=0B9NA7NIn94

    Риболовът е забранен по принцип, но на Никулден позволяват. Да не разказвам, как като източат водата, на дъното остава метър и повече тиня. Образуват се локви по дъното, в които има повече риба, отколкото вода.
    Последно редактирано от bullet_pk; 20-08-18, 11:18.
    Nissan Terrano 2,7 TDI

    Коментар


    • #32
      От: "Стрийт фишинг"

      Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
      Мба удрят ...

      Това е на гребната база в Пловдив:

      Риболовът е забранен по принцип, но на Никулден позволяват.
      Брях каква зеленина и хората по къси ръкави... на Никулден?
      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

      Коментар


      • #33
        От: "Стрийт фишинг"

        Те не правеха ли някакви състезания по улов на риба на гребния канал?
        За всеки ден прекаран в риболов господ дава по два
        0878 79 20 61 Борис

        Коментар


        • #34
          От: "Стрийт фишинг"

          Може и някой друг ден в годината да са разрешили.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #35
            От: "Стрийт фишинг"

            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Брях каква зеленина и хората по къси ръкави... на Никулден?
            Няколко пъти в годината, разрешават свободен риболов за един ден, обикновено в неделя. А горната снимка с колите е от състезание по риболов (пак го правят няколко пъти годишно).

            Коментар


            • #36
              От: "Стрийт фишинг"

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Те се виждат от мостовете на Марица, вкл. и от пешеходния мост. Явно хващат нещо, щом кесят.
              Ама реки като Марица и още повече - Дунав, не се вместват в категорията "уличен риболов" според мен. ...
              И какво трябва да се включва според тебе? Само канали от типа на Перловска река ли? "Уличен риболов" се определя като "риболов в градска среда". За мен това ...

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:stromgatan.jpg
Прегледи:1
Размер:71.2 КБ
ID:5796837

              си е уличен риболов, та дрънка. Ако, че градът е разположен на острови между езеро и море.
              Ние не сме неутрални!

              Коментар


              • #37
                От: "Стрийт фишинг"

                Изключителни усилия по въвеждането на ред и строеж на пречиствателни станции ще са нужни, но ако някой реши сериозно да го направи, всички протичащи през София реки имат потенциал в рамките само на 3-4 години не просто да се напълнят с риба, ами да да се превърнат в място за отдих. Конкретно София, с лошо управление, корупция и тотална незаинтересованост унищожава безценно природно богатство. Реки, извиращи от природен парк, най-чистата планинска вода, са превърнати в канали!
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • #38
                  От: "Стрийт фишинг"

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  И какво трябва да се включва според тебе? Само канали от типа на Перловска река ли? "Уличен риболов" се определя като "риболов в градска среда". За мен това ...

                  ...

                  си е уличен риболов, та дрънка. Ако, че градът е разположен на острови между езеро и море.
                  Не е интересно. В градове, разположени на брега на море, голяма река, езеро тип швейцарските, няма никаква интрига дали ще заметнеш от някой мост или кей или ще пропътуваш 50 км. да си опнеш рибарското столче на тревата извън града. Реката / езерото / морето е едно и също.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • #39
                    От: "Стрийт фишинг"

                    Брях, да му се не види! Начи, аз на 12 годинки, с черничовата пръчка, с платняна торба през рамо и по джапанки, street fishing съм правил, па да не знам. А като падна дървения мост, кви гьолчета се заформяха... за алай и кефал бяха идеални, ама тогава бях ъпгрейдвал на бамбукова пръчка.
                    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                    Коментар


                    • #40
                      От: "Стрийт фишинг"

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Не е интересно. ...
                      Въпрос на вкус. Ваденето на яка сьомга си е вадене на яка сьомга, дори и да си срещу Кралския дворец. Ама пък лично аз предпочитам наоколо да ми е зелено и тихо. Т.е. не ми е интересно ни в Stroemen, ни в Марица.
                      Градският риболов биваше с чисто месарска функция. Като тръгне херингата, отиваш с чепарето до моста в квартала, събираш кило-две мезе за бирата и те така.
                      Ние не сме неутрални!

                      Коментар


                      • #41
                        От: "Стрийт фишинг"

                        Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                        Брях, да му се не види! Начи, аз на 12 годинки, с черничовата пръчка, с платняна торба през рамо и по джапанки, street fishing съм правил, па да не знам. А като падна дървения мост, кви гьолчета се заформяха... за алай и кефал бяха идеални, ама тогава бях ъпгрейдвал на бамбукова пръчка.
                        В Златоград и аз съм го практикувал като дете.Точно под ,,Съвета''. И риба имаше.Много !
                        Виден столичен ихтиолог

                        Коментар


                        • #42
                          От: "Стрийт фишинг"

                          Преди години, бях ученик. Имаше една дупка ,(Пловдив, ул. Люлебургас), изкопана за основи на кооперация. Но строителят взел парите на зелено и фалирал като същински Олимпик. Дупката стоя поне 5-6 години, пълна със зеленясала вода. Някой беше пуснал каракуди. Един съученик, за учудване на всички ни, хвана няколко риби.

                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #43
                            От: "Стрийт фишинг"

                            След като затвориха тухларните в "тула маала" (затвор в Южния парк), останаха само локвите (сега - езера). Като дете, като се прибирах от риболов от гьоловете на Враждебна, пусках там всички живи каракуди и щуклета. След големия студ лани в първия гьол видях умряла щука над 3 кг. Колкото до Перловска река - имаше дребна риба до преди 15 год., преди да пуснат в нея канализацията на квартала над парка. А един от техниците в сервиза на СБА ловеше балканка в рекичката, която тече през двора на сервиза.
                            ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                            Коментар


                            • #44
                              От: "Стрийт фишинг"

                              Преди десетина години Русенски лом скъса дигите и преля. През година - пак. Стадиона на квартала беше под вода, само хоризонталните греди на вратите виреха на педя над водата. Евро-палет с привързана под него вътрешна гума, две хлапета с кеп и... десетки килограми шаран направо от стадиона или от близките бахчи. С очите си го видях.

                              Коментар


                              • #45
                                От: "Стрийт фишинг"

                                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                                В Златоград и аз съм го практикувал като дете.Точно под ,,Съвета''. И риба имаше.Много !
                                И сега има доста риба. Ама видях как стои на пусия пред мръсния канал под пешеходния мост(сигурно от някоя кръчма е) и ми секна рязко апетита...
                                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X