Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Стрийт фишинг"

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Стрийт фишинг"

    Навремето, когато синът ми беше още в детската градина, но вече много запален рибар, някакво другарче му се беше похвалило, че хванало риба в... Перловската река Много му се бяха смяли другите рибарчета, но детето много сериозно настоявало, че "Ето тука, бе, има риба!" и сочело канала на "Евлоги Георгиев".
    Днес попаднах на това: https://www.bgonair.bg/sutreshen-blo...tara-na-sofiya
    Нещо не ми изглежда убедително Според мен послъгват с показването на една доста яка балканка
    Ся, в Букурещ, където има система от езера (бивша река) в центъра на града, в Западна Европа, където бъка от риба по канали и езера по градовете и никой не я закача, сигурно такъв спорт е възможен, ама у нас?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

  • #2
    От: "Стрийт фишинг"

    Да, нещо послъгват мльъдйежите по телевизията. Тука, след 11-та минута вадят балканка (май същата) от някакъв минаващ през град канал, но явно не е в София:

    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • #3
      От: "Стрийт фишинг"

      Познавам ги, от скоро и аз се опитвам да се занимавам сериозно със спинингов риболов.
      На следващата среща ще ги попитам, но не вярвам да послъгват, поне досега никога не са го правили.

      Коментар


      • #4
        От: "Стрийт фишинг"

        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
        Познавам ги, от скоро и аз се опитвам да се занимавам сериозно със спинингов риболов.
        На следващата среща ще ги попитам, но не вярвам да послъгват, поне досега никога не са го правили.
        Беше ендурист, сега си рибар, следват пчелар и гъбар...
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • #5
          От: "Стрийт фишинг"

          Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
          Беше ендурист, сега си рибар, следват пчелар и гъбар...
          Този пост не е по темата, моля модератор справедливо да се намеси.

          И ето в тази група се подвизават, единият е администратор.
          Пак повтарям, не са лоши момчета, дори напротив, така че аз им вярвам.
          Последно редактирано от Chinela; 17-08-18, 10:36.

          Коментар


          • #6
            От: "Стрийт фишинг"

            Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
            На следващата среща ще ги попитам, но не вярвам да послъгват, поне досега никога не са го правили.
            Послъгват "по рибарски", защото в София, още по-малко в канализацията под НДК нищо не са уловили - вижда се от youtube-канала им. Тази балканка, видно пак от техен клип, са я хванали в някое планинско градче с минаващ през града планински поток. Помня неотдавна реката през центъра на Златоград беше бъкана с черна мряна, деца ловяха та се късаха. Ако направиш клипче, излиза си "стрийт-фишинг" отвсякъде. Само ние си знаем какво е Златоград и къде се намира, така, че няма нищо чудно и пъстърва да удари там.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #7
              От: "Стрийт фишинг"

              Може и да се среща по някоя рибка в софийските канали, но нещо да е порастнало толкова, че да става за хващане...имам нЕкои съмнения...Откъм екология, всички софийски реки са в ужасно състояние.
              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

              Коментар


              • #8
                От: "Стрийт фишинг"

                Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                Може и да се среща по някоя рибка в софийските канали, но нещо да е порастнало толкова, че да става за хващане...имам нЕкои съмнения...Откъм екология, всички софийски реки са в ужасно състояние.
                Някакви мутанти за catch-and-release занимания? То жаби и водни змиЙ няма, пък риба...
                Иначе на езерата в Южния парк едно време се упражнявахме с Боголюб-младши. Понеже безплатно, а все пак нещо хващаш и като начинаещ - слънчак яко, а наоколо разни дърти байчовци разправяха, че имало щуки и костури...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #9
                  От: "Стрийт фишинг"

                  .....дубъл....
                  Виден столичен ихтиолог

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Стрийт фишинг"

                    Като се замисля, не е невъзможно. Колкото и да са мръсни каналите, ситуацията в последните 15-20 години не е толкова плачевна.А при положение ,че никой никога тази риба не я е търсил, защо пък да не се е завъдила.... Но аз бих си мълчал, ако евентуално намеря подобни места.Много бързо, като се разчуе, и попови лъжички няма да има.
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Стрийт фишинг"

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Някакви мутанти за catch-and-release занимания? То жаби и водни змиЙ няма, пък риба...
                      Иначе на езерата в Южния парк едно време се упражнявахме с Боголюб-младши. Понеже безплатно, а все пак нещо хващаш и като начинаещ - слънчак яко, а наоколо разни дърти байчовци разправяха, че имало щуки и костури...
                      Да. Виждал съм щука там, и бях извадил едно костурче )))

                      В Янтра при Търново си има кефали и скобари ))
                      - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                      - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Стрийт фишинг"

                        Първоначално публикуван от deyan_h Преглед на мнение
                        Да. Виждал съм щука там, и бях извадил едно костурче )))

                        В Янтра при Търново си има кефали и скобари ))
                        Ох... на ИскАро след Панчарево какви подли кефали има(ше). Колко пъти съм бърсАл сълзи и сополи на детето. Водата бистра, виждат се как щъкат, ако метнеш захранка някаква - завира и ги гледаш как цък-цък, всичко изкълвават. Но-о-о-о... стръв на въдица - виждат се как помирисват и се връцват. Боголюб мл. беше истерясал заради тях. Даже един ден тържествуващо се връщат с майка си от пазар - по настояване на Младши купили от някакъв циганин... серкме Ползвахме го за лов на РАЦИ в река Двойница, преди хотелите на ББ да бастишат реката, после му орязах тежестите и ги ползвах за морско чепаре... То при това застрояване, вече и Искър след стената на Панчарево си е "street fishing", де, ама не е за това темата.
                        Преди време бехме наловили към 20-на каракуди някъде на платено (не взимаха пари за тях) и всичките ги пуснахме в "Езерото с лилиите" в Борисовата градина - там нали има едни червени и черни риби, четох някъде, че били вид каракуди и реших "да им опресня генофонда". Като малък, заминавахме и си пуснах аквариумните рибки в същото езеро.
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Стрийт фишинг"

                          На Искър се хваща при кариерите-където е пътя за депото за строителни отпадъци. Често виждам там байочвци да клечат с въдици. Обаче дали хващат нещо...
                          Дребни рибки съм виждал в Какач-при метростанцията, преди 2-3 години. Но съвсем малки рибки-не стават а хващане.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Стрийт фишинг"

                            Случайно бях гледал клиповете за тунелите под НДК на тези момчета.
                            Интересно ми беше. защото смътно си спомням реката. преди построяването на "двореца".а и съм израснал покрай Pearl river.
                            По коритото. от сегашния театър "София" отивахме до Военно-историческия музей на "Скобелев". да си играем на танковете.
                            Иначе. пичовете не хванаха нищо. доколкото си спомням.
                            Life is too short to drive dull cars!

                            Fight global warming !
                            ... turn on your A/С !

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Стрийт фишинг"

                              Тук със сигурност става за street fishing:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180716_131217.jpg
Прегледи:1
Размер:118.3 КБ
ID:5796769

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180716_132456.jpg
Прегледи:1
Размер:139.7 КБ
ID:5796770

                              Опитах се да снимам гигантските рибоци, ама нищо не излезе:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180716_131210.jpg
Прегледи:1
Размер:157.5 КБ
ID:5796768

                              Нооооо, никой не практикува, щото кралската Marechaussee сигурно ще го излови като риба:

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180716_132010.jpg
Прегледи:1
Размер:94.9 КБ
ID:5796771
                              Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 19-08-18, 13:06.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X