Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

    Здравейте, имам Pahtfinder R51 автоматик на 170 000км. Имам следния проблем (видео): https://1drv.ms/v/s!Aul67mx7hTdrle0iznL5goc2flDkfw Този индикатор мига без видима причина и след като помига 20-30км светва лампата за 4x4 и това е. Сменихме цялата раздатка, но проблемът си остана. Майстора обиколи всички компютри, конектори и т.н. и не вижда причина. Някакви идеи как мога да реша този проблем, защото иначе все едно имам кола само със задно и толкова.

  • #2
    От: Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

    Преди включване на 4x4 преместете лоста в позиция N, включвате двойното, след което индикатора може да започне да мига както е показан в клипа. Пробвайте да включите задна и задръжте няколко секунди, би следвало да спре. Играл съм си много с тая досада, само че на Навара. Свети ли символа 4WD на таблото?
    Последно редактирано от Иван_Иванов; 16-08-18, 10:29.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

      Първоначално публикуван от Иван_Иванов Преглед на мнение
      Преди включване на 4x4 преместете лоста в позиция N, включвате двойното, след което индикатора може да започне да мига както е показан в клипа. Пробвайте да включите задна и задръжте няколко секунди, би следвало да спре. Играл съм си много с тая досада, само че на Навара. Свети ли символа 4WD на таблото?
      За мигането при включване знам, но това е просто при движение напред само със задно. Символа 4WD не свети, но понякога премигва и накрая светва, а този индикатор изчезва и толкова. Това всичко е без да се опитвам да пускам 4x4. Просто движание напред. Имам този проблем и с втората раздатка

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

        Опитайте с подмяна на датчика на ABS модула. Един кабел е, под задния десен калник се мотаеше някъде по спомен.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

          Пробвал ли си като светне дали имаш предно, и пробвал ли си като завъртиш на 4х4 дали се включва предното?
          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

            Първоначално публикуван от Иван_Иванов Преглед на мнение
            Опитайте с подмяна на датчика на ABS модула. Един кабел е, под задния десен калник се мотаеше някъде по спомен.
            Ще пиша да го прегледат.
            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
            Пробвал ли си като светне дали имаш предно, и пробвал ли си като завъртиш на 4х4 дали се включва предното?
            Според мен закача предното, но тогава просто мига средната част от индикатора. Не включвано нищо, ако светне 4WD лампата

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

              Здравейте,нов съм и незнам каде да напиша по темат имам сериозен проблем с Ниссан Падфайндер 2007г. 2,5 174к.с
              при смяната на Съединител и маховик се появи тракане при гасене на двигателя звучи ма разбит маховик след съмнение че е дефектен купих още един става въпрпс за ЛуК маховик и е същия проблема маховика тресе и чука.Допълнение,че преди да се смени някой го вече беше подменил със твърд маховик.

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с индикатор за 4х4 на Pathfinder

                Колега, смени майстора. Маховика е твърд оригинално. И по каталог пак излиза твърд не демпферен.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X