Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какъв тип лед бар ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Какъв тип лед бар ?

    Здравейте престои ми слагане на лед бар. По магазините виждам 2 типа с лупи и такива с рефлектори без лупа. Кой тип за какво е ? Искам да го ползвам повече като допълнителна светлина при каране, така че да светат повече като късите светлини на метла. Понеже нямам място ще го монтирам на предния капак. Като размер мога да сложа не повече от 84см, макар че и да е наполовина по малък би трябвало пак върши доволно много работа. Някакви препоръки ?

  • #2
    От: Какъв тип лед бар ?

    LED бара не е направен да се кара като допълнителна светлина по пътищата. Само извън тях !!

    Коментар


    • #3
      От: Какъв тип лед бар ?

      Аз имам с лупи,3D или 5D,не помня вече как ги рекламираха,свети си.

      Аз бих взел само Спот модел ма нещо китайците са се изметнали и правят само комбо.
      TOYOTA SEQUOIA ‘11
      W140 S420 '99

      Коментар


      • #4
        От: Какъв тип лед бар ?

        Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
        Здравейте престои ми слагане на лед бар. По магазините виждам 2 типа с лупи и такива с рефлектори без лупа. Кой тип за какво е ? Искам да го ползвам повече като допълнителна светлина при каране, така че да светат повече като късите светлини на метла. Понеже нямам място ще го монтирам на предния капак. Като размер мога да сложа не повече от 84см, макар че и да е наполовина по малък би трябвало пак върши доволно много работа. Някакви препоръки ?
        Едните се водят spot light другите flood light - демек едното е като прожектор другото разпръсква светлината.
        Аз не препоръчвам да слагаш лед бар за шосейно каране, ако сложиш 84см лед бар Spot light най много някой да слезе да те бие. Тия работи са за в гората, не да светкаш на хората в очите. Ако искаш просто някаква дневна светлина си вземи 18в лед барчета и си ги сложи, но ако целта ще е да осветяваш пътя - полирай си фаровете и смени светлините там

        Поздрави

        Коментар


        • #5
          От: Какъв тип лед бар ?

          Между Спот и Спот има разлика - има модели с лупи и такива без та ако това е въпроса аз залагам на тия с лупите.

          Прави каквото знаеш,само гледай да не ми светнеш кофти в очите на пътя,че и тая кола ще бльсна като предната.

          Успех и да се похвалиш какво си взел,вземи рошава гарга.
          TOYOTA SEQUOIA ‘11
          W140 S420 '99

          Коментар


          • #6
            От: Какъв тип лед бар ?

            Може и от кафето сутрин да е, ама светне ли ми някой нещо не сложено заводски в автомобила, веднага минавам на дълги. Няма нужда да ме обеждавате, че не съм прав, и тоя светещия не е прав, и майка му не е, и сестра му...
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Какъв тип лед бар ?

              Когато на никой не пречиш може да се ползва и на пътя и извън него. Въпроса ми беше за разликата между двата лед бара и кой тип бихте препоръчали. Аз съм на 45 г с 18 годишен стаж в америка на камион, та знам много добре как се кара на дълги и на къси. За гората си имам спот прожектор 2000 лумена, който прави доста ясно петно на 200-300 метра. Същия ако го използвам на пътя мисля се сещате за какво иде реч, той е само за наказание на наглите, които не минават на къси. Преди година бях попаднал на драйвинг лед бар на Хела в ибей, който беше предназначен точно за каране на пътя. Беше дълъг 40см с един ред крушки, но сега го няма. Той покриваше тези участъци, които фарове не покриваха. Но не помня с лупи ли беше или рефлектори. Цената му беше около 300$

              Коментар


              • #8
                От: Какъв тип лед бар ?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:CD748EC6-D995-410E-9718-8729276CB52D.jpg
Прегледи:1
Размер:237.3 КБ
ID:5796447

                Америкаааааа,е тогава ще ти е лесно с инчовете - 2 броя по 32 инча с 5Д лупи пред мен в момента,светят сякаш по-добре от ония без лупите.
                TOYOTA SEQUOIA ‘11
                W140 S420 '99

                Коментар


                • #9
                  От: Какъв тип лед бар ?

                  Първоначално публикуван от hamilton Преглед на мнение
                  Когато на никой не пречиш може да се ползва и на пътя и извън него. Въпроса ми беше за разликата между двата лед бара и кой тип бихте препоръчали. Аз съм на 45 г с 18 годишен стаж в америка на камион, та знам много добре как се кара на дълги и на къси. За гората си имам спот прожектор 2000 лумена, който прави доста ясно петно на 200-300 метра. Същия ако го използвам на пътя мисля се сещате за какво иде реч, той е само за наказание на наглите, които не минават на къси. Преди година бях попаднал на драйвинг лед бар на Хела в ибей, който беше предназначен точно за каране на пътя. Беше дълъг 40см с един ред крушки, но сега го няма. Той покриваше тези участъци, които фарове не покриваха. Но не помня с лупи ли беше или рефлектори. Цената му беше около 300$
                  И ти си човека, който определя дали пречиш или не с тези прожектори? Или завода производител, който е изчислил и нагласил на стенд заводските фарове така, че наистина да не пречат?
                  Както и да е де, светнеш ли ми с тоя бар, аз ще си светна дългите.
                  Успех със светулките!
                  https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

                  Коментар


                  • #10
                    От: Какъв тип лед бар ?

                    Явно в момента пътешестваш с лодката. Приборите се виждат добре и някаква мъглявина.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Какъв тип лед бар ?

                      Баш така,на колите нямам,че не ги вадя офроуд ма тук си трябва
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • #12
                        От: Какъв тип лед бар ?

                        Аз пък ще ти светна прожектора, повечето от зор гасят фаровете, не вярвам да правиш изключение. Не си ти човека, който да ми говори кое е правилно и кое не е. Всеки си има глава на раменете. Тук е офф-роуд форум, което преполага много тунинг, който не е заводски. Дали ти харесва или не, това е без значение, факт е че афтърмаркет фарове има много и навсякъде по света добри и не толкова добри. За момента само спамиш и не ми казваш нищо полезно, явно и незнаеш. Така, че карай си лодката и не занимавай със консерватифните си расъждения.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Какъв тип лед бар ?

                          Аз като консервативен модератор ще проявя модераторски произвол и ще затворя темата.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X