Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

    Здравейте колеги. На път съм да закупя такава машина. Моля за мнение, тъй като е произведена в САЩ, дали има някакво разминаване в частите с тези произведени за Европа.И в кой сервиз (гараж) в София мога да направя първоначалната диагностика? Поздрави.
    Nissan Pathfinder 4.0L

  • #2
    От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

    Основната разлика е в електрониката на двигателя , завишените изисквания за екология тук го налагат . Последствията за теб в бъдеще са, светване на контролната светлина на таблото за щяло и нещяло , дори и за недобре завита капачка на резервоара . Като цяло това няма да ти е проблем ако имаш под ръка грамотен механик с адекватна диагностика . Иначе е добър избор за джип , тези дни ремонтирах един такъв (климатика не работеше добре) и го покарах 20-30 мили , хареса ми , определено върви много добре , изключително прецизен като автоматична кутия , управление ,спирачки и т.н. Естествено си имаше доста дребни забележки насъбрани за 10 години и 100к мили употреба, но те основно са по интериора , който си е доста евтино направен което е типично за азиатска кола. Направи ми впечатление че предната стабилизираща щанга е с доста разбити тампони и биелети , което е нетипично за автомобилите тук (хората имат пътища) и вероятно в Бг ще имаш доста грижи с тези неща , но те са евтини и лесни за поправка , просто ще се обслужват един път годишно може би и няма да имаш шумове .
    2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
    ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

    Коментар


    • #3
      От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

      Благодаря ти Павка за мнението. И към момента на таблото свети чека. Предполагам, че причината е в изтърбушените катализатори при монтажа на газовата уредба. Но това ще покаже при предстоящата диагностика. Иначе като джип много ми допада. И като възможности извън пътя, и като визия, и като мощ... Е много кубици, но както казват съфорумците "Кеф цена няма..."
      Nissan Pathfinder 4.0L

      Коментар


      • #4
        От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

        Ако чека свети само заради изтърбушените катализатори има лесно решение да угасне , друг е въпроса че няма логика в цялата работа , колкото до кубиците , те винаги са добре дошли
        2012 GL350 Bluetec & 2012 Audi A6 Quattro 3.0T & 2013 Audi S6 Quattro 4.0 Biturbo
        ex-Toyota Land Cruiser FZJ-80 Triple Locked 4.5EFI 1FZ-FE petrol/lpg

        Коментар


        • #5
          От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

          Карал съм такъв нисан, карал съм и такъв с 3-литра дизел на инфинити. Разгледай и този вариянт, моето мнение е, че V6 дизела е по-разпространен, по-динамичен <7 степенна скородтна кутия> и по всяка вероятност би могъл да намериш кола без съмнителна история зад себе си.

          Дано не говориш за някой друг патфайндър разбира се, говоря за испанското купе R51


          Коментар


          • #6
            От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

            Предпочитам бензин. Това което гледам е:https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cg...1&slink=7x6nks
            Nissan Pathfinder 4.0L

            Коментар


            • #7
              От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

              Е мой е!
              Прикачени файлове
              Nissan Pathfinder 4.0L

              Коментар


              • #8
                Re: От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                Първоначално публикуван от BadAngel Преглед на мнение
                Карал съм такъв нисан, карал съм и такъв с 3-литра дизел на инфинити. Разгледай и този вариянт, моето мнение е, че V6 дизела е по-разпространен, по-динамичен и по всяка вероятност би могъл да намериш кола без съмнителна история зад себе си.

                Дано не говориш за някой друг патфайндър разбира се, говоря за испанското купе R51
                Дизела го карах на инфинити qx70 ама хич не ми хареса, харчи доволно 13л/100 магистрала, върви зле в сравнение с мойто 3.7 бензин. Като сложим поддръжката на дизляка мойто харчи на половината.

                Колега честито и безаварийно, супер изглежда машината.

                п.с. инфинити двигател няма, всичко си е нисан. Дизлака е нисан-рено, но франсетата го слагат само на лагуна.
                Последно редактирано от Daniel; 30-09-18, 18:18.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                  Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                  Е мой е!
                  Честито , много безаварийни и поздравления за избора на бензин !
                  "Не мога да разбера как живеят спокойно хората които изобщо нямат никакъв джип..."
                  Кольо.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                    Благодаря колеги,
                    Дойде време за смяна на маслото на автоматичната скоростна кутия, но искам първо да направя диагностика. Не мога да разбера какъв модел е и с какъв диагностичен уред трябва да се случи това. И има ли нещо общо автомата на бензина с този на дизела? Абе ако някой има инфо къде мога да направя тази процедура в София, моля да сподели.
                    Nissan Pathfinder 4.0L

                    Коментар


                    • #11
                      Re: От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                      Първоначално публикуван от EWGENI AWRAMOW Преглед на мнение
                      Благодаря колеги,
                      Дойде време за смяна на маслото на автоматичната скоростна кутия, но искам първо да направя диагностика. Не мога да разбера какъв модел е и с какъв диагностичен уред трябва да се случи това. И има ли нещо общо автомата на бензина с този на дизела? Абе ако някой има инфо къде мога да направя тази процедура в София, моля да сподели.
                      Мини през витоша ауто, единствения сервиз до сега който не ми е счупил нещо друго. Не знам коя ти е кутията. Или е ре5 или ре7. Масло си сложи на нисан 4матик, мисля че беше, има разлика дали е за 5 степенната или 7.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                        5 степенна е. А дали са еднакви с дизеловите.
                        Nissan Pathfinder 4.0L

                        Коментар


                        • #13
                          От: Re: От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                          Първоначално публикуван от Daniel Преглед на мнение

                          п.с. инфинити двигател няма, всичко си е нисан. Дизлака е нисан-рено, но франсетата го слагат само на лагуна.
                          Дай да я видим тази лагуна на която слагат 2.5. За един приятел питам?
                          Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                          Коментар


                          • #14
                            Re: От: Re: От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                            Първоначално публикуван от jimito Преглед на мнение
                            Дай да я видим тази лагуна на която слагат 2.5. За един приятел питам?
                            Говорим за 3.0 v6. Не съм се интересувал от рено и не знам кое е.


                            На дизела не вярвам да е различна.
                            Engine

                            2.0 L*M274 DE20 AL*I4(Europe, China, Canada, United States)

                            3.7*L*VQ37VHR*V6

                            3.5*L*VQ35HR*V6*hybrid

                            2.2*L*OM651 DE22 LAdiesel*I4

                            3.0*L*VR30DDTT*twin-turboV6

                            Transmission7-speed*Jatco*automatic

                            Еднаква слагат за различните двигатели. Но на нисана не мога да съм сигурен.
                            Последно редактирано от Daniel; 02-12-18, 14:54.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет за покупка на Патфайндер V6, 4.0L

                              YD25 Дизела който слагат на навара и патфиндър е японски. Има доста хора дето се бъркат, че е рено.
                              Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X