Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Skoda Superb 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Skoda Superb 4x4

    Първоначално публикуван от biboqn Преглед на мнение
    Супърба е с 5 години гаранция,какво ще и поддържаш?
    Хората ги притеснява смяната на маслото във фирмения сервиз, щото е по-скъпа със 100 лева от при Бай Пешо, където ти налива квот дойде.
    Новата кола, каквото и да и се случи, ако си я експлоатирал съгласно нормите на гаранцията, нямаш никакви проблеми.
    На мен ми свирна водна помпа, спрях преди да прегрея двигателя, обадих се на телефона от гаранцията, пратиха репатрак, оправиха колата и ме повикаха да си я взема. На въпроса, какво щеше да стане, ако колата я караше жена ми и беше изчакала любезно да светне червената лампа, беше поразсъждавала и беше прегряла двигателя, какво ще стане? ВДигнаха рамене и ми казаха, че ще сменят двигателя. Вината не била моя, а на водната помпа.
    Само пример давам.

    п.п.
    Колата не е шкода, ама все тая, щото работата по гаранция на тях им се заплаща и те нямат нищо против да я извършват. За сметка на производителя е.

    Коментар


    • #62
      От: Skoda Superb 4x4

      Доколкото сметката за всички забавления на автомобилните производители се заплаща крайния клиент, то може да се приеме че смяната на двигателя не е за сметка на производителя.
      Не чета коментари и не отговарям на такива.

      И коментаторите...

      Коментар


      • #63
        От: Skoda Superb 4x4

        Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
        Доколкото сметката за всички забавления на автомобилните производители се заплаща крайния клиент, то може да се приеме че смяната на двигателя не е за сметка на производителя.
        Може и така да се каже , обаче ако по-дълго си продават колите без да сменят ДВГ-ли , тяхната печалба ще бъде по-голяма . Така че аз приемам че е за тяхна сметка гаранционият ремонт .
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • #64
          От: Skoda Superb 4x4

          Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
          Паритв зв поддръжка на нов супърб за норматив подминават тези за старо БМВ. Уазков мазохизъм.
          5г гаранция срещу 4 за Бмв, 150к срещу 100к за Бмв. Кое му е скъпото? ТО на Супърб е около 350-400лв. Колко е на старо Бмв ...? Само маслото му е толкова! Понякога пишеш откровенни глупости!

          Коментар


          • #65
            От: Skoda Superb 4x4

            Ако прибавим и удълженият пробег до смяна на масло на новите автомобили, съвсем криво идва сравнението с дъртия баварец...
            Моята сама си преценява кога е време за смяна в диапазона 25-30 хиляди километра.
            Изобщо до тук за година и половина, като изключим лизинга, съм платил само едно обслужване за обща сума под 300 лв.
            Ако бях с дърт баварец, щях да съм сменил три пъти масло за този период и да предстои четвърто...

            Иначе българина много обича да повтаря общоприети мантри без да има никакъв личен опит. То не бяха "японските коли са със скъпи части", "немските коли са най-здрави" и т.н.
            Та и това със скъпотията по новите коли е същото.

            Толкова е скъпо в официалните сервизи, че за смяна на една маслена връзка към турбината на колата на жена ми, след увъртания и "опипване на почвата за обябвяване на безбожна цена" от няколко майстора, накрая я смениха при дилъра за 47лв. В това време жена ми пи безплатно кафе и си чете списания като бял човек в чакалнята, вместо да виси пред измислени гаражи например в покрайнините на София.

            Виж, ако някой е взел "супер изгодна", "на малко километри", "карана от една баба само до аптеката в неделя" кола точно след изтичане на гаранцията, там може и златно да ти излезе наистина...
            Seat Leon FR 2017 1.8 TSI
            Seat Leon 2007 1.9 TDI

            Коментар


            • #66
              От: Skoda Superb 4x4

              Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
              Ако прибавим и удълженият пробег до смяна на масло на новите автомобили, съвсем криво идва сравнението с дъртия баварец...
              Моята сама си преценява кога е време за смяна в диапазона 25-30 хиляди километра.
              Изобщо до тук за година и половина, като изключим лизинга, съм платил само едно обслужване за обща сума под 300 лв.
              Ако бях с дърт баварец, щях да съм сменил три пъти масло за този период и да предстои четвърто...

              Иначе българина много обича да повтаря общоприети мантри без да има никакъв личен опит. То не бяха "японските коли са със скъпи части", "немските коли са най-здрави" и т.н.
              Та и това със скъпотията по новите коли е същото.

              Толкова е скъпо в официалните сервизи, че за смяна на една маслена връзка към турбината на колата на жена ми, след увъртания и "опипване на почвата за обябвяване на безбожна цена" от няколко майстора, накрая я смениха при дилъра за 47лв. В това време жена ми пи безплатно кафе и си чете списания като бял човек в чакалнята, вместо да виси пред измислени гаражи например в покрайнините на София.

              Виж, ако някой е взел "супер изгодна", "на малко километри", "карана от една баба само до аптеката в неделя" кола точно след изтичане на гаранцията, там може и златно да ти излезе наистина...
              Мани, сега като ти кажат,че знаеш ли колко е скъпо да обслужваш в официален сервиз .... . Ама така, като не си ценят времето, и до кварталният ходят по 5 пъти за едно и също нещо ...Като си сложат и наднциата на час, за загубеното време, златен тоя баварец....

              Коментар


              • #67
                От: Skoda Superb 4x4

                Преди време си купих Гранд Витара от Миркат на 4г върната от лизинг, само при рях обслужвана... Ами беше си с оригиналния маслен филтър - чак беше ръждясал!
                помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                Коментар


                • #68
                  От: Skoda Superb 4x4

                  С официалният сервиз на шкода може и да сте случили, но не с всички марки е така. Като ти дадат оферта за смяна на ангренажен ремък комплект 1050 лева само за частите, пък на магазина качествен комплект е 300 лева ........., трябва да е луд някой да им ги даде!
                  Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                  VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                  Коментар


                  • #69
                    От: Skoda Superb 4x4

                    Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                    С официалният сервиз на шкода може и да сте случили, но не с всички марки е така. Като ти дадат оферта за смяна на ангренажен ремък комплект 1050 лева само за частите, пък на магазина качествен комплект е 300 лева ........., трябва да е луд някой да им ги даде!
                    Коя е тази марка с тази надценка?

                    Коментар


                    • #70
                      От: Skoda Superb 4x4

                      Хюндай.


                      ПП: А още по-фрапиращо е, че те карат да подпишеш декларация, че нямаш абсолютно никакви претенции към сервиза още преди да са ти вкарали колата вътре!
                      Последно редактирано от Ивайло Александров; 26-09-18, 10:46.
                      Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                      VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                      Коментар


                      • #71
                        От: Skoda Superb 4x4

                        Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                        Хюндай.


                        ПП: А още по-фрапиращо е, че те карат да подпишеш декларация, че нямаш абсолютно никакви претенции към сервиза още преди да са ти вкарали колата вътре!
                        И там съм поддържал кола, и не съм видял подобно нещо. Колата е гаранционна, но въпреки това нямаше разминаване.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Skoda Superb 4x4

                          Първоначално публикуван от Николай Календжиев Преглед на мнение
                          Ако прибавим и удълженият пробег до смяна на масло на новите автомобили, съвсем криво идва сравнението с дъртия баварец...
                          Моята сама си преценява кога е време за смяна в диапазона 25-30 хиляди километра...
                          Много суперско. С риск да те разочаровам, това "се практикува във VAG" от поне 15 лета.
                          Допускам че "баварките" не са по-назад
                          Не чета коментари и не отговарям на такива.

                          И коментаторите...

                          Коментар


                          • #73
                            От: Skoda Superb 4x4

                            Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                            Много суперско. С риск да те разочаровам, това "се практикува във VAG" от поне 15 лета.
                            Допускам че "баварките" не са по-назад
                            При камионите е още повече пробега, и? Пак си изкарват над 1милион км. Друг е въпроса, че сме бедни, на колата и гледаме като вещ от първа необходимост!

                            Коментар


                            • #74
                              От: Skoda Superb 4x4

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              И там съм поддържал кола, и не съм видял подобно нещо. Колата е гаранционна, но въпреки това нямаше разминаване.
                              Ако намекваш, че лъжа мога да ти изпратя офертата! Става въпрос за извънгаранционно обслужване на стар Теракан.
                              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                              Коментар


                              • #75
                                От: Skoda Superb 4x4

                                Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                                Ако намекваш, че лъжа мога да ти изпратя офертата! Става въпрос за извънгаранционно обслужване на стар Теракан.
                                Не съм казал подобно нещо! Споделих моят опит с този сервиз, личен! Дали ще обслужа колата при тях, или при Патаран разликата беше под 50лв!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X