Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Skoda Superb 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Skoda Superb 4x4

    Първоначално публикуван от boidiu Преглед на мнение
    ... Но все се чудя как все аз попадам на коли дето горят много повече от на другите. Явно съм карък или пък.... сещайте се.

    .....

    Споко и аз съм така.
    На коли дето другите им правят под 5 аз около и над 6/100 на преходи над 1000 км
    От крака е ша знайш от крака само.
    Аз може да не карам много над ограниченията ама като настигна някой и на секундата газ до ламарината и то малко по малко качва разхода.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

    Коментар


    • #32
      От: Skoda Superb 4x4

      5.5л/100 съм постигал с Пасат В5.5 - не умишлено, просто пътувахме с 2 коли и колегата /Ауди А4 1.8Т автомат/ караше бавничко /70-80-90кмч по шосето - тогава на практика нямаше магистрала до Солун/... Неговият разход беше 7.5/100 бензин...

      Същия пасат до Созопол с яко настъпване 160-180кмч даваше малко под 8/100... Още не беше изцяло магистрала до Бургас...
      При теглене на 5м лодка със 100-120кмч, пак малко под 8/100... На 140 с лодката вече кчаваше на 10/100, ама тя си има достаголямо съпротивление.

      С Кадито, ако се поддържа 70-100кмч, разходът е 4-4.5л/100. С платформа 2700кг /натоварена на макс/ - скорост 80-100км, разход 8 и малко... Има сила и по-бързо да върви, ама както се пееше "Губя контрол..." На колицата й дават да тегли 1500кг, аз закачам дубъл - като стъпи в коловозите по магистралата с над 85кмч и става "ламбада"...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #33
        От: Skoda Superb 4x4

        Суперба 2012 на дълго 140 на магистралата и 90-100 след нея, с климатик 5,5 на борд, 5,9 на колонка. 2.0 TDI, 4х4 170 к.с на 170к км.
        Рено Меган комби 1.5 дци 109 к.с, съм минавал 1100км само с един резервоар, което е под 5 литра. Карам ли го на заварка 850км с едно пълненене.

        Напълно постижим е разход 5 литра на 100 със сървменните дизелови автомобили.

        Коментар


        • #34
          От: Skoda Superb 4x4

          Какво ви е мнението за Mazda 6 комби 4x4 2.2D автомат в сравнение с шкодата? Говориме за 2-3 годишни коли и в двата случая...
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #35
            От: Skoda Superb 4x4

            Mazda е с малък резервоар, 45 литра заради системата и 4/4. По-малка е като пространство вътре и струва същите пари. Гори същото количество гориво, но върви доста повече от Шкодата.
            Зависи какво търсиш. АЗ бих избрал Шкодата заради комфорта. Адаптивното и окачване си заслужава отвсякъде........а и по-добре нова, щото на 2 години още държи цена, а тия коли се карат. Ще я вземеш на километри.

            Коментар


            • #36
              От: Skoda Superb 4x4

              Гледам и шКодияка- като стигна 300х.км на хюндая, тамън ще излязат 2-годишни шКодияци ... Казват, че е по-некомфортен от суперба, но пък ще има задоволителен клирънс...
              Последно редактирано от Тедо /LJ73/; 16-09-18, 20:51. Причина: Редакторът на телефона е мн. подъл...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #37
                От: Skoda Superb 4x4

                Първоначално публикуван от kok4o1 Преглед на мнение
                Mazda е с малък резервоар, 45 литра заради системата и 4/4. По-малка е като пространство вътре и струва същите пари. Гори същото количество гориво, но върви доста повече от Шкодата.
                Зависи какво търсиш. АЗ бих избрал Шкодата заради комфорта. Адаптивното и окачване си заслужава отвсякъде........а и по-добре нова, щото на 2 години още държи цена, а тия коли се карат. Ще я вземеш на километри.
                Чак пък да върви повече Маздата?
                С няколко Мазди 6 съм се засичал, Супърба си ги отнаяше без да се замисли, та не знам тези споменатите от теб какви са..

                Коментар


                • #38
                  От: Skoda Superb 4x4

                  Зависи каква е маздата (Има доста 2.0 бензин 140кс), а и откъде знаеш, че са искали да се състезават с теб...
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #39
                    От: Skoda Superb 4x4

                    От новичките с двата кюнеца отзад. Тръгваш да ги изпреварваш, и не те пускат...особенно като видят Шкода в огледалото. Но, много бързо и приключва усмивката като ги оставиш назад ...
                    От 2.0 до 2.2 дизе, по-добър от двигателя на Vw няма. Икономичен, здрав върви много здраво.
                    Последно редактирано от FiveFinger; 16-09-18, 21:05.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Skoda Superb 4x4

                      Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                      Гледам и шКодияка- като стигна 300х.км на хюндая, тамън ще излязат 2-годишни шКодияци ... Казват, че е по-некомфортен от суперба, но пък ще има задоволителен клирънс...
                      Иди на тест драйф на Кодияк и резко ще го забравиш като кола. За парите, за които ще го нахъсаш да ти харесва ще може да вземеш Тигуан хайлайн. Еле па като идваш от високия клас на Хюндай.

                      Супърба като нова кола няма никаква конкуренция за парите, за които струва. Това което предлага като комфорт, возия и място с всички екстри шкодата, ще вземеш базов пасат с много компромиси.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Skoda Superb 4x4

                        За чисто нов не става дума, ама въобще! Ще се взима кола на 2-3 години до 100х.км
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #42
                          От: Skoda Superb 4x4

                          Ако ти се кара бърза чисто нова кола за под 80к, Супърб 2.0 ТСИ 4х4 с 6 степенното ДСГ. Сток е 290 к.с, само със нов софтуер минава 380 к.с на колелата. И става много брутална кола. Няма друг такъв двигател в класа си. Само софтуер и си над 100 к.с.
                          Решиш ли да вложиш пари в нея, не ми се мисли какъв изрод се получава. например такъв

                          п.с стокова размазва БМВ 740д, след новият софтуер е хала ... Има вече 2-3 правени в БГ.

                          п.с2 И аз ги чакам на вторичният пазар, ама засега няма ...
                          Последно редактирано от FiveFinger; 17-09-18, 09:01.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Skoda Superb 4x4

                            и сегашните са ми достатъчно бързи /даже прекалено бързи според КАТ/...
                            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                            Коментар


                            • #44
                              От: Skoda Superb 4x4

                              Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                              ....

                              п.с стокова размазва БМВ 740д, .....
                              Само дето Суперба е "compact executive car" а 7-цата е "full size luxury car" и Суперба трябва да се сравнява с 3-та серия примерно 330i да речем.
                              Land Rover Discovery II, V8 4.0
                              VW Golf VI variant
                              Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                              Коментар


                              • #45
                                От: Skoda Superb 4x4

                                Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                                Само дето Суперба е "compact executive car" а 7-цата е "full size luxury car" и Суперба трябва да се сравнява с 3-та серия примерно 330i да речем.
                                Ко, не! Съеизерима е с 5-та, не с 3-та. За там си има Октавия.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X