Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Skoda Superb 4x4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Skoda Superb 4x4

    Тедо, има един Супърб Скаут в Пловдив, но е на 140 000 км. и според мен като фен на VAG е доста екзотична кола. В смисъл всички тези декорации по него ще трябва да се купуват от официалния вносител на официални цени. Виж го в карс.бг.
    Не бързай ако искаш да стигнеш
    __________________________________
    Discovery II TD5 10P

    Коментар


    • #17
      От: Skoda Superb 4x4

      Първоначално публикуван от Михаил Преглед на мнение
      Тедо, има един Супърб Скаут в Пловдив, ...
      Добре изглежда, но аз от автокъщи не купувам, еле пък от ПловдиФ...
      помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

      Коментар


      • #18
        От: Skoda Superb 4x4

        Дадох я само за пример, че има такова животно. А за Пловдиф си напълно прав, при положение че има Дупница и Враца....
        Не бързай ако искаш да стигнеш
        __________________________________
        Discovery II TD5 10P

        Коментар


        • #19
          От: Skoda Superb 4x4

          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
          2.0тди ли е?
          Относно височината - зависи за какво я ползваш... При мен макар и все по-рядко има и ползване по черен път, когато отида за риба. При всички случаи височината е компромис - най-вече с разхода на гориво. Въздухът, който влиза отдолу прави най-голямо съпротивление... Затова и по-новите коли имат "нож" отпред, който максимално да отмести въздуха нагоре и встрани...
          Щом разхода е най важен и ще се кара магистрално разгледай нещо на пневматично окачване дето нормално си е по ниско а се вдига при нужда.
          Land Rover Discovery II, V8 4.0
          VW Golf VI variant
          Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

          Коментар


          • #20
            От: Skoda Superb 4x4

            Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
            Щом разхода е най важен и ще се кара магистрално разгледай нещо на пневматично окачване дето нормално си е по ниско а се вдига при нужда.
            Не си ме разбрал - не за мен - за производителите е най-важен разхода и не по-малко вредните емисии. Затова ги правят ниски особено отпред. За мен разходът не е проблем дали ще е 6.5 или 7.5... 2.0ТДИ много трудно качва над 8/100 на дълъг път /трябва си сериозна газ/...
            На въздушно окачване 2-3 годишните коли са едни други пари и разхода хептен не е част от сметката
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #21
              От: Skoda Superb 4x4

              Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
              2.0ТДИ много трудно качва над 8/100 на дълъг път /трябва си сериозна газ/...
              Верно! В неделя Банкя-Волос, 550 километра, 5.4/100. СуперБ 2.0ТДИ, 190 коня, 4х4, комби!
              יעבור
              «И това ще мине»

              Коментар


              • #22
                От: Skoda Superb 4x4

                Колеги, как ги постигате тези разходи под 6 на сто дизел? След 23 години с дизел никога, повтарям никога не съм падал под 5,5 на сто и то с един Ескорт, но това е стар, прост и икономичен дизел. Откакто сложиха турбо, дюза-помпа и т.н. под 6 на сто не съм падал извънградско. Не съм състезател, колите ми винаги са в изрядно състояние. Карал съм и прословутото TDI и то под 6 не пада. Хайде вдигнете малко нагоре разхода, че почвам да се нервя.
                Карал съм дизели на - Пежо, Форд, Нисан, Фолксваген, Тойота, Алфа - не е като да не съм карал.

                Коментар


                • #23
                  От: Skoda Superb 4x4

                  Първоначално публикуван от boidiu Преглед на мнение
                  Хайде вдигнете малко нагоре разхода, че почвам да се нервя.
                  Карал съм дизели на - Пежо, Форд, Нисан, Фолксваген, Тойота, Алфа - не е като да не съм карал.
                  Не се нерви, говорим за дизели от преди 2-3 години. Разхода наистина е такъв. Карам практически без превишаване на скоростта, но не и с 60-70. На магистралата 120-130, иначе 90. И такъв разход на дълъг път не ми е прецедент. От Банкя до Сандански редовно слизам под 5 литра. Преди това с Пасат 2.0 ТДИ, сега със Шкодата.
                  יעבור
                  «И това ще мине»

                  Коментар


                  • #24
                    От: Skoda Superb 4x4

                    Този разход по компютър,или на колонката?
                    Щото разликата е огромна.
                    .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                    Киа спортаж2000тди 98г
                    Ауди А3 1.9ТДИ
                    Каравана Аdria 390Q

                    Коментар


                    • #25
                      От: Skoda Superb 4x4

                      Я да ядосам колегата-неверник..
                      Пловдив-Касандра и обратно, с доста обиколки - с пасат 1.9 TDI 90 или 96 кс - не помня, даде разход точно 4.5/100.

                      Толкова и вървеше, де.
                      Повече никога няма да си купя фолксваген и производните му!!!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Skoda Superb 4x4

                        Форд Фокус 2015 г , 1,5 дизел , 125 кс , комби , на около 45000 км , с ръчни скорости (6 бр напред и една назад) , 5 човека с багаж за две седмици и скорости винаги с 5 или 10 км над ограниченията (140 км в час постоянна скорост за около 1000км магистрала ), с малки задръствания по магистралата без гасене заради жегата за около 1200 км заради климатика , разход около 5,3 и 5,4 по компютър . До момента (вече около 35000 км ) не съм забелезал фрапиращи разлики между реален и дигитален разход .
                        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Skoda Superb 4x4

                          Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
                          Този разход по компютър,или на колонката?
                          Щото разликата е огромна.
                          Ами не е огромна. Максимум досега +0.2/100. Обикновено съвпада.
                          Последно редактирано от Skorpion_BG; 16-08-18, 19:22.
                          יעבור
                          «И това ще мине»

                          Коментар


                          • #28
                            От: Skoda Superb 4x4

                            Хубава е колата.Колкото и да не им се вярва на много хора.Ама 65к лв за нова не давам.
                            Ако е служебна може.
                            Няма страшно в умирачката...
                            Страшното е да си жив!...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Skoda Superb 4x4

                              Приятелю, това за нервите е шега. Но все се чудя как все аз попадам на коли дето горят много повече от на другите. Явно съм карък или пък.... сещайте се.

                              А колкото до коментара на колегата за по-новите - ами последната ми дизелова кола бе от 2014 година (служебна, ама аз си я карам както личната), колко по-нова да е да гори 4-4,5 на сто.
                              А пък ТДИ-то го видях - мерси.
                              Затова и минах на лична кола бензин-газ. Малко по-добре е от ТДИ-то, нищо че е СУВ.
                              А относно Шкода - много ги харесвам - карах 3 години служебна Октавия дизел - невероятен автомобил, не като пасата.
                              Последно редактирано от boidiu; 16-08-18, 23:39.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Skoda Superb 4x4

                                Служебните ни коли са Шкода Октавия 2016г. 2.0тди, 6-скоростна ръчна кутия. Ми да ви кажа ... очарован съм от колата. На 2-ра на всичката газ почва да върти гуми и почва да светка ESP-то. На трета като забиеш десния крак до долу и на 2200 оборота турбината се развърта мнооого добре и те залепя за седалката. За кола с тегло 1300 кг си е перфектно.
                                С 4 човека (двама по около 90 кг и двама по 110) си върви с 210 без проблем.
                                Вози що-годе стегнато и добре стои в завоите, ама малко зор спира сякаш. Интериора е доста приличен.
                                Голям недостатък на Октавията са седалките - супер неудобни са поне за мен. Поне базовите де, нашите не са ел-регулируеми. Усещат се още на първите 20-30 минути каране. А особено както днес карах София - Шумен е малко кофти.

                                Колкото да сравнението на колегата по-горе с 3.0тди - има резон да си го дръпне, еле ако е чипосана, но все пак 3.0 се слага на бая по-тежки купета. Ако обаче 3.0 е от същата година ... там е друга история, защото там турбините са 2 ...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X