Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

    Първоначално публикуван от tola Преглед на мнение
    Компресия мерена ли е? Също често срещан проблем.
    Несъм измервал, но виждам че също е възможна причина. Един колега беше писал:
    Тегаво палене на дизел:
    1. Недостигане на нормалните обороти за палене (стартер, акумулатор).
    2. Компресия (дизела все пак сработва на самозапалване на горивото - компресията е много важна)
    3. ГНП да не успява да достигне работно налягане
    4. SCV или датчик лъжат за достигнатото налягане
    5. Въздух в системата - вследствие пак не може да се достигне работното налягане...
    6. При студено - свещите (при горещо време реално не се ползват/включват на съвременните дизелаци

    Измерването на компресия сложен процес ли е при този мотор?

    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

      Ще дам малко съвети на собствениците на тойоти с д-4д двигатели, които имат намерение да ги карат дълго време и да не си губят времето по сервизи. След 200к км е добре да се свали стартерът само за почистване и смазване. В него има някаква смазка, която изсъхва и започва да не върти добре и да издава хъркащи звуци. Акумулаторът винаги трябва да е перфектен, особено през зимата. При палене и гаснене на колата, при първи старт за деня, scv клапанът се сменя с чисто нов. Чистене и баене работа не вършат. При чукане между 1200 и 1800 оборота и при корекции при загрял двигател над 2, 4те дюзи се подменят с чисто нови оригинални, от рециклиране, баене и чистене пак няма голям смисъл, но работата опира и до пари. Този момент настъпва около 250-300к км, в зависимост колко км се шофира извънградско. Подгревните свещи греят винаги, до 3-4 мин след запалване на двигателя. През лятото също пали трудно, ако са изгорели. Използвайте само оригинален горивен филтър.
      Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
      Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

        Точно така! Само бих добавил, че е възможно scv клапана да си го спестите, докато не сте проверили осталото. Най-вече помпа високо налягане. Ако някой за София иска за проба или покупка здрав клапан от 2,2 д-кат мога да помогна.

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

          Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
          Ще дам малко съвети на собствениците на тойоти с д-4д двигатели, които имат намерение да ги карат дълго време и да не си губят времето по сервизи. След 200к км е добре да се свали стартерът само за почистване и смазване. В него има някаква смазка, която изсъхва и започва да не върти добре и да издава хъркащи звуци. Акумулаторът винаги трябва да е перфектен, особено през зимата. При палене и гаснене на колата, при първи старт за деня, scv клапанът се сменя с чисто нов. Чистене и баене работа не вършат. При чукане между 1200 и 1800 оборота и при корекции при загрял двигател над 2, 4те дюзи се подменят с чисто нови оригинални, от рециклиране, баене и чистене пак няма голям смисъл, но работата опира и до пари. Този момент настъпва около 250-300к км, в зависимост колко км се шофира извънградско. Подгревните свещи греят винаги, до 3-4 мин след запалване на двигателя. През лятото също пали трудно, ако са изгорели. Използвайте само оригинален горивен филтър.
          Мерси за съветите, бих се съобразил с тях. Знам, че имаш опит с тези двг, чел съм и доста и твои коментари в тойо форума. Виждам, че си от Добрич, би ли препоръчал при кого във Варна да закарам Рав-ката, който е на ти с d4d. Поздрав
          Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
          Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

            Не мога да ти помогна с майстори, защото не познавам такива. Единствено купувам части от Люцкан. Ако искаш, мога да ти дам работещ SCV, с който да пробваш и след това да ми го върнеш.
            Toyota Avensis 1ad-ftv 2007
            Toyota Rav4 2ad-ftv 2014 awd

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

              Първоначално публикуван от iovkito Преглед на мнение
              Не мога да ти помогна с майстори, защото не познавам такива. Единствено купувам части от Люцкан. Ако искаш, мога да ти дам работещ SCV, с който да пробваш и след това да ми го върнеш.
              Мерси за предложението колега! Това би ми помогнало да елиминирам една от възможните причини.
              Изпрати ми твой контакт на лични за да се чуем и коментираме. Драсни и кога ще ти е удобно. Поздрав

              Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
              Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                Здравейте,

                Проблема с проблемното палене се разреши!

                Отново много благодарности на колегата iovkito, който мо помогна да намеря проблема и даже ми предложи да тествам с негови части. Отделно му благодаря и за търпението за всички разговори, снимки и видеа, които отправих към него.

                Та, проблема се оказа стартер - бавно развъртане, замисляне и съответно липса на запалване. Смениха втулки, лагер и четки. Доволен съм от сревиза, имам 6м гаранция. В моменат върти и пали от втори, трети зъб. Много съм доволен.

                Между другото си оправих кабела на техстрийма и гледах стойностите на дюзите, понеже основните съмнения бяха в тях и клапана. Споделям ги ги тук да кажете как ви се виждат: https://drive.google.com/drive/folde...FA?usp=sharing

                Междувременно намерих сервиз във Варна за демонтаж, тест и ремонт при необходимост на дюзи. Цените им бяха 80лв за демонтаж и монтаж и 25лв/дюза за тестване. Ремонта отделно, ако подлежи на тъкъв.
                Говорих и с човека от Гара Яна - предложи ми да му изпратя дюзите на адрес и ако се налага ремонт цената е 220 лв/дюза, ако е възможно. Но не можах да намеря човек във Варна, който само да ми свали и в последствие да ми сложи дюзите. Той също ми обясни, че тези дюзи при определени обстоятелства не подлежат на ремонт. При този вариант отговорността се размива малко, поради факта че ако има проблем не се зане дали той е от ремонта или монтажа/демонтажа.

                На този етап няма да предприемам действия по дюзите. Ще изчакам до зимата и ако много започне да чука тогава ще се активизирам.

                Поздрави и благодаря на всички за помощта
                Последно редактирано от ge2e; 22-05-19, 15:14.
                Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                Коментар

                Активност за темата

                Свий

                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                Зареждам...
                X