Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

    От около месец забелязвам проблем с паленето на Рав-ката. Правеше го само сутрин при първото палене, но вчера го направи и топла.

    Запалва и изгасва или въобще не запалва на първи път. Характерното причукване при движение на ниски обороти си го има.*Има си мощност, няма димни кълбета, акумулатора проверен.

    Четах в тойоти форуми и се насочих към два основни проблема:
    1. SCV клапан
    2. ДЮЗИ

    Въпроса е как да се направи проверка за състоянието им.
    За клапана може би techstream-а би помогнал.
    За дюзите задължителен ли е стенд или може пак през софтуера? Дюзите могат ли да се заменят индивидуално или трябва в комплект х 4?*
    Подлежат ли на рециклиране и ?

    Има ли колега във Варна с techstream за проверим стойностите или ме насочете към сервиз.
    Нямам идея в Тойота колко биха ми взели за тези диагностики.

    Поздрав
    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

  • #2
    От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

    Клапана на ГНП отговаря за високото налягане, тоест, може да се следи високото налягане през скенер и коствено да се правят заключения за работата на клапана.
    Но, коствено, защото в системата има и други елементи, от които зависи високото налягане - ГНП, авариен клапан, датчик за налягане, дюзи.
    Правилно е да отидеш в дизел-сервиз, да я закачат на скенер, да я вържат на стенда с колбите и при отклонения от нормите, дюзите отиват на ремонт, или нови.
    После клапана - той е лесен - не е скъп и се сменя за минути.

    Коментар


    • #3
      От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

      Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
      Клапана на ГНП отговаря за високото налягане, тоест, може да се следи високото налягане през скенер и коствено да се правят заключения за работата на клапана.
      Но, коствено, защото в системата има и други елементи, от които зависи високото налягане - ГНП, авариен клапан, датчик за налягане, дюзи.
      Правилно е да отидеш в дизел-сервиз, да я закачат на скенер, да я вържат на стенда с колбите и при отклонения от нормите, дюзите отиват на ремонт, или нови.
      После клапана - той е лесен - не е скъп и се сменя за минути.
      Мерси за съвета!

      Отивам първо на стенд за дюзите, клапана после.

      Дизел сервиз за диагностика на дюзите-изключваме Кар Ком?

      За Варна-Насочиха ме към Мотор Консулт, до завод Метал /Пацо/ или Пройнов сервиз-Виница /Продан/. Ако някой има наблюдение върху работата им ще бъда благодарен.

      Какво ти мнението за ремонта/рециклирането на дюзи +/-

      Поздрав

      Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
      Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
      Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

      Коментар


      • #4
        От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

        Първоначално публикуван от ge2e Преглед на мнение
        ...........

        Какво ти мнението за ремонта/рециклирането на дюзи ............
        Като за по евтин вариан за решаване на проблема ........
        В другата тема за тресенето на лоста - може да тресе ДВГ от дюзи и тресенето да се пренася на лоста.
        На какви км. е тая кола, ако разбира се не е тайна?
        Последно редактирано от Аndro 160; 14-08-18, 08:54.

        Коментар


        • #5
          От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

          Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
          Като за по евтин вариан за решаване на проблема ........
          В другата тема за тресенето на лоста - може да тресе ДВГ от дюзи и тресенето да се пренася на лоста.
          На какви км. е тая кола, ако разбира се не е тайна?
          Ясно, тресенето може да е свързано.

          Взех я преди 3 месеца на 236, сега 239 х. км. Волана и лоста не са протрити и обелени, може да са реални.

          Иначе си е стегната и запазена, има тяга и не пуши [emoji848]
          Миналата седмица врътнах 1000км до Троян и обратно с разход 5.5.
          Какви са другите симптоми при заминаващи дюзи?
          Днес минах през една морга за информация: обявиха ми 1000лв за к-т от 4 дюзи

          Желанието ми е да се установя точно къде е проблема и тогава да оценя и решавам какво да правя.
          Само не знам на кой ще попадна и да не вляза във филм.
          Трябва ми точен човек във Варна.


          Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
          Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
          Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

          Коментар


          • #6
            От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

            С тая система Денсо има една особенност, за която бях забравил - конструкцията на инжектора е такава, че стандартните стендове за тест на излишното гориво не вършат работа. Тоест, много вероятно е в масовите дизел сервизи да не могат да тестват излишното гориво на инжекторите Денсо.
            В Тойота би трябвало да могат.
            Първо разпитай къде и какво могат да тестват, защото през скенера се виждат едни параметри, а през стенда за излишно гориво други.

            Коментар


            • #7
              От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

              Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
              С тая система Денсо има една особенност, за която бях забравил - конструкцията на инжектора е такава, че стандартните стендове за тест на излишното гориво не вършат работа. Тоест, много вероятно е в масовите дизел сервизи да не могат да тестват излишното гориво на инжекторите Денсо.
              В Тойота би трябвало да могат.
              Първо разпитай къде и какво могат да тестват, защото през скенера се виждат едни параметри, а през стенда за излишно гориво други.
              Ок,
              Първо ще питам в Тойота какво и как тестват и на каква цена.
              После ще повторя същото с дизел сервиз за сравнение.
              Дотогава ще я карам така. Прави го от 1 път от 5 паления и на второ завъртане запалва. Може би е в начален етап, но като стане студено сигурно ще се влоши.
              Започнах да слагам добавка бардал BDS към горивото, но не мисля че променям с нещо ситуацията.

              Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
              Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
              Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

              Коментар


              • #8
                От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                С тая система Денсо има една особенност, за която бях забравил - конструкцията на инжектора е такава, че стандартните стендове за тест на излишното гориво не вършат работа. Тоест, много вероятно е в масовите дизел сервизи да не могат да тестват излишното гориво на инжекторите Денсо.
                В Тойота би трябвало да могат.
                Първо разпитай къде и какво могат да тестват, защото през скенера се виждат едни параметри, а през стенда за излишно гориво други.
                Днес питах в Тойота-Варна как тестват дюзите и колко струва.

                Тестват ги само на скенер. Следят отклоненията и при наличие на такива демонтират и изпращат за стенд на външна фирма. Коя е тя-не казват.

                Цената за скенера 48.00лв.
                За демонаж/монтаж/уплътнения/стендове/ремонт на дюзите и т.н. отделно.
                Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                Коментар


                • #9
                  От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                  Първоначално публикуван от ge2e Преглед на мнение
                  Днес питах в Тойота-Варна как тестват дюзите и колко струва.

                  Тестват ги само на скенер. Следят отклоненията и при наличие на такива демонтират и изпращат за стенд на външна фирма. Коя е тя-не казват.

                  Цената за скенера 48.00лв.
                  За демонаж/монтаж/уплътнения/стендове/ремонт на дюзите и т.н. отделно.
                  Бях в Тойота на диагностика.

                  Добавям две снимки от диагностиката. На едната графиката показва налягането на системата, т.е. тестваха клапана, а на другата снимка се вижда работата на четирите дюзи.
                  Клапана го свалиха за почистване, а според тях първа дюза е с влошени параметри /отклонение да +2,2, но все още в норма /норма на тойота +/-5,0. Подгревните свещи са ги проверили и са ок. Акумулатора е с признаци на умиране-препоръчват зареждане.

                  Ако може някой разбиращ графики и данни да сподели какво вижда в тях.
                  Мерси
                  Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                  Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                    Здравейте,

                    Измина доста почти една година от създаването на тази тема от мен.
                    Решение все още нямам, понеже проблема не е ясно изразен.


                    Проблема преди година беше с трудното палене на Рав-ката, само сутрин при първото палене или след по-голям престой.
                    От тогава съм сменил само акумулатора.

                    Ходил съм в Тойота за диагностика и графиките от резултата са по-горе в темата. Накратко, казаха че дюзите са все още в допустимите граници, за налягането нищо не казаха, но ми свалиха scv клапана и го почистиха.

                    От тогава си палеше без проблеми, като от време на време се затрудняваше малко. Зимата съм нямал проблеми с паленето при отрицателни температури.

                    От седмица отново имам същите проблеми със затруднено палене, пали на втория или третия път сутрин или след по-дълъг период, след като запали имам бял пушек от ауспуха.
                    Съмненията са пак:
                    1. SCV клапан
                    2. ДЮЗИ

                    Въпроса е как да направя проверка на клапана за да елиминирам този вариант.
                    Проверих и настояща цена за моя модел. Данни за помпата Denso Pump Common Rail for Toyota RAV4 Denso Part No: 294000-0314, OE Part No: 22100-0R010
                    Цената за Denso 235лв

                    Да пробвам ли първо с добавка за прочистване на системата + смяна филтъра?
                    Предложете как да процедирам.

                    Поздрав
                    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 2007
                    Последно редактирано от ge2e; 05-04-19, 17:08.
                    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                      Виждам, че си от Варна. Мога да ти дам координати на човек от Варна, който се занимава изцяло с дизелови горивни системи. Ако проявиш интерес, звънни на телефона от подписа ми. Надявам се той да успее да ти помогне.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                        От личен опит с такава кола ще ти дам няколко съвета:
                        -Тия дюзи стендовете не могат да ги хванат с точността която трябва! 3 комплекта съм свалял все ми казват перфектни са, ще карат, и тн. Последния случай обаче беше със служебен автомобил купен от моя клиент нов. Колата палеше леко по-трудно и пушеше над 3000об. Сложих 4бр. Чисто нови дюзи и колата заспя! А иначе нейните дюзи били перфектни!
                        -Ако имаш грешка с scv клапана(регулатора за налягане) то задължително свалете помпата за високо налягане за проверка. Механизма и е такъв, че може да е останала на едно действащо бутало другото да е зациклило и да неработи. Симптома е трудно палене, и занижена мощност, но проверката и не е скъпа ремонта под 250лв. Колкото и да се гледа налягането е в норма, но дебита е проблем за това според мен при грешка регулатор налягане просто свалете помпата за проверка и ремонт. Грешката е в регулатора защото той отваря на 100% с цел да компенсира недстига на налягане от занижен дебит и момента в който налягането въпреки това е ниско имаме грешка.
                        -Гледайте внимателно корекцийте, започнете от дюзата с най голяма положителна корекция. При монтаж демонтажа задължително нови дихтунги ОРИГИНАЛНИ да си нямаш други проблеми.

                        Съветвам те да се обърнеш към Кирил Тодоров!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                          Компресия мерена ли е? Също често срещан проблем.
                          8)

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                            Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                            Виждам, че си от Варна. Мога да ти дам координати на човек от Варна, който се занимава изцяло с дизелови горивни системи. Ако проявиш интерес, звънни на телефона от подписа ми. Надявам се той да успее да ти помогне.
                            ще се свържа с теб да контакт

                            Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                            Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблем с паленене - РАВ 4, 2.2, D4D, 136 ps, 2007

                              Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                              От личен опит с такава кола ще ти дам няколко съвета:
                              -Тия дюзи стендовете не могат да ги хванат с точността която трябва! 3 комплекта съм свалял все ми казват перфектни са, ще карат, и тн. Последния случай обаче беше със служебен автомобил купен от моя клиент нов. Колата палеше леко по-трудно и пушеше над 3000об. Сложих 4бр. Чисто нови дюзи и колата заспя! А иначе нейните дюзи били перфектни!
                              -Ако имаш грешка с scv клапана(регулатора за налягане) то задължително свалете помпата за високо налягане за проверка. Механизма и е такъв, че може да е останала на едно действащо бутало другото да е зациклило и да неработи. Симптома е трудно палене, и занижена мощност, но проверката и не е скъпа ремонта под 250лв. Колкото и да се гледа налягането е в норма, но дебита е проблем за това според мен при грешка регулатор налягане просто свалете помпата за проверка и ремонт. Грешката е в регулатора защото той отваря на 100% с цел да компенсира недстига на налягане от занижен дебит и момента в който налягането въпреки това е ниско имаме грешка.
                              -Гледайте внимателно корекцийте, започнете от дюзата с най голяма положителна корекция. При монтаж демонтажа задължително нови дихтунги ОРИГИНАЛНИ да си нямаш други проблеми.

                              Съветвам те да се обърнеш към Кирил Тодоров!
                              Мерси колега за изчерпателния отговор. Аз също ръзбрах, че при Denco-то много трудно можеш да хванеш причината, но все пак мотора е масов и със сигурност колеги са имали същите драми. Целта ми беша да събера инфо преди да вляза във филма.
                              Може ли контакт с Кирил или как да го намеря?
                              Поздрав

                              Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
                              Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X