Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ЗК "Олимпик" фалира

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: ЗК "Олимпик" фалира

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Само аз ли си мисля че събитията със ЗК Олимпик и Търговския регистър имат общо?
    Еее, стига с тая теория на магареспирацията, онова е друга, може би по-голяма, или за "по-големи" хора, игра.

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Доколкото виждам, на тези лиценцът им е бил отнет още през м. май т.г. ...
    Добре де, но аз съм сключил договор с тях в края на 11.2017 на две плащания, като второто ми е прието точно през май 2018, като никой нищо не ми е казал, та каква е моята вина, като съм добросъвестен, поне в административно отношение ?!

    Първоначално публикуван от Валерий Илиев Преглед на мнение
    Като адвокат да споделя - при фалит не се обезсилват договори сключени преди датата на фалита. Само няма да могат да сключват нови договори, да променят стари или да ги продължават. Карайте си спокойно, това не е ваша грижа.
    Това ми беше и въпроса, но също така ме интересува на КАТаджиите как ще им бъде наредено да тълкуват казуса, и евентуално ако е "без ГО", за което съставят съответният АУАН, как ще се тълкува от Съда ?
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • #32
      От: ЗК "Олимпик" фалира

      Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
      Това ми беше и въпроса, но също така ме интересува на КАТаджиите как ще им бъде наредено да тълкуват казуса, и евентуално ако е "без ГО", за което съставят съответният АУАН, как ще се тълкува от Съда ?
      Катаджията на пътя не е компетентен да каже коя компания е фалирала, и коя не. Той гледа полица, стикер и в Гаранционен фонд. Последния си мисля, че сега му е ролята да покрие евентуални събития на фалирал застраховател. Тоя пък последния сигурно някаква парична гаранция е внесъл в тоя фонд, ако се случи такова събитие(фалит). КТБ като фалира, държавата изплати влогове до определена сума, от някакъв подобен фонд. Е, все пак сме България, някой все ще изгори.
      Ford Maverick II 2.3 XLT
      Ford Mondeo MK5

      Коментар


      • #33
        От: ЗК "Олимпик" фалира

        Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
        ... Гаранционен фонд. ... сега му е ролята да покрие евентуални събития на фалирал застраховател.
        А! Имаме грешен отговор.

        ГФ плаща само по щети, за които няма сключена застраховка ГО, а попадат в обхвата на задължителната ГО. Тук има сключени застраховки, поне докато от най-високо място не ги обявят за недействителни. Едва ли ще се случи.

        Коментар


        • #34
          От: ЗК "Олимпик" фалира

          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
          ... Тук има сключени застраховки, поне докато от най-високо място не ги обявят за недействителни. Едва ли ще се случи.
          Това имам предвид. Кое е това "най-високо място" което ще се произнесе имаме или не валидни ГО ?

          ... и както каза преди малко по телефона виден форумен член, щом в регистъра имаш валидна ГО - значи имаш, но трябва ли постоянно да проверявам, или за да не го правя, да си направя друга в друга компания, което пък не може да стане ако мойта е все още валидна ?!
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • #35
            От: ЗК "Олимпик" фалира

            Е все някой трябва да ги покрива. Ако не ти обявят полицата за невалидна, като ударя някой той да си търси от фалиралия обезщетение. Нарежда се на опашката на кредиторите, като ще е много назад и няма да го огрее. Но аз полица си имам валидна. Тия от КФН каква им е работата?
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #36
              От: ЗК "Олимпик" фалира

              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
              Това имам предвид. Кое е това "най-високо място" което ще се произнесе имаме или не валидни ГО ?

              ... и както каза преди малко по телефона виден форумен член, щом в регистъра имаш валидна ГО - значи имаш, но трябва ли постоянно да проверявам, или за да не го правя, да си направя друга в друга компания, което пък не може да стане ако мойта е все още валидна ?!
              Най високото място май е КФН. Другото е напълно вярно. Следя филма отблизо, имаме служебен камион с ГО там. Брокера ще иска анулиране и да прави ГО в друга компания. И ще си искаме парите от Михаля.
              Ford Maverick II 2.3 XLT
              Ford Mondeo MK5

              Коментар


              • #37
                От: ЗК "Олимпик" фалира

                Първоначално публикуван от c0dy^ Преглед на мнение
                Доколкото разбирам, имаш още 4 дни време за реакция. Т.е. да сключиш гражданска към друга компания.

                Източник: https://olympicins.bg/
                Хич даже не ми се вярва кипърски закон да е валиден у нас! И при голямо желание няма как да се издаде полица в друга компания, преди да се прекрати действаща. Аз лично не смятам да прекратявам действаща. Нямам идея обаче какво мислят ГФ. Те и без това прибират достатъчно, че да покрият евентуални щети.
                Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                Коментар


                • #38
                  От: ЗК "Олимпик" фалира

                  Че прибират, прибират, ама съвсем друго е като/ако трябва да дават.
                  ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                  Коментар


                  • #39
                    От: ЗК "Олимпик" фалира

                    Е може и баш в конкретния случай нищо да не покриват, ама поне трябва да излязат с официално становище. Те или от Надзора.
                    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                    Коментар


                    • #40
                      ЗК "Олимпик" фалира

                      Фонда покрива вреди включително и на фалирали застрахователи. Такова беше дереджето с МЗК ЕВРОПА преди 12, 13 години. Проблема е, че плащат само главниците, а едно застрахователно обезщетение винаги съдържа и лихва от датата на птп-то. Така при птп и застрахован риск в олимпик, фонда би платил 50 хиляди примерно, а лихвата ще трябва да я плаща шофьора, кояъо при 4, 5 години дела може да стигне още толкова.Направете си нови граждански, не подценявайте ситуацията.
                      И да полицата е валидна, но от умрел не можеш после да търсиш парите. Да не говорим, че пострадалия от птп има право да избира към кой да предяви иска за обезщетение. При фалирал застраховател, към кой мислите ще е отправена претенцията? Естествено към шофьора, който ще духа супата...

                      Коментар


                      • #41
                        От: ЗК "Олимпик" фалира

                        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                        ...
                        Добре де, но аз съм сключил договор с тях в края на 11.2017 на две плащания, като второто ми е прието точно през май 2018, като никой нищо не ми е казал, та каква е моята вина, като съм добросъвестен, поне в административно отношение ?! ...
                        Кой казва, че имаш вина? Просто си потърпевш.
                        Ние не сме неутрални!

                        Коментар


                        • #42
                          От: ЗК "Олимпик" фалира

                          Първоначално публикуван от Валерий Илиев Преглед на мнение
                          Като адвокат да споделя - при фалит не се обезсилват договори сключени преди датата на фалита. Само няма да могат да сключват нови договори, да променят стари или да ги продължават. Карайте си спокойно, това не е ваша грижа.
                          И като адвокат може ли да споделите каква е вероятността някой завалия да се окаже солидарно отговорен с дружество в несъстоятелност ей така като си е карал спокойно? Не се заяждам.

                          Коментар


                          • #43
                            От: ЗК "Олимпик" фалира

                            Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                            ..................Направете си нови граждански, не подценявайте ситуацията.
                            ...
                            Как да си направя нова гражданска, като имам валидна такава. Системата е така направена че не можеш да си направиш нова ако имаш валидна такава.
                            На страницата на "гаранционния фонд" пише кой покрива щетите при тази ситуация. Някой си в Кипър ако съм разбрал правилно че го четох отгоре, отгоре само.
                            Когато човек говори истината - не се налага да лъже!

                            Коментар


                            • #44
                              От: ЗК "Олимпик" фалира

                              Лошото е,че няма да са само Олимпик.
                              И други ще ги последват,докато останат само Големите.
                              Тогава,ще ядем дървото!
                              пп:Все още не съм погледнал,на кои компании са застраховките ми.
                              .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                              Киа спортаж2000тди 98г
                              Ауди А3 1.9ТДИ
                              Каравана Аdria 390Q

                              Коментар


                              • #45
                                ЗК "Олимпик" фалира

                                Първоначално публикуван от Sasho74 Преглед на мнение
                                Как да си направя нова гражданска, като имам валидна такава. Системата е така направена че не можеш да си направиш нова ако имаш валидна такава.
                                На страницата на "гаранционния фонд" пише кой покрива щетите при тази ситуация. Някой си в Кипър ако съм разбрал правилно че го четох отгоре, отгоре само.
                                Сега му хвърлих и аз едно око. Нашия фонд твърди, че претенциите се покриват от кипърския такъв :d
                                Не знам доколко е вярно, защото не разбирам тогава от какъв зор клоновете на чуждестранни търговци и чужди застрахователи също финансират нашия фонд и НББАЗ? Каква е логиката да правят вноски, а после фонда да не отговаря не знам [emoji4] но може и такова чудо да има. Ако се окаже вярно, много неприятно [emoji4] с години ще се влачат разни дела, практически някои хора няма да дочакат обезщетения.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X