Резултати 1 до 6 от 6

Тема: Възпаление на потните жлези, инфекция. Въпрос за добър кожен лекар.

Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    9

По подразбиране Възпаление на потните жлези, инфекция. Въпрос за добър кожен лекар.

Здравейте, сагата ми започна преди 1 месец и 2 седмици. На сгъвката над мишницата. Първоначално се образуваха белези като стрии, след това се възпалиха, съпроводено с болка до невъзможност за отпускане на ръката до тялото, също така има някаквя подутиня под кожата . Ходил съм на 5 кожни до сега, Всички препоръчани в интернет във Варна. Бях на Клиндамицин антибиотик и фусидин за мазане, не се повлия. После бях на Азакс антибиотик + физиотерапия с радар. Имаше някаквя промяна. от две седмици има и една дупчица от която изтича секрет. Сега последно бях на 5 дни инжекции с Амикацин + 10 дни антибиотик Аксеф 500 + Банеоцин, малко се е повлияло. Поне болката и оттока спаднаха. Обаче все ощв съм притеснен как изглежда и изтичането от дупчицата.Първият доктор се съмняваше за херпес, не беше херпес. Другата Възпаление нa потните жлези, другия инфектирана екзема, последни и той е на мнение за възпаление на потни жлези, но не е сигурен. Оставят ми два дена от антибиотиците и ще се съветвам с кожния лекар, ноо Препоръчайте някой дори и в София да е. Благодаря, Снимките излизат малко големи , но да се види в детайл. Първата снимка е от днес, а втората е от преди 3 седмици.
    Име:  39021266_1721385214606317_5736080560707600384_n.jpg
Прегледи: 180
Размер:  40.3 Кб
    Прикачени картинки Прикачени картинки  
    Последно редактиран от mejdupraznika ; 13-08-18 в 08:14

Място
    София
    Публикации
    1,872
    Точки (при гласуване)
    16

По подразбиране От: Възпаление на потните жлези, инфекция. Въпрос за добър кожен лекар.

Потърсете д-р Стоянова в Правителствена болница.

Публикации
    4,787
    Точки (при гласуване)
    23

По подразбиране От: Възпаление на потните жлези, инфекция. Въпрос за добър кожен лекар.

Няма да съм ти полезен с кожен лекар ,но доста си патя от подобно нещо. Всяко лято ,когато кормувам дълго време ми се образува подобно нещо , в момента в който го усетя си измивам под мишниците с вода и със антибактериална течност и си държа ръката високо да не се опира в тялото, обикновено за два три дни слез прибиране отшумява ,понякога го намазвам с бочко против подсичане или пантенол. Дано се оправиш бързо.

Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    9

Мия го с антибактериални сапуни, течности. Последните седмици съм само вкъщи и гледам да не го търкам в тялото, но засега нищо.

sparkybg е офлайн
    Спартак Тимчев
    Старши участник | ОС || СзО || +ПЛ || ТП || ДВиП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    32,302
    Точки (при гласуване)
    64

Mustela Cold Cream може да опитате. Не знам какво има в него, но за един подобен, макар и доста по-лек, но хроничен проблем, е единственото, дето реално ми помага до степен за ден-два да изчезне трайно. И точно Cold cream - другите на същата фирма нямат тоя ефект при мен.

Открих го съвсем случайно - нямаше друго към момента на първия опит, а на ситния му мажехме лицето зимата с такова.
    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

Публикации
    40
    Точки (при гласуване)
    9

Благодаря за мненията . Идната седмица ще бъда на преглед в София , ще се опитам да отида при двама човека поне. Едната е хвалена професорка Мария Балабанова. Опитах да запиша час при проф. Николай Цанков, но е в отпуск до средата на септември. Така че ще се опитам да запазя при още един доктор, поне.

Сходни теми

1. въпрос за кожен колан
    От Basilisk във форум За дома и семейството
    Отговори: 3
    Последно мнение: 16-06-17, 21:58
  2. Препоръчайте добър личен лекар в София.
    От Александър Белов във форум Медицина, лечение и лекарства
    Отговори: 24
    Последно мнение: 05-03-15, 15:01
  3. Съвет за гнойна инфекция?
    От hamilton във форум Ортопедия, травматология, спешна медицина
    Отговори: 94
    Последно мнение: 26-06-13, 14:35
  4. помощ за лекар в софия
    От koko11 във форум Медицина, лечение и лекарства
    Отговори: 2
    Последно мнение: 12-07-07, 12:41
  5. Сериозно : Има ли някой от форума да е кожен лекар ?
    От Тихомир във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 4
    Последно мнение: 11-02-06, 11:30

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •