Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми със скорости рав4 - 1

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми със скорости рав4 - 1

    Здравейте,
    искам да попитам дали някой е имал този странен проблем със скоростите на РАВ4.
    След като преминах през доста проблеми със скоростната кутия на безпроблемните Тойоти се появи още един странен такъв.
    Аз лично през целия си живот проблемни японски скоростни кутии не съм виждал, проблеми с превключване и други такива на стари и нови коли, но тази на РАВ4 имам чувството, че е правена в Китай и е поне 10то качество.
    Странния проблем се изразява в това, че лоста на скоростите не се мести сам настрани от 2 към 3 и от 5 към 4. Т.е. когато е на неутрална скорост и го местиш настрани той трябва да остане на неутрална точно под 3 и 4 скорост, ама не, той си остава където го наглася.
    Проблема не е толкова страшен, защото колата си върви, но превключването е малко досадно с това нагласяне, което трябва да се прави всеки път.
    Като сваля маншона на лоста, се вижда една пружина, която играе тази роля да го връща, ама е здрава и всичко там си е смазано.
    Има едни пластмасови втулки отпред на кутията на жилата, които могат да се сменят.
    Също така може да се сменят и самите жила.
    Друго не видях, дето да има нещо общо с местенето на лоста настрани.

    Но може пък да бъркам, та очаквам някакви идеи.

  • #2
    От: Проблеми със скорости рав4 - 1

    При мен си отива на позицията, но има едни досадни вибрации на лоста при празен ход, които изчезват ако го натиснеш леко вдясно. И аз се канех скоро да махам маншона и да гледам надолу.


    Изпратено от моят WAS-LX1 с помощта на Tapatalk
    Toyota RAV4 III 2.2 D-4D 136 Hp
    Nissan Terrano II R20 2.7 TDi 125 Hp

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми със скорости рав4 - 1

      Под лоста е избирача - лостов механизъм, който управлява жилата. Причината лоста да не стои срещу 3-4 е в този механизъм - въпросната пружина, жила, или като цяло рабит механизъм.
      Вибрациите на лоста също може да се дължат на разбит механизъм и жила, но по вероятно на тампони на двигателя.

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми със скорости рав4 - 1

        Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
        Под лоста е избирача - лостов механизъм, който управлява жилата. Причината лоста да не стои срещу 3-4 е в този механизъм - въпросната пружина, жила, или като цяло рабит механизъм.
        Вибрациите на лоста също може да се дължат на разбит механизъм и жила, но по вероятно на тампони на двигателя.
        Ами не мисля така.
        Избирача си е в кутията и смятам да го сваля и да проверя какво е положението. Защото като свалих фиксиращия винт и движа избирача нещо задира. Абе нещо не е наред. Тези кутии са за в коша.
        Под лоста всичко е пластмаса няма нищо, което да държи някаква позиция.
        А иначе вибрациите според мен са от скъсан тампон. При мен липсват такива.

        Коментар


        • #5
          От: Проблеми със скорости рав4 - 1

          Първоначално публикуван от tomik Преглед на мнение
          ...........
          Под лоста всичко е пластмаса няма нищо, което да държи някаква позиция......
          Неутралната позиция също е позиция и именно този механизъм (нарекъл съм го избирач, щото избира, па ти го наричай както искаш) отговаря лоста да стои срещу 3-4.
          Нали това питаше, и аз на този въпрос ти отговарям!?
          Стрелката сочи механизма и пружината:
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми със скорости рав4 - 1

            Точно на това място гледах много внимателно. Не видях абсолютно нищо, което да е фрапиращо, че изведнъж да стане така. Има вярно някакво износване, но според мен е в реда на нещата. Сега мисля, да разглобя точно този механизъм, който си посочил и да го смажа добре, защото виждам, че с годините смазката леко е загоряла или я няма изобщо, а там лагеруват две пластмасови втулки.
            Между другото сега като започна да става студено, и о чудо докато е студено работи добре.
            Иначе това си е обикновен механизъм, истинския избирач, който е със съчма и пружина и щракането на всяка предавка идва от него, е в кутията.

            Коментар

            Активност за темата

            Свий

            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

            Зареждам...
            X