Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

    Къде това? На закрито ли?

    Изпратено от моят HTC 10 с помощта на Tapatalk
    42

    Коментар


    • #32
      От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

      Да. До блока има закрито стрелбище. За жалост откритото ми е много далече и още не съм стигнал до него. С Иво щяхме да ходим, ма ни куца организацията.
      Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

      Коментар


      • #33
        От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

        Въздухари в темата приемате ли? 20 метра на закрито

        barclays bank locations near me
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • #34
          От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

          Е па добре си дошъл.
          Темата е за стрелкови умения, а не за празни приказки.
          От въздухаря до огнения крачката е малка, а умения и навиците са сходни.
          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

          Коментар


          • #35
            От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

            Ми аз видях 18 попадения на горната снимка и почти никаква група. От 50 изстрела, хъм ... малко сватбарска стрелба.... И аз дърпам надолу вдясно, ама поне ги вкарвам всичките. И стрелям с Магнум 357, дето рита малко повечко ...
            Упс, сори! На първата снимка били 25 прецизна стрелба. От 25 вкарани 18 на прецизна с Берета не е повод за хвалба. Повече тренировки и не дърпай бързо спусъка, определено "кълвеш" надолу и вдясно.
            Последно редактирано от kuzdov; 11-05-19, 05:14.
            "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
            Неизвестен мъдрец

            Коментар


            • #36
              От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

              Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
              Ми аз видях 18 попадения на горната снимка и почти никаква група. От 50 изстрела, хъм ... малко сватбарска стрелба.... И аз дърпам надолу вдясно, ама поне ги вкарвам всичките. И стрелям с Магнум 357, дето рита малко повечко ...
              Упс, сори! На първата снимка били 25 прецизна стрелба. От 25 вкарани 18 на прецизна с Берета не е повод за хвалба. Повече тренировки и не дърпай бързо спусъка, определено "кълвеш" надолу и вдясно.
              Да обясня по ред:
              Нямам претенции за прецизен стрелец, пък и темата не е само за фукня,а и за резил. Само се старая да поддържам ниво около средното. Както е видно от горните снимки това ми е първата "частна" стрелба от 25.08.18г.. Държавните не ги броя- те не стават.
              Берета хващам за пръв път, а за "кълването си много прав. В последно време забелязвам, че го правя с всяко оръжие. Ще гледам да го чистя този проблем за напред.
              Повече тренировки и на мен ми се искат и ако мога бих ходил два пъти седмично, но няма как.
              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

              Коментар


              • #37
                От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                Не е необходимо да обясняваш, бъзикам те .... Но Беретата е тежко и много добре балансирано оръжие и за да ги сееш така явно причината е в теб. Оправи захвата и спускай плавно, поне на прецизна. Бас хващам, че се стряскаш от изстрела и дърпаш рязко и това е причината за сеенето.
                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                Неизвестен мъдрец

                Коментар


                • #38
                  От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                  Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                  Не е необходимо да обясняваш, бъзикам те .... Но Беретата е тежко и много добре балансирано оръжие и за да ги сееш така явно причината е в теб. Оправи захвата и спускай плавно, поне на прецизна. Бас хващам, че се стряскаш от изстрела и дърпаш рязко и това е причината за сеенето.
                  Напротив. Приемам го като добър съвет. В последните 10 г. няма никой зад мен за да ми обясни къде бъркам. На държавното гледат да отбият номера, а и там прецизна не стреляме. На частно стрелбищарите ме познават и не смеят или не искат да ми покажат грешките, а когато сме с приятели- всеки се стреми да извади по дълга п.шка и да покаже, че е по-по.
                  Та за това благодаря за безпристрастния поглед от страни!
                  Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                    Да се намеся. Първо да питам Беретата лична ли ти е и второ център ли си мерил или основание.
                    Ако си мерил център има "кълване". Ако си мерил основа остава изместването вдясно.
                    Аз на личен пистолет бих чукнал мерника половен милиметър вляво.
                    Опитай пак с двете ръце внимателно.
                    Попаденията не са толкова лоши "за самоотбрана " В реална ситуация няма да имаш време и възможност за "снайперска" стрелба. Трябва с твоя начин на стреляне /с кълване или без/ да улучваш.
                    сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                    dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                    Коментар


                    • #40
                      От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                      Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение

                      Първите 25 бр прецизно на 25 м.


                      ..
                      Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                      ...
                      Попаденията не са толкова лоши "за самоотбрана ....
                      Чичо, 25 метра дистанция "прецизно" и самоотбрана нещо не ми се вписват нормално в едно изречение. За нападение или "отстрел" - бива, все пак е КНО.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                        Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
                        Чичо, 25 метра дистанция "прецизно" и самоотбрана нещо не ми се вписват нормално в едно изречение. За нападение или "отстрел" - бива, все пак е КНО.
                        Прав си . Подведох се по факта, че той май е "под пагон" и може /дано не/ да му се наложи да води престрелка някъде.
                        сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                        dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                        Коментар


                        • #42
                          От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          Пистолет Макаров 8х18 /ПМ е оръжие от друго време. Не искам да израждаме темата в спор за качествата на ПМ /всеизвестни/. Има смисъл да се придобива ПМ, като оръжие за самоотбрана, само ако човек не разполага с достатъчен финансов ресурс за по-модерно и по-скъпо оръжие и ако не възнамеряваш да стреляш с него..
                          Аз, ако навремето бях купил ПМ, с моя неголян настрел / 20 000 + изстрела/, за колко време щях да съм изчерпал ресурса на оръжието?
                          Мини през някое стрелбище и питай какъв настрел имат оборотните им там ПМ пък после ще си говорим за ресурс на оръжието .
                          Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                          Коментар


                          • #43
                            От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                            Аз, 25м., 3 изстрела с макарената на стрелбище ВИП в София:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25353677_1949513911967007_7057918279109687339_n.jpg
Прегледи:1
Размер:50.6 КБ
ID:5814077Натиснете снимката за да я уголемите

Име:25395989_1949513915300340_1241297433943824803_n.jpg
Прегледи:1
Размер:52.9 КБ
ID:5814078

                            Големият син, пневматична пушка, 10м., две серии по пет изстрела от дясно и от ляво рамо:
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20180710-WA0000.jpg
Прегледи:1
Размер:191.3 КБ
ID:5814079Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-20180710-WA0001.jpg
Прегледи:1
Размер:230.2 КБ
ID:5814080

                            Коментар


                            • #44
                              От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                              Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
                              Да се намеся. Първо да питам Беретата лична ли ти е и второ център ли си мерил или основание.
                              Ако си мерил център има "кълване". Ако си мерил основа остава изместването вдясно.
                              Аз на личен пистолет бих чукнал мерника половен милиметър вляво.
                              Опитай пак с двете ръце внимателно.
                              Попаденията не са толкова лоши "за самоотбрана " В реална ситуация няма да имаш време и възможност за "снайперска" стрелба. Трябва с твоя начин на стреляне /с кълване или без/ да улучваш.
                              Беретата я взех от стрелбището. Мерих основанието по навик, а лични имам ТТ и Байкал.
                              Кълването си го имам и с тях, (виж по горните ми мишени на прецизна) и преди съм го виждал, но явно не съм искал да го осъзная.
                              Колкото за самоотбраната (дано не се налага) но стремежа ми винаги е бил да вкарвам колкото е възможно повече в целта без оглед на група или център на мишената.
                              Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                                Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                                Напротив. Приемам го като добър съвет. В последните 10 г. няма никой зад мен за да ми обясни къде бъркам. На държавното гледат да отбият номера, а и там прецизна не стреляме. На частно стрелбищарите ме познават и не смеят или не искат да ми покажат грешките, а когато сме с приятели- всеки се стреми да извади по дълга п.шка и да покаже, че е по-по.
                                Та за това благодаря за безпристрастния поглед от страни!
                                Гледай да държиш ръкохватката високо. Горе-долу да се получава една линия с ръката. Не стискай оръжието, просто дръж здраво, като ц.ца, дето викаше един от инструкторите ми . И не дърпай спусъка рязко и да стискаш очи като гръмне. Просто е като гледаш отстрани, иначе е въпрос на тренировка и навик.
                                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                                Аз, 25м., 3 изстрела с макарената на стрелбище ....
                                Браво, добра стрелба! Макара не е лошо оръжие, противно на масовото мнение. На мен просто ми е омръзнал след близо 20 г. носене, иначе нямам никакви забележки (освен морално остарелия боеприпас)...
                                Последно редактирано от kuzdov; 16-05-19, 00:58.
                                "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                                Неизвестен мъдрец

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X