Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

    Аз съм петия от долу на горе със 48 точки.
    Под мен със 51 точки е неколкократен републикански шампион по спортна стрелба.

    п.п Това е спортен клуб, всички са активни състезатели.

    Към другаря Питон,не ме познаваш,не ме и обиждай ,аз изразих мое мнение по въпроса и категорично го поддържам,но да ме обиждаш на тема ЕЖК ...не си познал.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #17
      От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

      Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
      ... Системата на Макаров е от Валтер ППК, тази система, ако наричаш ненадеждна... .
      В общи линии нямат нищо общо освен някои черти във външния си вид. Системата на Макаров е съвършено проста или по-скоро съвършена в своята простота. При Валтера е друго - УСМ е като часовников механизъм. Сложен, прецизен и неприятен за обслужване.
      По отношение на надеждност и живучест Макаровската система е няколко крачки пред ПП/ППК.
      За мен 7.65 си е адекватен ако знаеш какво правиш с него.



      42

      Коментар


      • #18
        От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

        Към другаря Ронин: всеки има право на мнение, но освен табличката със спортни постижения с карабина, да беше пуснал някоя снимка от твоя стрелба с пистолет по темата. Може и на 30 и повече метра.

        Към Славчу: имам предвид системата неподвижна цев- откат на свободния затвор. Нямам предвид, че броя и вида на части на УСМ е еднакъв. Макаров е доста по-опростен и по-надежден, смятам и предпазителя за по-удачен. От друга страна е по-грозен и масивен поне в сравнение с ппк модела. Стрелял съм и с Валтер ппк 7.65. Според мен, калибърът си е адекватен за самоотбрана, даже в първата световна се е ползвал и за война. Но на много хора им се вижда слаб, което е дълга тема .... Сложи някоя мишена от стрелба с валтера, за да сме по темата....

        П.с. Честито за валтера, аз лично харесвам ппк 7.65, чудесен за ежедневно носене, а ти си го направил страхотен.
        Последно редактирано от piton; 23-08-18, 07:09.

        Коментар


        • #19
          От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

          Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
          Краткия отговор е глупости. Дългият е дали макаров ,зиг или берета все си умрел.Е в някой случай по красиво но на кой му пука.
          Абе трудно се умира срещу друг въоръжен на 15-20м. дето прави група па ако ще и да е в ъгъла на мишената!Тука става въпрос за мишена и стандартна стрелба,под стрес е друго ,с ускорен от умора пулс още по друго и така .
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #20
            От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

            PPK, 7.65, 12метра

            42

            Коментар


            • #21
              От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

              Много добре стреля валтера! Явно цевта е запазена.

              Коментар


              • #22
                От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                Днес с Иво пак постреляхме.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040901.JPG
Прегледи:1
Размер:199.4 КБ
ID:5796988

                Бате Ив изгърмя 1 пълнител с "Беретата" на бързо. 10-15 м. 9Х19.

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1040906.JPG
Прегледи:1
Размер:231.0 КБ
ID:5796989

                а аз се лигавих с дублети+ вдене и зареждане, 10-15 м. 9Х18.

                Имам и една на 25м. с 5-6 патрона, ма ме е срам да я покажа.
                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                Коментар


                • #23
                  От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                  Първоначално публикуван от siem Преглед на мнение
                  Днес с Иво пак постреляхме.

                  [ATTACH=CONFIG]967165[/ATTACH]

                  Бате Ив изгърмя 1 пълнител с "Беретата" на бързо. 10-15 м. 9Х19.

                  [ATTACH=CONFIG]967166[/ATTACH]

                  а аз се лигавих с дублети+ вдене и зареждане, 10-15 м. 9Х18.

                  Имам и една на 25м. с 5-6 патрона, ма ме е срам да я покажа.
                  Да разбирам, че бат' Иво се е научил от коя страна се държи пистолета?
                  42

                  Коментар


                  • #24
                    От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                    Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                    Да разбирам, че бат' Иво се е научил от коя страна се държи пистолета?
                    Аааа, той да каже.
                    Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                      Първоначално публикуван от piton Преглед на мнение
                      Не съм сложил снимката за хвалба. Според мен, идеята на темата е да се покажат РЕАЛНИ (случили се) групи на стрелба с КНО. Така повече хора биха придобили реални представи за точност на късоцевното, че от много екшъни по кабелната, много хора губят представа за предназначението и възможностите на пистолета/револвера ;-)

                      Сега, малко за снимката. Мишената е лист А4, дължината на ключа от снимката - 85 мм. Правил съм и по-лоши групи. Пистолетът е късоцевно оръжие - къса цев, къса мерна линия, пистолетен патрон. Идеята е самоотбрана на къса дистанция - до 10 метра. Макаров е с цев 93 мм. и според мен е едно чудесно оръжие за самоотбрана, с добра точност.

                      Пистолет Макаров 8х18 /ПМ е оръжие от друго време. Не искам да израждаме темата в спор за качествата на ПМ /всеизвестни/. Има смисъл да се придобива ПМ, като оръжие за самоотбрана, само ако човек не разполага с достатъчен финансов ресурс за по-модерно и по-скъпо оръжие и ако не възнамеряваш да стреляш с него..
                      Аз, ако навремето бях купил ПМ, с моя неголян настрел / 20 000 + изстрела/, за колко време щях да съм изчерпал ресурса на оръжието?
                      https://www.youtube.com/watch?v=f4KS0m24Lts

                      Коментар


                      • #26
                        От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                        Все още нямаше да си го изчерпал а ако нещо все пак имаше нужда от смяна, щеше да е десетки пъти по-евтино и налично от карантията на Зига ти. Но си прав, нека не израждаме темата. Пусни някоя снимка от стрелбището. 20к+ хич не е малък настрел, вероятно си му свикнал на желязото и се справяш повече от добре с него.

                        42

                        Коментар


                        • #27
                          От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                          Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                          с моя неголян настрел / 20 000 + изстрела/
                          Уау и това за какъв период?
                          Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                            Първоначално публикуван от andreiS40 Преглед на мнение
                            Пистолет Макаров 8х18 /ПМ е оръжие от друго време. Не искам да израждаме темата в спор за качествата на ПМ /всеизвестни/. Има смисъл да се придобива ПМ, като оръжие за самоотбрана, само ако човек не разполага с достатъчен финансов ресурс за по-модерно и по-скъпо оръжие и ако не възнамеряваш да стреляш с него..
                            Аз, ако навремето бях купил ПМ, с моя неголян настрел / 20 000 + изстрела/, за колко време щях да съм изчерпал ресурса на оръжието?
                            2000-3000 лв не са никакъв финансов ресурс Просто не си струва да ги даваш за кно за самоотбрана, което едва ли някога ще ползваш за самоотбрана, а по-скоро да се пъчиш на хартията на стрелбището. И с голям шанс един ден да се случи да ти отпадне „необходимостта” от самоотбрана, по преценка на шефа на РПУ-то. Пък, който му се стрелят 20 хиляди патрона на стрелбище - сметни им цената на патроните, едва ли цената на патлака го интересува... И за сведение, има макаровци с по-голям стаж патрони... Но както се каза, придържай се към темата и си сложи мишените, пък кой какво си е избрал е друг въпрос.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Аз съм петия от долу на горе със 48 точки.
                              Под мен със 51 точки е неколкократен републикански шампион по спортна стрелба.

                              п.п Това е спортен клуб, всички са активни състезатели.

                              Към другаря Питон,не ме познаваш,не ме и обиждай ,аз изразих мое мнение по въпроса и категорично го поддържам,но да ме обиждаш на тема ЕЖК ...не си познал.
                              Стига стига от такива като теб IPSC се превърна в бягане по сцената и наливане с проектили.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Какво уцелих днес- тема за фукня и/или резил

                                Нова стрелба днес.

                                50 бр. 9Х19. Пистолет Берета 92.

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1011001.JPG
Прегледи:1
Размер:255.7 КБ
ID:5813872
                                Първите 25 бр прецизно на 25 м.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P1010999.JPG
Прегледи:1
Размер:260.3 КБ
ID:5813874

                                Следващите бърза на 10-12 м( приблизително средата на тира).
                                Трите О-та на неудачниците: Оплакване, Оправдаване, Обвиняване.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X