Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

    Здравейте приятели.От 4 години притежавам въпросният мотоциклет, като през последните 2 години съм го карал само 2 пъти - 1 път за да отида на преглед и 1 път за да отида до работа. След като се качих и го подкарах забелязах, че в ниските обороти работи на 3 цилиндъра, трудно потегля и постоянно има пукане в ауспуха. Веднага го вкарах в бокса и му смених бензина, тествах му кабелите за свещите и бобините, смених свещите като преди да монтирам всяка свещ проверявах каква е искрата, смених му акумулатора и маслото също, почистих и изпрах въздушният филтър (понеже подлежи на такива операции). Но резултата остана същият - на 4-ти цилиндър тръбата за изходящите газове е една идея по-студена от другите, което ме навежда на мисълта, че проблема идва от карбуратора. Днес мисля да го слагам, но не знам с какво е най-хубаво да се почисти. Дайте някакви идеи, понеже четох из форума за кореселин, керосин, газ за горене, обезмаслител, варене в тенджера с веро и какво ли още ни, но така или иначе не разбрах с кое ще стане най-качествено.

    П.С. - мотора има бензиново филтърче, което беше пълно с гняс. Смених и него, но ефект няма - ще се сваля карбуратора

  • #2
    От: Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

    Първо почистваш карбураторите външно с бензин , след това с обезмаслител. Проверяваш състоянието на гумените фланци към главата , и гумените маншони към филтърната кутия. Сваляш капаците на поплавъците , махаш гумените уплътнения ,и ги почистваш с бензин или кореселин. Най-вероятно на дъното ще има гняс. Проверяваш всеки шибър дали се движи нормално без да заяжда , и да отваря пълно. От горната страна карбураторите имат едни капаци , под тях се намират вакуум мембраните които отварят шибърите , проверяваш дали са здрави. На захранващата рейка където се свързва маркуча от резервоара е възможно да има филтър/цедка/ който също трябва да провериш дали е чист. След като си почистил карбураторите , ги проверяваш като пуснеш бензин , дали отваря и затваря иглата на поплавъците.
    Като направиш всичко това , най-вероятно ще откриеш проблема , който според мен е гняс която запушва жигльора или блокирал шибър.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

      Здравей. Благодаря за бързият отговор. Свалих и почистих карбураторите (общо взето само 4-ти цилиндър беше малко мръсен, другите бяха като нови). Маншони, о-ринги, гарнитури всичко беше ок на всичките - не бяха изпечени, иглите се движиха свободно. След монтажа обратно 4-ти цилиндър си заработи, ама пак не работи като хората, което ме навежда на мисълта че ще се ходи на синхронизация на карбовете.

      Поздрави

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X