Резултати 1 до 3 от 3

Тема: Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

Място
    Нови пазар
    Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

Здравейте приятели.От 4 години притежавам въпросният мотоциклет, като през последните 2 години съм го карал само 2 пъти - 1 път за да отида на преглед и 1 път за да отида до работа. След като се качих и го подкарах забелязах, че в ниските обороти работи на 3 цилиндъра, трудно потегля и постоянно има пукане в ауспуха. Веднага го вкарах в бокса и му смених бензина, тествах му кабелите за свещите и бобините, смених свещите като преди да монтирам всяка свещ проверявах каква е искрата, смених му акумулатора и маслото също, почистих и изпрах въздушният филтър (понеже подлежи на такива операции). Но резултата остана същият - на 4-ти цилиндър тръбата за изходящите газове е една идея по-студена от другите, което ме навежда на мисълта, че проблема идва от карбуратора. Днес мисля да го слагам, но не знам с какво е най-хубаво да се почисти. Дайте някакви идеи, понеже четох из форума за кореселин, керосин, газ за горене, обезмаслител, варене в тенджера с веро и какво ли още ни, но така или иначе не разбрах с кое ще стане най-качествено.

П.С. - мотора има бензиново филтърче, което беше пълно с гняс. Смених и него, но ефект няма - ще се сваля карбуратора

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,555
    Точки (при гласуване)
    15

По подразбиране От: Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

Първо почистваш карбураторите външно с бензин , след това с обезмаслител. Проверяваш състоянието на гумените фланци към главата , и гумените маншони към филтърната кутия. Сваляш капаците на поплавъците , махаш гумените уплътнения ,и ги почистваш с бензин или кореселин. Най-вероятно на дъното ще има гняс. Проверяваш всеки шибър дали се движи нормално без да заяжда , и да отваря пълно. От горната страна карбураторите имат едни капаци , под тях се намират вакуум мембраните които отварят шибърите , проверяваш дали са здрави. На захранващата рейка където се свързва маркуча от резервоара е възможно да има филтър/цедка/ който също трябва да провериш дали е чист. След като си почистил карбураторите , ги проверяваш като пуснеш бензин , дали отваря и затваря иглата на поплавъците.
    Като направиш всичко това , най-вероятно ще откриеш проблема , който според мен е гняс която запушва жигльора или блокирал шибър.

Място
    Нови пазар
    Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране От: Няколко въпроса относно Honda CBR 919RR

Здравей. Благодаря за бързият отговор. Свалих и почистих карбураторите (общо взето само 4-ти цилиндър беше малко мръсен, другите бяха като нови). Маншони, о-ринги, гарнитури всичко беше ок на всичките - не бяха изпечени, иглите се движиха свободно. След монтажа обратно 4-ти цилиндър си заработи, ама пак не работи като хората, което ме навежда на мисълта че ще се ходи на синхронизация на карбовете.

Поздрави

Сходни теми

1. Няколко въпроса относно Теракан
    От googoo във форум Общи приказки
    Отговори: 5
    Последно мнение: 01-11-13, 18:18
  2. Отговори: 7
    Последно мнение: 09-09-13, 10:56
  3. Няколко въпроса относно Terios
    От stanyo79 във форум DAIHATSU
    Отговори: 28
    Последно мнение: 30-10-11, 20:14