Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

    Първоначално публикуван от gun Преглед на мнение
    Здравей колега
    Да имаш представа този автомат по на кои лиценз е направен ?
    Японска е. AW30-40LE по класификацията на Aisin отговаря на серия А340 на Toyota LandCruiser.
    Монтира се на Hyundai Terracan, H1, H100, Galloper и други корейски автомобили.


    Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
    Ивайло велик сте!!!
    Благодаря! Опитвам се да помогна с каквото мога. Нека минем на ТИ, че се чувствам някак си странно така!
    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

    Коментар


    • #77
      От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

      Браво Ивчик кефиш.Да докладвам и аз всички детски болести по моя вече са отранени и съм в движение.
      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 163HP

      Коментар


      • #78
        От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

        Благодаря! А сети ли се да попиташ за автодиагностиката, че не знам още какво да си взема.
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • #79
          От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

          Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
          Благодаря! А сети ли се да попиташ за автодиагностиката, че не знам още какво да си взема.
          Ако ти трябват живи данни лог файлове идр, е голяма драма. Аз си взех един китайски елм327 с блутуут. Инсталирах си и torque pro даже платената версия и с това гледам и чета грешки. Лошото е, че с него не усоявам да си направя лог файл(както с ваг ком на вагените).
          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
          Ford Fiesta 1.4 Tdci

          Коментар


          • #80
            От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

            И аз имам Елм 327. Един път успя да се свърже с компютъра на колата и това беше. Повече не успях да го подкарам. При мен обаче проблема е, че е 2.1. После проучих, че не е трябвало да вземам този модел защото не работел.
            Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
            VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

            Коментар


            • #81
              От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

              Ще опиша сагата с виенето на моя Теракан защото смятам, че ще е полезна и на други колеги. Сам работя, сам снимам и снимките не са много!
              Всичко започнва със закупуване на джипа преди около месец. Ясно си спомням, че на пробите джипа не виеше отникъде само имаше адски голям луфт в предицата. Купих джипа и веднага щом можех се заех с обслужване на както мога. Още първата вечер пристегнах лагери на предния мост защото луфта беше твърде много. Смених маслото на задния мост защото беше много черно. При смяната забелязах, че отдушника е запушен! Времето не стигна същата вечер и покарах 100-200км така. От стягането на предните лагери колата вече завиваше така както трябва и почти няма свободен ход на волана, тропане никакво! Започна да се чува виене което за 500км се увеличи драстично! Писах в главната тема и реших да сменя всички лагери на предните главини(Основните големи и малките иглени + необходимите семеринги). Покарах го резултат от направената смяна нямаше. Направо вие много в завои направо почва да ми трепери в краката! Гумите на джипа са зле обърнах предни със задни виенето отиде и леко отзад! Вече се чуваше по-леко виене в задния мост. Качих джипа на подемник и там с включено 4х4 се чуваше силно виене в задния мост и леко в предния. Вече се бях отчаял донякъде, но взех задни лагери и се захванах със смянта:
              1.Сваляте гумите, спирачния апарат, спирачния супорт, махате диска, демонтирате накладките на ръчната, източвате маслото на задния диф, развивате 6 броя гайки с 14мм инстумент. След това издърпвате полуоската комплект с лагера с леглото служещо за монтаж към моста. Трябва да сте свалили това:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190324_183436.jpg
Прегледи:1
Размер:156.1 КБ
ID:5811126

              2.Внимателно махате зегерката. Гривната на АБС-а също е набита съвсем леко, много внимателно с нож и леко чукче излиза. Трябва да я вадите внимателно и много равномерно защото шанса да се спука е огромен. ПРи мен едната се пукна при допир! След това с помоща на влекс режете втулката, тя е топло набита най-вероятно и шанса да я махнете без рязане е много силна преса и точни дорници което го няма всеки:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190324_183524.jpg
Прегледи:1
Размер:214.4 КБ
ID:5811127

              3.Вече виждаме лагера, но е много рано за радост. След 6 часа пулене и проби звъннах на служител в Ин.Ком. да ми каже каква да е тая скоба вадеща този лагер??? Човека каза "имаме скоба, не помага"! Каза още "режеш вътрешната част, чупиш сепаратора, вадиш ролките. После същото и с долния(външен сепаратор и ролки)" Ето какво се има предвид:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190325_114736.jpg
Прегледи:1
Размер:198.4 КБ
ID:5811128 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190325_115027.jpg
Прегледи:1
Размер:195.9 КБ
ID:5811129 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190325_115200.jpg
Прегледи:1
Размер:210.1 КБ
ID:5811131

              4. Вече може да извадите полуоската от другата част държаща лагера. Хванете таза и в дъска на замята ударете не много силно полоската в нея. Така ще извадите семеринга предпазващ лагера от феродото на накладките на ръчната. Вече може да се видят и щетите!

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5811132 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:133.2 КБ
ID:5811133 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:137.6 КБ
ID:5811134 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:111.3 КБ
ID:5811135 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:135.2 КБ
ID:5811136 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:172.7 КБ
ID:5811137

              5. След като сте стиганали до тук остава да се извадят вътрешните и външни части на лагера. Тези върху полуоската ги вадя с внимателно рязане почти до нула на черупките и след това с чук и секач. Идеята да ги срежете е да се спука черупката и тя да отпусне! Външната част на лагера се вади лесно като се направи един шеф с телоподавката върху който да бута пресата, а и нагряването и събирането на материяла отпуска лагера:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190325_123424.jpg
Прегледи:1
Размер:192.2 КБ
ID:5811138

              6. Тук вече започваме сглобяване! На преса по външния диаметър(със стария лагер) се набива лагера в леглото дето държи тази част към моста. От лицевата страна се гресира лагера, след което се набива семеринга пазещ от прахта на феродото на ръчната. Аз лично успях с не много голяма тръба да набия лагера в полуоската. Задължително ползвате преход с който набивате на полуоската по вътрешена част на лагера! Удрате силно, с минимални на брои удари! След това нагрявате новите втулки дето седят зад лагерите, когато са червени влизат сами без чук! Монтирате АБС-а гривната и зегерката. Гресирате вътрешната страна на новия поставен лагер и сглобявате в обратен ред.

              Колегата от Ин.Ком. ми каза нещо дето не ме остави на мира. "Като си разглобил смени си вътрешните семеринги в моста да не влиза трансмисионно масло при лагера! Измива греста и мяташ лагери моментално"!!! Връщайки лената, запушен отдушник който надува налягане при дифа> сменявам(доливам до макс) маслото> вече потича както си трябва при лагерите> за 200км при мен и двата ТОТАЛНА щета... И това в старанието си да си го направя за мен Семерингите който да си смените задължитено ако питате мен са тези на снимката:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190324_183447.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5811143

              Като бонус смених накладки ръчна и видях че през АБС датчиците може да се добавя грес при основния лагер ако никога не е пипан.

              Резултата след направените интервенций е няма никакво виене, нито отпред, нито отзад. Как трепереше пода от виене на задни лагери не знам! Съжалявам за постното количество снимки, но си нямам помощник

              Коментар


              • #82
                От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                При мен имаше много интересна ситуация със задният мост. След като ме блъсна едно типче и ми изкриви задният мост, се наложи да го сменя. В сервиза където правиха колата са го сменили и са "сменили"маслото на диференциала(дадох им 3л ново). След известно каране, от семеринга на кардана почва да тече масло, доволно време. И аз си викам ,щом тече значи има за сега. Тече около 3 месеца и накрая реших да си сменя прасето , защото на този мост ЛСД-то не бачкаше а моето си бачкаше. Взех семерингите-всички,майстора точи диференциала и вади 4,2л оттам - черничко масълце. Вътрешните семеринги бяха издържали и само този на кардана се беше предал. По изтеклото количество масло и изтеклото с времето от семеринга съдя ,че пичовете са доляли 3-те литра директно, само не знам как са го направили, защото при нивелиран джипточно на 3-те литра протича от пробката за пълнене... Мистерия някаква.
                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                Коментар


                • #83
                  От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                  Моя джип е 2005г 163коня фейс автомат с ЛСД с 4,2 предавателно число по табели... Събира 3,4/5 литра без драми на подемника а там има лек наклон и събира по-малко защото окачването е разпънато. Каква е разликата не знам?

                  Проверявайте одушниците, че е страшно. Забравих да кажа, че нормалта е 3,5 часа на страна което в Ин.Ком. е по 30лв, и лагерите, и семерингите, и с накладките нормален човек си отива на ~600лв.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                    Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                    Моя джип е 2005г 163коня фейс автомат с ЛСД с 4,2 предавателно число по табели... Събира 3,4/5 литра без драми на подемника а там има лек наклон и събира по-малко защото окачването е разпънато. Каква е разликата не знам?

                    Проверявайте одушниците, че е страшно. Забравих да кажа, че нормалта е 3,5 часа на страна което в Ин.Ком. е по 30лв, и лагерите, и семерингите, и с накладките нормален човек си отива на ~600лв.
                    2.8 литра е по книжка, но винаги наливам 3 защото просто няма какво да правя 200 грама масло.
                    Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                    Ford Fiesta 1.4 Tdci

                    Коментар


                    • #85
                      От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                      Някой да му се намира чертеж на инстумента за отвиване и стягане на шайбата на коляновия вал? Лесно решение за намиране инструмент? Мисля да си го направя от парче тръба като цяло, но помощ не отказвам.

                      Коментар


                      • #86
                        От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                        Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                        Някой да му се намира чертеж на инстумента за отвиване и стягане на шайбата на коляновия вал? Лесно решение за намиране инструмент? Мисля да си го направя от парче тръба като цяло, но помощ не отказвам.
                        Ами тръба и флекса, после с ЦО-то едно рамо.
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ключ1.jpg
Прегледи:1
Размер:230.9 КБ
ID:5812722
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ключ2.jpg
Прегледи:1
Размер:165.0 КБ
ID:5812723
                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ключ3.jpg
Прегледи:1
Размер:207.4 КБ
ID:5812724
                        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                        Ford Fiesta 1.4 Tdci

                        Коментар


                        • #87
                          От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                          А диаметър на тръбата, за да го направя преди да разглобя Като разглобя е ясно че мога да го премеря.

                          Коментар


                          • #88
                            От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                            Първоначално публикуван от IvanVG Преглед на мнение
                            А диаметър на тръбата, за да го направя преди да разглобя Като разглобя е ясно че мога да го премеря.
                            Тука съм неподготвен, тази идея я изрових в нета след като вече обслужих теракана. Там имаше игра с радиаторите и гайката се предаде с гайоверта.
                            Ще трябва да правиш контрата след като разлобиш или да търсиш спецификации на шайбата с всички размери.
                            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                            Ford Fiesta 1.4 Tdci

                            Коментар


                            • #89
                              От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                              Ето, да размърдам темата:


                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:635.jpg
Прегледи:1
Размер:611.8 КБ
ID:5797068
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • #90
                                От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                                Дойде време да сменя маслото и реших да сменя и спирачните маркучи. С Ивайло си бяхме поръчали преди време тефлонови с метална опелтка PTFE маркучи. Доста време протаках, защото кербованата планка посредата на маркуча липсваше и се чудех как да измисля закрепването. Излезе,че няма нужда от закрепване, просто маркуча е доста по-твърд от гумения и сам стои на оптимална позиция спрямо носачите.
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.jpg
Прегледи:1
Размер:203.7 КБ
ID:5814824
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.jpg
Прегледи:1
Размер:138.9 КБ
ID:5814825
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:3.jpg
Прегледи:1
Размер:149.3 КБ
ID:5814826
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:4.jpg
Прегледи:1
Размер:174.6 КБ
ID:5814827
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5.jpg
Прегледи:1
Размер:182.1 КБ
ID:5814828
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:6.jpg
Прегледи:1
Размер:151.5 КБ
ID:5814829
                                Притеснението е единствено отпред, но както и да вартя гумата единственото място където се доближава е само долната част на предният амортесьор. От снимката не си личи ,но не докосваамортесьора при нито едно от крайните положения на гумата. В нормално положение стои свободно и не опира никъде.
                                този е отзад;
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:7.jpg
Прегледи:1
Размер:175.2 КБ
ID:5814830
                                Педала на спирачката стана малко по-твърд и отзивчив. Оказа се, че съм ги сменил на време защото единият ми преден маркуч беше почнал да се раздуваот към кербовката. Ще продължавам да ги следя всеки ден , докато не забравя да го правя.
                                Последно редактирано от Juiced; 05-06-19, 08:10.
                                Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                                Ford Fiesta 1.4 Tdci

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X