Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

    Ще отскоча някой ден до Русе само за да ти стисна ръката....
    В миналото ще остане, каквито сме били...

    Коментар


    • #47
      От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

      Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
      Имаш ЛС
      Сърдечно благодаря. От доста време точа лиги по разни такива из сайтове на майната си.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • #48
        От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

        След монтажа на ръчните хъбове пластмасовата предпазна капачка на главината вече нямаше как да се монтира. След като се махне малкото черно капаче с емблемата на Хюндай, на струг се разширява отвора според диаметъра на капачката на хъба.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00002.jpg
Прегледи:1
Размер:73.3 КБ
ID:5798219 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00003.jpg
Прегледи:1
Размер:77.6 КБ
ID:5798220

        За монтажа на хъбовете не е необходимо да се маха колелото. Демонтира се пластмасовият предпазител, металната капачка за предпазване на шлиците, пружинната стопорна шайба, подложната регулировъчна шайба, фланеца на главината.
        Монтира се фланеца на хъба, подложната регулировъчна шайба, пружинната стопорна шайба, капачката на хъба, стругованият вече пластмасов предпазител на главината.

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00006.jpg
Прегледи:1
Размер:80.9 КБ
ID:5798222 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00004.jpg
Прегледи:1
Размер:64.6 КБ
ID:5798224 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00007.jpg
Прегледи:1
Размер:130.7 КБ
ID:5798223
        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

        Коментар


        • #49
          От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

          Това оригинални бразилски ли са или са китайското копие?

          Аз слагах китайско копие на Кията (струваха 220 лв, оригиналът е към 400). Прецених, че трябва да има гарнитура там, където черната част на хъба ляга на главината. За това изрязах такава от недебел плътен картон, намазах я с грес и я сложих.

          Според мен по-читави от AVM-а са хъбовете на Aisin, както и копията им.

          Иначе поздравления за темата и положения труд да качваш снимки и да описваш. Чета я с удоволствие, въпреки че нямам Теракан.

          П.П. Устройството на предната главина с шенкела и носачите е същото като при Терано и Кия Спортидж 1. Спокойно може да се преписва от тук.
          Nissan Terrano 2,7 TDI

          Коментар


          • #50
            От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

            А защо реши да си с ръчни хъбове? Теракана има автоматични хъбове, които работят доста адекватно, аз пролетта смених актуатора им и вакумните маркучета и всичко си тръгна перфектно. В движение спирам и пускам предният мост без никакви забележки. Само защото може с копче и толкова лесно да се смени от задно на 4х4 съм склонен да давам джипа на съпругата да го кара зимата, иначе парт тайм не е за всяка жена(и някои мъже де).
            Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
            Ford Fiesta 1.4 Tdci

            Коментар


            • #51
              От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

              Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
              Това оригинални бразилски ли са или са китайското копие?
              Аз слагах китайско копие на Кията (струваха 220 лв, оригиналът е към 400). Прецених, че трябва да има гарнитура там, където черната част на хъба ляга на главината. За това изрязах такава от недебел плътен картон, намазах я с грес и я сложих.
              Купих ги от Вромос за 330 лв. Само те могат да кажат дали са оригинални. Даже си бях поръчал усилени за 380 лв, но в пратката се оказаха обикновените. След телефонен разговор ме убедиха, че за моите цели тези ще ми вършат работа и така се съгласих да ги взема . На фланеца на хъба, който се монтира към главината има канал с "О"-пръстен. Много плътно приляга и не съм слагал гарнитура или силикон.

              Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
              А защо реши да си с ръчни хъбове? Теракана има автоматични хъбове, които работят доста адекватно, аз пролетта смених актуатора им и вакумните маркучета и всичко си тръгна перфектно. В движение спирам и пускам предният мост без никакви забележки. Само защото може с копче и толкова лесно да се смени от задно на 4х4 съм склонен да давам джипа на съпругата да го кара зимата, иначе парт тайм не е за всяка жена(и някои мъже де).
              Теракана по конструкция няма никакви хъбове. Полуоските са постоянно зацепени към главините. Ръчните хъбове са удачни за Part time раздатка ЕSТ(Electronic Shift Transfer). По напред в темата при смяна на лява полуоска замерих хлабината в зъбите на пиньона и короната. Хлабината ми е двойно по-голяма от монтажната. Никъде не успях да намеря комплект регулировъчни шайби и не съм регулирал нищо по касетата на диференциала на преден мост. Когато бутона е на положение "2H" се предава движение от раздатката само на задния мост. Предният кардан не се върти. Дясната полуоска също се върти , но до частта си преди муфата , защото не е зацепена муфата от вакуумния актуатор. Предна лява полуоска обаче се върти винаги и постоянно, когато автомобила е в движение. Заедно с нея и четирите сателита. В сателитите също имаше по-големи хлабини от предписаните. С ръчните хъбове ще изключвам и двете полуоски. Това с цел да намаля по-нататъшното интензивно износване в касетата поради големите хлабини. От време на време ще се включва лявата полуоска за да развърта маслото и да смазва. Мисля вакуумната система за включване на предния мост да я елиминирам. Когато ми трябва 4х4 ще включа ръчно хъбовете. После само от превключвателя ще избирам режима на работа "2H" или "4H" без да се налага да излизам постоянно навън да превключвам.

              А какви вакуумни маркучета сложи? Има ли оригинални или пригаждаш?
              Последно редактирано от Ивайло Александров; 20-09-18, 15:02.
              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

              Коментар


              • #52
                От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                Предния диф без товар (с изключена една полуоска) и нормално масло, а не бозица вътре, има да чакаш да се износи. Не се е и износил от това, а или от калпаво масло/боклуци/бозица, или от постоянно каране на 4x4 ако е full time евентуално в комбинация с някое ит изброените.

                Веднъж лично съм отварял преден диф от терано с капачки (тоест постоянно зацепено и с въртящи се 2 полуоси и кардан), и веднъж съм присъствал на инспекция преди продажба - луфтовете и на двете бяха на номинал и износване практически нямаше. Единия на 250000км, другия на незнайни километри в морга. Но тераното е part time и предния диф е под товар много рядко.

                С 2 думи не очаквай някакъв ефект от упражненията. В крайна сметка щом имаш муфа още на първата година ще ти писне и ще зарежеш хъбовете (които впрочем са на порядък по-кекави от капачките ти, та не е зле да си носиш поне една "аварийна" капачка някъде) заключени. Отделно дето ще дрънкат, не е зле след 3-4 несеца да ги отвориш, защото вътре се отчупват парченца, които понякога правят бели, ще влиза вода, след първата зима ще имаш сериозни проблеми с отвиването на болтчетата на капачката им, а и има вероятност редовно да имаш проблеми със саморазвиването на болтовете им към главината.

                Ако на тераното имах муфа бих изхвърлил хъбовете на втората секунда.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • #53
                  От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                  Първоначално публикуван от Ивайло Александров Преглед на мнение
                  А какви вакуумни маркучета сложи? Има ли оригинални или пригаждаш?
                  Силиконови 3мм от Хидромарк-а във тук във Варна.Ходих да вземам за обратната нафта на фиестата на жената(не се отпускат като другите а направо залепват на щуцера) и ми остана 1м на 3мм та реших да ги боцна.
                  Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                  Ford Fiesta 1.4 Tdci

                  Коментар


                  • #54
                    От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                    Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                    Предния диф без товар (с изключена една полуоска) и нормално масло, а не бозица вътре, има да чакаш да се износи. Не се е и износил от това, а или от калпаво масло/боклуци/бозица, или от постоянно каране на 4x4 ако е full time евентуално в комбинация с някое от изброените.
                    Нямам никаква история на автомобила, но са му взели здравето отвсякъде. Не си ли личи от темата?

                    Първоначално публикуван от Juiced Преглед на мнение
                    Силиконови 3мм от Хидромарк-а във тук във Варна.Ходих да вземам за обратната нафта на фиестата на жената(не се отпускат като другите а направо залепват на щуцера) и ми остана 1м на 3мм та реших да ги боцна.
                    Благодаря за инфото. Ще си поръчам 4 м от синия да си имам за подмяна.
                    Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                    VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                    Коментар


                    • #55
                      От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                      То не отива толкова много, ама може да смениш също и маркучите за дюзите на чистачките с наличното той силикона не старее като гумата, особено ако имаш кора под мотора.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #56
                        От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                        Днес реших да подменя вакуумните маркучета, но излезе спешна задача. Проверих само вакуумният актуатор /клапан/ за включване на предния мост дали работи.

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00003.jpg
Прегледи:1
Размер:65.6 КБ
ID:5798450Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00002.jpg
Прегледи:1
Размер:57.3 КБ
ID:5798449Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00001.jpg
Прегледи:1
Размер:83.1 КБ
ID:5798448
                        Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                        VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                        Коментар


                        • #57
                          От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                          Моят актуатор не бачкаше, предполагам мембрана. Колега от форума си беше направил нова мембрана от силиконова подложка. Та си запазих актуатора ако се наложи някой ден.
                          Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                          Ford Fiesta 1.4 Tdci

                          Коментар


                          • #58
                            От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                            Аз съм този колега и всичко все още работи.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                              И при мен клапана работи, но лампата 4х4 светва след около 3 секунди закъснение, след като вече съм превключил от бутона. Това на запален двигател и на положение "Р" на автомата.
                              Hyundai TERRACAN 2003 2.9 CRDi 150 автомат
                              VW T4 Multivan 1993 2.4D AAB

                              Коментар


                              • #60
                                От: Техническо обслужване, ремонт и експлоатация на Хюндай Теракан J3, 2.9, 150 кс

                                Това да не те притеснява - щом работи не го мисли и пипай , за да нямаш неприятни изживявания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X