Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Раундъп

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Раундъп

    А масово се присмивахте на Терзиев за неговата тема...

    Освен глифозата има и други такива лимонки, масово се наричат с примерно пестициди или хербициди а се ползват заради доказано хормонален ефект, който повишава добива, култури устойчиви на хербициди които се пръскат без много оран и т.н. всичко в този живот си има цена, на всяко действие има равно по сила противодействие нещо такова...

    А за това, че култури не могат да се пръскат с глифозат защото щели да погинат е НЕ вярно, аз лично съм пръскал стотици декари лозя именно с глифозат, ако с пръска внимателно до 30-40см височина няма НИКАКВИ вредни ефекти за лозите, това си е листен хербицид.

    Предстои ни и още страхотии да чуем но за момента много милиардни индустрии потискат всички новини и разкрития, за съжаление.
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #17
      От: Раундъп

      Първоначално публикуван от plamenpe Преглед на мнение
      ...Нещо, пръскано с него няма как да ползваш, защото ако се напръска, нещото ще загине...

      Има ,и още как. Някъде масово го прилагат за по бързо узряване на зърнени култури ,където времето за прибиране е кът.
      Дам,пръска се но със "Дикват"(Реглон,Диква),които нямат нищо общо със глифозата(раундъп,наса).Ползва се при зърнени култури примерно рапица,слънчоглед,нахут за да се изсушат растенията и да се прибере реколтата със нормална влага.
      Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

      Коментар


      • #18
        От: Раундъп

        Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
        Дам,пръска се но със "Дикват"(Реглон,Диква),които нямат нищо общо със глифозата(раундъп,наса).Ползва се при зърнени култури примерно рапица,слънчоглед,нахут за да се изсушат растенията и да се прибере реколтата със нормална влага.
        http://www.agrostart.eu/desikanti_i_defolianti.html

        Коментар


        • #19
          От: Раундъп

          Има и друга гледна точка- че пак някакви корпорации се замерят с кал чрез медии, платени "зелени" и купени съдилища. Все пак корупцията не сме я измислили ние. А тоя пазар вече видя цяла поредица брутални по мащаб сливания на корпорации, от които покупката на Монсанто от Байер беше върха на сладоледа. Та...има го и това-в момента да се опитват да обезценят Монсанто.
          По време на последните драми с глифозата в ЕП се цитираха две изследвания, на някакви еко организации, според които поливината европейци вече имали натрупан глифозат в организма си. При българите-10% от пробите били положителни (това е в стеногарама от парламентарен контрол в нашето НС, има го на сайта на НС). За ЕС процентът бил средно 40. Знае се и точното количество препарати с глифозат, пуснати на пазара у нас за 2014г. - 515 000 л. Като число-не е толкова много.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #20
            От: Раундъп

            С достатъчно чувствителен метод ще намериш глифозат навсякъде. "Положителен" резултат означава по-висока от някаква предварително определена по някакви критерии концентрация.

            Интересно е каква е тя и защо са избрали именно нея.

            Това за което не съм виждал подробни сведения са разпадните му продукти, тяхната токсичност и живот. Сигурно има някъде ама аз не съм чел.

            Коментар


            • #21
              От: Раундъп

              Всичко прочветено по-горе ме кара да се замисля сериозно като редовно пръскащ с глифозат разни гадни зелентии. Да, ако се спазва технологията е брутално ефективен, спор няма. Има ли с какво да го заменя? Освен с копане разбира се

              Коментар


              • #22
                От: Раундъп

                Друг толкова радикален като глифозата няма в обръщение.

                Но предвид това как всякакъв бурен успява да развие вече резистентност - скоро може и да има.

                Коментар


                • #23
                  От: Раундъп

                  За почти всичко има селективни химикали. Но са пак толкова рискови.
                  Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Раундъп

                    Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                    Горе колегата каза, опасенията са, че се натрупва в почвата. Не става въпрос за напръскан домат, а за домати които са отгледани върху почва редовно пръскана с този препарат.
                    За успокоение: европейският Рауандъп е различен от американския. Американският е много по-концентриран и е с различна формула. По закон в ЕС са разрешени само препарати които действат до 14 дни в почвата, т.е. няма натрупване. В САЩ няма такива ограничения, примерно може да стои в почвата до една година.

                    По принцип когато става дума за опасни препарати се има предвид че са опасни в определено количество - съдебния процес беше за градинаря който е боравил с препарата, не за това че са опасни домати расли в пръскана почва (теоретично, и да има такова нещо, количеството в домата е съвсем различно от това да си топиш ръцете в кофа с препарат да речем).

                    Коментар


                    • #25
                      От: Раундъп

                      За решението четох, че това е първа инстанция и Монсанто щели да обжалват.
                      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Раундъп

                        Раундъп-ът не е само ЛИСТЕН хербицид. По принцип не разбирам от растениевъдство, но трябваше да се отърва то една вишна, която имаше амбицията да пусне издънки навсякъде. По съвет на 80 годишен комшия пробих няколко дупки под ъгъл в ствола на дървото и няколко дни със спринцовка ги пълних с разтвор на Раундъп. Вишната се спомина скоропостижно, както и всичките издънки от корените и. Обнадежден от постигнатия резултат опитах методът и на няколко диви лози, които бях засял умишлено ама не понесох агресивността им. Поради малката дебелина на стволовете експериментално използвах по -различен начин. Отрязах ги на около метър от земята, пробих със свредло 2-ка дупки в отрязаното по дължината на стеблата. Три - четири дни ги пълних с Раундъп отново със спринцовка. Отново изсъхнаха и те и всички други разклонения от корените им.
                        Та от опит разбрах, че не действа само през листата.
                        Венцислав Петров
                        Горното е изцяло мое лично мнение, с което не ангажирам никое друго лице.
                        Рекстън 2 2.7 165 к.с. ; Лагуна купе 2.0 dci 210 к.с.
                        0889 62 8четири 6четири

                        Коментар


                        • #27
                          От: Раундъп

                          Не действа през листата, а НА листата.

                          Впрочем не съм сигурен. По-късно ще почета.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Раундъп

                            Пръсках тревата в двора си с Раундъп като не пазих и стъблата на 2 асми (4-5годишни). Станаха червени
                            като рак,и листа и грозде. На другата година изсъхнаха и от тогава...храсторез.
                            Така че,не поема само през листата!
                            jeep CHEROOKEE KJ 2,4 147kс.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Раундъп

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Не действа през листата, а НА листата.

                              Впрочем не съм сигурен. По-късно ще почета.
                              Точно на обратно действа през листата, инак ще е трудоемко да се инжектира всеки плевел по-отделно
                              Бъдете живи и здрави!

                              Коментар


                              • #30
                                От: Раундъп

                                Навлиза най-лесно през зелените части на растенията, но и не само през тях. Просто от там е най-ефективен. От там се намесва в общия процес на обмяна на веществата в растението и спира редица процеси вътре в самата клетка, които процеси са вече на молекулно ниво.
                                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X