Резултати 1 до 18 от 18

Тема: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

Ужулих колата си в мантинела при опит да избегна удар в куче има драскотина по цялата дясна страна на колата.
    Имам автокаско в Армеец.

Място
    София
    Публикации
    22,645
    Точки (при гласуване)
    81

По подразбиране От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

Ако имаш пълно каско и си спазил процедурите - няма причина да не платят. Примерно, документ от КАТ имаш ли?

Място
    Пловдив
    Публикации
    266
    Точки (при гласуване)
    4

Не би трябвало да има проблем, но си прочети условията относно срок за уведомяване на застрахователя.

Място
    София
    Публикации
    5,446
    Точки (при гласуване)
    17

Би трябвало да ти изплатят щетата, но очаквай и порастване на премията щом си толкова палав.
    Когато на готин пич му е кофти, това е блус. Когато на готин пич му е готино, това е реге. Когато на кофти пич му е готино, това е чалга.

Място
    Варна
    Публикации
    2,040
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на Шок Преглед на публикациите
    Ужулих колата си в мантинела при опит да избегна удар в куче има драскотина по цялата дясна страна на колата.
    Имам автокаско в Армеец.
    Наскоро имах сблъсъци със застрахователите та от моя скромен опит:
    1. Повечето застрахователи имат клауза в договора че 3-та щета без документ не се признава. Т.е. ако за 1 година имаш повече от 2 щети без документ го изяждаш големия
    а/ прочети си внимателно договора и провери за тази клауза;
    б/ ако имаш подобна клауза и ти е трета поред щета без документ имаш следните варианти при случване на такова събитие:
    - извънграда обаждаш се на 112 обясняваш ситуацията и настояваш да дойде КАТ, можеш и цял ден да отвисиш но са длъжни да пратят, накрая отнасяш акт но получаваш заветния докимент.
    - ако случката е в рамките на населено място се обаждаш/отиваш лично до кварталното РПУ и почваш да се разправяш на място с малоумници докато ти дадат протокол че примерно колата е претърпяла щета на паркинга.
    2. Обикновено 2 и повече щети могат да се заведат като една ако са на един и същ детайл или от една и съща страна - можеш при дребни щети да не ходиш директно а да чакаш следващата.

Но занимавката с Органите винаги е голяма и моя съвет е добре да прецениш при всеки конкретен случай има ли смисъл да чакаш Органи
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    София
    Публикации
    22,645
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    ... Но занимавката с Органите винаги е голяма и моя съвет е добре да прецениш при всеки конкретен случай има ли смисъл да чакаш Органи
    Занимавката с органите включва акт по съответен член от ЗДвП, последван от съответна глоба, както и от дъъъъъълго чакане документите да се придвижат от КАТ по местопроизшествие до КАТ по местоживеене.

Място
    София
    Публикации
    429
    Точки (при гласуване)
    10

Не би трябвало да имаш, но застрахователите си имат срок за уведомлението им за щета. Дай боже и да имаш клаузата " доверен сервиз ". Просто им остовяш колата и те са длъжни да ти я възстановят.
    Бизнеса е проста работа, ама не е за прости хора !!!

Място
    София
    Публикации
    2,117
    Точки (при гласуване)
    11

Никой няма нужда да уведомяваш, само застрахователя, освен ако щетата не е причинена умишлено от друго лице. Ще ти я изплатят няма драма никаква, то това е смисъла на застраховката.

Място
    София
    Публикации
    22,645
    Точки (при гласуване)
    81

Цитат Мнение на Борислав Ангелов Преглед на публикациите
    Никой няма нужда да уведомяваш, само застрахователя, ...
    Сигурен ли си в съвета, който даваш? Щото в Общите условия на "Армеец" пише:

58. При настъпване на застрахователно събитие, Застрахованият е длъжен:

58.1. да регистрира незабавно пред компетентните държавни органи събитието в деня на настъпването му или узнаването за него;
    ...
    58.4. да представи на Застрахователя всички необходими документи, доказващи настъпването на застрахователното събитие;

...
    59. при предявяване и за доказване на претенция към Застрахователя за плащане на застрахователно обезщетение и в съответствие със задължението си по т. 58.4., Застрахованият е
    длъжен да представи на Застрахователя:

...
    59.6.1. протокол за ПТП, издаден от компетентните, съгласно Закона за движение по пътищата, държавни органи или двустранен констативен протокол с надлежно попълнени анкетни карти
    или друг удостоверителен документ, издаден от компетентен орган;
    ...
    Въпреки че сам се е оджасал в мантинелата, това си е ПТП и е много вероятно да му искат протокол от КАТ. Примерно, за да се знае дали е имало употреба на алкохол и/или други упойващи вещества, която би изключила плащането на щетата.

Място
    София
    Публикации
    2,117
    Точки (при гласуване)
    11

Дълга е темата, краткия отговор е този който съм дал. Разбира се застрахователя може да използва всички причини да итксже щетата, но общите условия съдържат абстрактно формулирани правила, които не винаги са приложими. Ако се напия и се спъна и счупя стъклото на колата с глава, какви документи да представя и кои органи да уведомя? И междудругото от началото на 2017 мисля отпадна изискването за регистриране на леки птп- на 112.

Място
    Варна
    Публикации
    2,040
    Точки (при гласуване)
    12

... И междудругото от началото на 2017 мисля отпадна изискването за регистриране на леки птп- на 112.
    Това категорично не е вярно.
    2017 есента имах ПТП на паркинг - много лек удар между 2 коли.
    По телефонен съвет на застрахователя се обадихме на 112 - дадоха номер и го приложихме към двустранния протокол.
    Без такъв номер от 112 или протокол от КАТ двустранния протокол не важи.
    Land Rover Discovery II, V8 4.0
    VW Golf VI variant
    Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

Място
    София
    Публикации
    22,645
    Точки (при гласуване)
    81

ллл Ако се напия и се спъна и счупя стъклото на колата с глава, какви документи да представя и кои органи да уведомя? ...
    Няма да имаш нужда от никакви документи, защото ще има случай на самопричиняване на щета в нетрезво състояние, което ще си плаче за отговор: ДГД ...

Най-добрият подход в случая ще е веднага след ПТП-то да се звънне на застрахователя и да се действа съгласно неговите указания.

Публикации
    505
    Точки (при гласуване)
    10

Точно при Армеец тази година първо се обадих по телефона и съобщих за щета на паркинг, разпитаха ме къде и какво и казаха да звънна на 112 за номер. От 112 ми казаха, че не давали вече номера за такива дреболии и звъннах пак на застрахователя, който потвърди, че може и така. На същия ден попълних една тяхна бланка, снимаха и ми издадоха възлагателно писмо. На следващия ден я оставих в София ауто на Ботевградско и след два дена си я взех с боядисана броня и измити стелки.

Място
    София
    Публикации
    2,117
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на rosen_offroad Преглед на публикациите
    Това категорично не е вярно.
    2017 есента имах ПТП на паркинг - много лек удар между 2 коли.
    По телефонен съвет на застрахователя се обадихме на 112 - дадоха номер и го приложихме към двустранния протокол.
    Без такъв номер от 112 или протокол от КАТ двустранния протокол не важи.
    Айде преди да изразяваш такива категорични мнения да се информираш.

Текста преди измененията:
    ако между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те попълват своите данни в двустранен констативен протокол за пътнотранспортното произшествие и съвместно уведомяват службата за контрол на Министерството на вътрешните работи на територията, на която е настъпило произшествието;
    Текста в сила от 2017г:

б) (изм. и доп. - ДВ, бр. 101 от 2016 г., в сила от 21.01.2017 г.) ако между участниците в произшествието има съгласие относно обстоятелствата, свързани с него, те преместват превозните средства, така че да не възпрепятстват движението и попълват своите данни в двустранен констативен протокол за пътнотранспортното произшествие;

Можеш предполагам сам да откриеш разликите?

През 2015 някой ми надра колата застрахована в Армеец. Отказаха ми плащане щото не съм бил уведомил полицията. Е осъдих ги... вместо 800лв. Ремонт платиха близо 3000. Не казвам да не уведомявате, казвам че не е задължително по отношение валидността на застраховката и задължението на застрахователя да плати по нея.

Публикации
    505
    Точки (при гласуване)
    10

При всички положения при ситуация е добре да звъннеш на застрахователя и да следваш инструкциите. Не всеки чете държавен вестник и ситния текст на полицата.

Място
    София
    Публикации
    2,117
    Точки (при гласуване)
    11

Моят съвет е точно обратния. Никакви устни разпореждания от застрахователя да не се изпълняват. Аз схщо не си бях чел общите условия, при завеждане на щетата изрично питах, има ли нужда да уведомявам полицията? Казаха не, няма проблем, а после ми написаха отказ, че съм ги увредил тъй като съм възпрепятствал органите на мвр да открият извършителя и след като евентуално ми платяли, така нямало да могат да си претендират от него вредите. Пълен майтап.

Място
    По света...
    Публикации
    4,610
    Блог Публикации
    2
    Точки (при гласуване)
    20

Майтапа ще е скоро когато местните застрахователи приравнят условията си с европейските и тогава за всяка изплатена щета ще се трие сол в главата на получилия обезщетението, знам, че това звучи невероятна фантастика в главата на българина но повярвайте ми на там са тръгнали нещата.

Какви мантинели, какви два лева - аз от над 10 години ако направя щета на друг човек си я плащам от джоба, ако аз имам щета и е под 1-2 бона стискам зъби и си плащам, защото:

1. Ако примерно блъсна някой на паркинга и моя застраховател плати било на мен било на другия човек, следващите пет години годишната ми премия ще скочи на четирицифрена сума. Пример - окрадоха ме в Испания, потрошиха ми джипа, нямам никаква вина, заловени и осъдени са извършителите, аз имам щета(изплатена) за около 2 бона - от под 600 кинта на година скочих на 1400 на година и след четири години още не мога да падна под четирицифрена премия на година!

2. Тоест, ако аз се скатая за примерно 500 кинта щети или 1000 да кажем, за пет години ако им плащам премия завишена средно с 5-600, сметката е проста аз съм прецакан зверски, ще им давам като поп примерно 2бона и повече защото те са ми платили 500 или хиляда кинта, дали съм на далавера???

Да, да, знам колко съм тъп и не ги разбирам нещата ама застраховането не е направено за да е в услуга на потребителите
    Бъдете живи и здрави

Място
    гр. Сопот
    Публикации
    486
    Точки (при гласуване)
    10

Аз пък, от доста години си правя лично каско на моите коли. Никога не си отказвам изплащането на щета и смея да твърдя, че каското ми излиза далеч по-евтино...

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •