Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

    Моят съвет е точно обратния. Никакви устни разпореждания от застрахователя да не се изпълняват. Аз схщо не си бях чел общите условия, при завеждане на щетата изрично питах, има ли нужда да уведомявам полицията? Казаха не, няма проблем, а после ми написаха отказ, че съм ги увредил тъй като съм възпрепятствал органите на мвр да открият извършителя и след като евентуално ми платяли, така нямало да могат да си претендират от него вредите. Пълен майтап.

    Коментар


    • #17
      От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

      Майтапа ще е скоро когато местните застрахователи приравнят условията си с европейските и тогава за всяка изплатена щета ще се трие сол в главата на получилия обезщетението, знам, че това звучи невероятна фантастика в главата на българина но повярвайте ми на там са тръгнали нещата.

      Какви мантинели, какви два лева - аз от над 10 години ако направя щета на друг човек си я плащам от джоба, ако аз имам щета и е под 1-2 бона стискам зъби и си плащам, защото:

      1. Ако примерно блъсна някой на паркинга и моя застраховател плати било на мен било на другия човек, следващите пет години годишната ми премия ще скочи на четирицифрена сума. Пример - окрадоха ме в Испания, потрошиха ми джипа, нямам никаква вина, заловени и осъдени са извършителите, аз имам щета(изплатена) за около 2 бона - от под 600 кинта на година скочих на 1400 на година и след четири години още не мога да падна под четирицифрена премия на година!

      2. Тоест, ако аз се скатая за примерно 500 кинта щети или 1000 да кажем, за пет години ако им плащам премия завишена средно с 5-600, сметката е проста аз съм прецакан зверски, ще им давам като поп примерно 2бона и повече защото те са ми платили 500 или хиляда кинта, дали съм на далавера???

      Да, да, знам колко съм тъп и не ги разбирам нещата ама застраховането не е направено за да е в услуга на потребителите
      Бъдете живи и здрави!

      Коментар


      • #18
        От: Ще ми изплатят ли от автокаското при ужулване в мантинела

        Аз пък, от доста години си правя лично каско на моите коли. Никога не си отказвам изплащането на щета и смея да твърдя, че каското ми излиза далеч по-евтино...
        HONDA CR-V I, 2000г., B20Z1

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X