Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Тоест ако пусна 12 ММ и 6 ММ. Модела ще е съобразен с това.
    Точно това щях да ти предложа и аз.
    Ако ти трябва 10, мисля че може да се редуцира по някакъв начин, като винаги може и чрез запояване.
    Ако пуснеш 10, а после ти трябва 12, е тЕ тогава ше е греда.

    P.S. Този проблем за решаване го имаше приятел преди десетина години, че трябваше да прекара тръбите под гипсокашоните преди ремонта, и също не знаеше предварително какво ще слага, но работата с климатиците се разсъхна и ги отеба.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение

      Аааа кофти ли е разликата в нивата между двете тела ...около 5 метра едно над друго точно по вертикала.
      Зависи кой е отгоре Ако е външното е по кофти

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
        Зависи кой е отгоре Ако е външното е по кофти
        За тоя сценарий с масления трап съм подготвен,обаче обратното ако е кофти,то как се решава,или се прави на принципа,квот стане?
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Гледай тръбите да не опират в арматурата, че скоро имахме един климатик с протрита тръба от арматурата.

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Няколко случая с пробити тръби от кавитацията на водата и вибрации явно се раздрънкват металните разделители на тръбичките и се протриват - това на кожухотръбни топлообменници.

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Тоест ако пусна 12 ММ и 6 ММ. Модела ще е съобразен с това.
              Пусни по-големи.

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                За тоя сценарий с масления трап съм подготвен,обаче обратното ако е кофти,то как се решава,или се прави на принципа,квот стане?
                Важи каквото е казал производителят за монтажните разстояния в книжката с климатика.

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                  Едва ли 3/4 от кондезаторите ще са дефектни. По скоро влошено охлаждане и от там превишаване на налягането в кондензаторите.
                  Ами налягането е в норми, пресостата за високото е настроен коректно и регулиращия болт е запечатан с боя - ще разбера ако някой го е пипал. Понякога се е случвало да изключи, ако на някоя от видните кули паднат ремъците на вентилатора (по около 3,5м са ) или ако мотор се повреди, но това е крайно рядко. Четирите кули са в паралел, даже и една да е в ремонт, чилърите работят нормално и с три. А откъм водната страна налягането е 1-1,5 бара, колкото се вдигне от напора на помпите, а самите кули са отворен тип. За мен проблема си остава в кондензаторите. Не би следвало да се пукат при налягане 8,5-11 бара. Горе долу в тези граници варира високото налягане и температурата на кондензация си е в нормите.
                  Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                    Едва ли 3/4 от кондезаторите ще са дефектни. По скоро влошено охлаждане и от там превишаване на налягането в кондензаторите.
                    При нас имаме вече няколко случая на пробити тръби на кожухотръбни топлообменници в резултат на протъркване им в металния разделител с който са разделени. Явно от вибрации, или кавитацията на водата. Лошото е , че спука ли се една следват и още.В момента имам свален и чакащ ремонт топлообменник. Този път, ще го правя в бг. Поръчвам съм два пъти оригинални от Италия и пак се повредиха. Последния повреден е от машина произведена 2016 г..

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Къде пък я докарахте тая вода да кавитира в топлообменник?

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        За кавитация трябва скорост, дроселиране,разлики в налягания... Все работи, които не би трябвало да ги има при нормален топлообменник. А вибрации чак такива...?

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                          При нас имаме вече няколко случая на пробити тръби на кожухотръбни топлообменници в резултат на протъркване им в металния разделител с който са разделени. Явно от вибрации, или кавитацията на водата. Лошото е , че спука ли се една следват и още.В момента имам свален и чакащ ремонт топлообменник. Този път, ще го правя в бг. Поръчвам съм два пъти оригинални от Италия и пак се повредиха. Последния повреден е от машина произведена 2016 г..
                          Мислех си и аз за разделителите на тръбите, дали не е от там проблема, но няма как да съм сигурен. За сега изолираме тръби, които се пробият и продължаваме да работим със същите топлообменници. Ако някой ден сменим някой с нов, ще направим дисекция на стария и вероятно причината ще се изясни. За сега са само догадки.
                          Живей така, че ако утре е последния ти ден, да не е необходимо да променяш нещо днес!

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            Къде пък я докарахте тая вода да кавитира в топлообменник?
                            Не сме ние , а тези , които са го правили . Но е факт , че тръбите се пукат от разделителите , които започват да мърдат с времето .

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Днес бях на едно място ,където се подготвят кадри по хладилна и климатична техника.Поснимах




                              Виждам два вида за съединяване на тръби със твърд припои....

                              Единия се прави със конусната дъска и челно се подава другата тръба..

                              Колко надеждно е това,все пак има вибрации точно там?




                              Другия начин е така




                              Как се казва инструмента който раздува на цилиндър тръбата.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Първият се прави при липса на експандър.Аз лично предпочитам муфи,като нямам или не може да се ползва разширител,но всеки с него си.
                                Няма страшно в умирачката...
                                Страшното е да си жив!...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X