Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Първоначално публикуван от emanuilis Преглед на мнение
    Извинявам се.

    Можете ли да ми препоръчате човек за профилактика на климатици по домовете

    гр. София

    p.s. може и на Л.С.
    Здравей колега, Владо е наш колега, ще ти свърши работа-088686563нула
    Успех

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Колеги,от къде да купя малка разфасовка R407C килограм горе долу.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Спешно ли е ?

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
          Спешно ли е ?
          Не много,когато може
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Четох разни статии за подмяната на фреон 22 с новите разрешени за употреба фреони, но останах с разнопосочно впечатление. Освен това не е ясно дали съм прочел каквото трябва. Затова най-добре да попитам. Намерих си генератор за студен въздух от лентов замразител. Агрегата е френски, 3 квт, херметичен компресор, пълен комплект, не е разхерметизиран и е на фреон 22. Дали ще мога да го ползвам в бъдеще с друг фреон?
            На всеки сложен въпрос има лесен и разбираем за всички грешен отговор.
            "Погледнато формално, всичко е нормално. Погледнато нормално, всичко е формално!"-Радой Ралин

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Без да съм специалист, чувал съм че при друг фреон се работи на други налягания.
              Отделно ако има разлика в материали на уплътнения.
              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                Първоначално публикуван от ag ro Преглед на мнение
                Четох разни статии за подмяната на фреон 22 с новите разрешени за употреба фреони, но останах с разнопосочно впечатление. Освен това не е ясно дали съм прочел каквото трябва. Затова най-добре да попитам. Намерих си генератор за студен въздух от лентов замразител. Агрегата е френски, 3 квт, херметичен компресор, пълен комплект, не е разхерметизиран и е на фреон 22. Дали ще мога да го ползвам в бъдеще с друг фреон?
                Маслото се сменя и караш на 404 или 407(ако е климатичен), които са в процес на спиране. Иначе 22 си се намира и сега, колко е иситнски не мога да гарантирам...
                Наскоро взех 2 перфектни професионални хладилника от бракувани от Дания, единствено им липсваше фреона... явно в белите държави са взели вече да ги изхвърлят.. на 404 и 134 бяха... единия даже беше с преглед до 11/2018, явно там техниката има ГТП

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
                  ...явно в белите държави са взели вече да ги изхвърлят.. ... единия даже беше с преглед до 11/2018, явно там техниката има ГТП
                  Всяка година задължителен преглед ако искаш да ти важи гаранцията, а 99% от хората искат ... и за няколко години плащат още един път стойността на уреда в гаранции/прегледи и т.н.... плюс още един път стойността на уреда за "лицензиран инсталатор"...
                  Бъдете живи и здрави!

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Здравейте,
                    На някой намира ли му се наръчникът по монтаж, експлоатация и ремонт на климатични инсталации
                    https://www.book.store.bg/p26987/nar...rgi-gatev.html
                    Опитвам се да го намеря от известно време но на всякъде е изчерпан. Бих се задоволил със сканирано или копирано копие...
                    Благодаря предварително

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Първоначално публикуван от mendi Преглед на мнение
                      Здравейте,
                      На някой намира ли му се наръчникът по монтаж, експлоатация и ремонт на климатични инсталации
                      https://www.book.store.bg/p26987/nar...rgi-gatev.html
                      Опитвам се да го намеря от известно време но на всякъде е изчерпан. Бих се задоволил със сканирано или копирано копие...
                      Благодаря предварително
                      Впрочем и аз не бих отказал екземпляр - сканиран или оригинал (копие не ме устройва).

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        И аз...
                        Много се наредихме на опашката, а кранчето не пуска нищо...

                        Това: http://bookyard.idg.bg/book:2707/mon..._na_hladilnika
                        същото ли е, автора е същия и съдържа повече страници.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Вчера ми попадна едно LG инвертор за ремонт,монтирано преди 2 г.Диода за пуск мига червено после 6 пъти синьо червено.
                          Според менуала който изрових,проблем със тръбния датчик за температура.

                          Според дейташита,е 5 килоома.

                          В събота купих тръбен датчик точно същия.Разглобих всичко на вътрешното тяло,премерих стария датчик и показа 4800 ома при температура около 18 градуса.Реших че ще търся втория тръбен датчик на външното тяло,но за всеки случай да сменя тоя който съм отворил на вътрешното и гадината заработи отлично,че и профилактика измиване направих .

                          Та се чудя,Тея 200 ома ,не са ли много малко отклонение от нормата.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Те не са 200. Съпротивлението на тия датчици се обявява за 25 градуса, надолу трябва да е повече, ей така от въздуха - около 7к при 18 градуса.

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                              И аз...
                              Много се наредихме на опашката, а кранчето не пуска нищо...

                              Това: http://bookyard.idg.bg/book:2707/mon..._na_hladilnika
                              същото ли е, автора е същия и съдържа повече страници.
                              Имам я и тази, трябва да я изровя и да я пратя на жената да я копират в Пловдив, че при нас са големи сампури...
                              Първата е почти половината глупости, та от 200стр само 100 са полезни, тая втората почнах да я чета, но за 50-60стр нищо ново не научих и спрях дотам...
                              Не бях влизал много време, първата книга съм я копирал и я пращам утре на mendi

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Първоначално публикуван от resistbody Преглед на мнение
                                Имам я и тази, трябва да я изровя и да я пратя на жената да я копират в Пловдив, че при нас са големи сампури...
                                Първата е почти половината глупости, та от 200стр само 100 са полезни, тая втората почнах да я чета, но за 50-60стр нищо ново не научих и спрях дотам...
                                Не бях влизал много време, първата книга съм я копирал и я пращам утре на mendi

                                Ако може и на мен.
                                Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                                "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X