Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Теория и практика по климатична и охладителна техника.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Абе, как се почиства вътрешно тяло? Само се пръска с препарат или има и някаква досадна процедура? Тука имам 3-4 дето намирисват ама докато викна някой да ги профилактира, че докато някой го посрещне и тн - ще си ги направя сам.

    И препарати откъде се вземат?
    Аз ползвам това:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15359178827940.jpg
Прегледи:1
Размер:555.1 КБ
ID:5797490

    Пет кинта в Аляска 2000, баш до М20. Има и японския, дето колегата е показал, но той е около 15лв. Има и някакви унгарски по средата.
    Кажи на Стоян да ти вземе, показал съм му магазина. Работят и в събота, и в неделя.

    P.S. Меглиото наистина показва добри резултати, особено в/у топлообменниците , но понеже отдавна ползвам само български обезмаслител който е доста по-корав, съм забравил за него, освен за автомобилни нужди.
    Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 02-09-18, 22:05. Причина: P.S.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

      Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
      Меглио показва много интересни резултати при взаимодействие с някои сплави на алуминия.
      Бъркаш,точно меглиото няма проблем с алуминия,виж обаче има един А1 ...обезмаслител..може да те разплаче.
      Ползвам меглио много често,да не кажа почти всеки ден,матира пластмаса,бялата пластмаса става бежава ,но с алуминий няма проблем,мия алуминиеви колела,мотори два,всички мотори по колите ,гарантирам.

      Този А1 обаче прави неизличими поражения върху алуминий,за други незнам,ползвам също на медикс,но за алуминий нямам наблюдение.
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

        Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
        P.S. Меглиото наистина показва добри резултати, особено в/у топлообменниците [emoji38], но понеже отдавна ползвам само български обезмаслител който е доста по-корав, съм забравил за него, освен за автомобилни нужди.
        Кой е тоя БГ обезмаслител,защото по добър от меглиото не съм намерил?

        Напоследък ползвам някакъв Ралекс,такъв продават близо до офиса,бива го,но не съм възхитен.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

          Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
          Кой е тоя БГ обезмаслител,защото по добър от меглиото не съм намерил?

          Напоследък ползвам някакъв Ралекс,такъв продават близо до офиса,бива го,но не съм възхитен.
          Ето:

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15359214635040.jpg
Прегледи:1
Размер:593.3 КБ
ID:5797492

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15359214806381.jpg
Прегледи:1
Размер:752.1 КБ
ID:5797493

          6лв и нещо, и е много корав, та за битови нужди го разреждам още. Слагам и по някоя капачка във водата с която се мият стълбища и коридори.
          За автомобилна употреба го ползвам така, но е бая корав и всичко ври и побелява.
          Аполон е ароматизиран по-добре, но става само за вкъщи, че не е толкова агресивен и не дразни много кожата, но пък за това и не става за авто-мазнотии.
          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

          Коментар


          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Абе, как се почиства вътрешно тяло? Само се пръска с препарат или има и някаква досадна процедура? Тука имам 3-4 дето намирисват ама докато викна някой да ги профилактира, че докато някой го посрещне и тн - ще си ги направя сам.

            И препарати откъде се вземат?
            Изключваш климатика.Сваляш капака на филтрите,и филтрите.Сваляш големия капак(обикновенно е на винтове и щипки),жалузите.Пластмасите са здрави и не се чупят толкова лесно.Пръскаш питата с препарата(внимаваш да не смачкаш пластините) и го оставяш да действа.Миеш пластмасите със слабо агресивен сапунен разтвор.Филтрите само с хладка вода.Оставяш ги да съхнат.Препарата е подействал и отмиваш обилно с вода(пазиш стената и тавана).Изсъхналите пласмасарии и филтри монтираш.Проста работа.
            Забравих вентилатора
            П.П. Щях да напиша:Не използвай Меглио!,ама видях,че не си му фен.
            Последно редактирано от Krelion; 03-09-18, 00:29.
            Дизелов Jeep, не е Jeep.

            Коментар


            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
              Бъркаш,точно меглиото няма проблем с алуминия,виж обаче има един А1 ...обезмаслител..може да те разплаче.
              Ползвам меглио много често,да не кажа почти всеки ден,матира пластмаса,бялата пластмаса става бежава ,но с алуминий няма проблем,мия алуминиеви колела,мотори два,всички мотори по колите ,гарантирам...
              Ами тц, не бъркам. Както се казва - тествано в редакцията. Но няма да влизам в спор. Споменал съм. Всеки е свободен да причинява каквото реши на климатиците си. Ако са чужди (клиентски), по-скоро не, за да не се наложи да се "гледате виновно".
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                Да се намеся с обезмаслителите.Най-малко агресивен към пластмасите , летлив - бързо съхнещ и добре разтварящ мазни гадости е препаратът за почистване на спирачки и съединители.Без значение от производителя.Под формата на спрей , или от тубата с помпа.
                След Мелйо трябва много плакнене с вода.
                Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                Коментар


                • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  Ами тц, не бъркам. Както се казва - тествано в редакцията. Но няма да влизам в спор. Споменал съм. Всеки е свободен да причинява каквото реши на климатиците си. Ако са чужди (клиентски), по-скоро не, за да не се наложи да се "гледате виновно".
                  Добре,и аз няма да споря,но го ползвам постоянно и на алуминиеви неща няма проблем,включително и снощи отново проверих,както казва жеко47,иска плакнене защото при пускане на климатика,люти на очите.

                  Както казах,меглио за пластмасата не е добре,променя цвета


                  п.п Такъв Верона не съм срещал при нас.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                    Първоначално публикуван от валкиса Преглед на мнение
                    След мотокара по пътя към Ангел Стоилов .
                    Току що бях ,разменят само бутилки.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                      ...
                      п.п Такъв Верона не съм срещал при нас.
                      Съвсем нарочно съм снимал и етикета. Може да им звъннеш и да питаш дали работят с някой в Пловдив.
                      Аз го взимам от склада за битови и перилни препарати на "Къра", но съм го правил и директно от фирмата, която се намира в центъра на Горубляне.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Един флакон за едно тяло ли отива? Климатиците не са чистени отдавна - поне 2г, общо са май 4 броя.

                        Пунев, имаш ли такива?
                        Имам BOOST, 6лв. струва, но наистина е по добе с меглио и след това плакнеш пак с дозатор с вода, за да се отмие мръсотията.
                        BOOST-а го дават основно за автоклиматици, но ако има остатъци от застоял конденз по въздоховодите продължава да мирише, това от личен опит го казвам, пробвал съм го на мойта кола.

                        Коментар


                        • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                          Тука имам нов казус,от петък нещо климатика на работната кола нещо взе да умалява.В смисъл духа студено но не достатъчно,или по точно толкова достатъчно,колкото да стоят прозорците вдигнати.
                          Преди малко се прибрах,закачих преходниците ,на много видно място намерих отгоре щуцера ,но според мен този е за високо налягане....манометрите при покой показват това.



                          5-6 бара,при пуснат климатик,компресора включва за 4-5 секунди,перката на радиатора завърта и компресора изключва.При тръгване на компресора, налягането не се променя.

                          Според мен отчита датчика ниско налягане и спира компресора.


                          Залягах къде ли не и не намерих щуцера за ниско налягане

                          За високо е това.



                          Намира се горе до интеркулера,та колата е Форд кънект 1.8 ТЦД Дураторк същия е като 1.8 TDCI DURATORQ

                          Та откъде се зарежда климатика ,къде да гледам?

                          Иначе приготвих фреона






                          Нагледно компресора.

                          https://youtu.be/7IYrS_QEypE
                          Последно редактирано от Roninn; 03-09-18, 21:48.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                            Хм...за втори път ще отварям десния подкалник,там е ЕКУ-ТО ,сега се оказва че и ниското налягане е там...баси
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                              Принципно има модели с по един щуцер НН /ВН. При тях се изсмуква газа, отделят се маслените капки и се тегли. После се връща обратно и се допълва разликата в теглото с пресен фреон. И при моделите с 2 щуцера е въпрос на късмет да уцелиш необходимото тегло, само по манометри, защото компресорите са с променлив работен обем и ОВ по налягане. Последни японците вграждат такива компресори. Европейските още от около 2000г. са с такива компресори.

                              Най-вероятно имаш незначително количество фреон в системата. Обърни внимание откъде изфирясва. То пълненето ще спаси положението, но докога?

                              Коментар


                              • От: Теория и практика по климатична и охладителна техника.

                                Това което мисля да направя е да добавям по 100 грама,докато реша че климатика духа студено,после спирам ,карам две три седмици до месец и ако няма изпускане на фреон ,пускам всичко и зареждам точния грамаж.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X