Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Мнения ML 55 AMG 2002ра

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Мнения ML 55 AMG 2002ра

    Здравейте колеги. От близо година съм във форума и чета темите. Имам желанието да стана собсвеник на "джип" поради състоянието на нашите пътища и честата нужда от качването на бордюри. Спрял съм се на машината от заглавието поради следните критерии:
    1) Харесва ми (това мисля, че е най-важното винаги)
    2) нито е малко като Rav4, нито е голямо като L200 (не обичам големите машини)
    3) не е оффроуд машина, но е повече "джип" от Sportage II (без лоши мисли към това СУВ-че, даже ми е симпатично)
    4) има някакви коньове, та даже приличини. Още съм млад и бавните автомобили не са моето нещо.
    5) става на газ
    Това е машината на която съм се спрял и искам да ви помоля да коментираме конкретно нея. Въпросите са ми стандартните:
    6) поддръжка: голяма ли е разликата с тази на мл320, може ли примери с цени на обслужване, някой дребен ремонт и т.н. ? Ще се поддържа в частен сервиз при човек, който е имал два МЛ-а 320. Говорил съм вече с него, но искам и вашето мнение.
    7) Щом ще се ходи на оглед със сигурност ще взема с мен майстор с диагностика за да видим АСК-то и други евентуални изненади, ще се гледа за ръжди особено при регистрационната табела, ще се пробват всички "копчета" по таблото. След изброяването на тези неща може ли да ми кажете за какво друго да се оглеждаме, може би детски болести или често срещани дефекти ?
    освен в мотора и предполагам спирачките, какви са другите разлики с 320ката ?
    9) и разбира се - разход. За МЛ320 казват, че в София дава около 20/100газ при спокойно каране. При тази модификация имате ли наблюдения или предположения ? благодаря на всички за времето и отговорите. Аз съм хладилен техник и бих се радвал ако мога и аз да съм ви полезен по някакъв начин.
    Последно редактирано от PetioStoianov; 08-08-18, 23:54. Причина: Искам точките да са една под друга, по-пригледно е така.

  • #2
    От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

    В момента в, който питаш колко харчи 55 AMG, веднага си мисля, че не е за теб тая “кола”. Аз като чуя AMG и си представям всичкото окачване, спирачки и останали гъзобръци х2. И харченето... красота! Ама то е само бонус на останалото...
    https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

    Коментар


    • #3
      От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

      На цена не знам как е окачването, ама с тая машина да катериш бордюри е загубена кауза. 200мм просвет по заводски данни. Т.е. с чисто новите пружини, слязла от конвейра, половината бордюри ще са и непреодолимо препятствие.
      Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

      Коментар


      • #4
        От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

        Ама това е бегачка бе, какви бордюри?! Това е правено да го опъваш на магистралата, а не да се катериш по бордюри с него.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

          И на 100% ще е скъсана от опъване!

          Изпратено от моят TINATRADE с помощта на Tapatalk
          Марин Райковски

          Коментар


          • #6
            От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

            Пътният просвет дали е 200мм или не, това е най-малкият "проблем" /200мм си е предостатъчно/... Такъв автомобил в добро състояние струва едни пари... Екземплярите, които са на "приемлива" цена ще са тунинговани от бай ГанЮ и поддържани пак от него 16 години са си възраст при колите...
            помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

            Коментар


            • #7
              От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

              Колата е чук! Имал съм такава преди доста години.
              Безпроблемна е до към 300000км. Нататък незнам.
              Иска масло, свещи, спирачки и мнооооого бензин(на леко каране 20литра извън градско, нормално 25-30).
              От другото - предни амортисьори когато гръмнат( да гърмят като ловна пушка), проблемна ръчна спирачка и катализатори(трябва да махнат но е скъпо удоволсвие).
              Вкарвал съм я в гората - не се притеснявайте за проходимоста!

              Ааа сетих - много се клати ляво-дясно но се свиква.
              Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

              Коментар


              • #8
                От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                за 16г. на тоя джип ще му е взет животеца вече,верно голямо прасе е ама ще имаш един хубав звук и тва е.Сметни си само данъка на година и предполагам ще припаднеш.Не съм и сигурен че лесно ще стане на газ,и там една торба пари ще оставиш.На финала с 20ки джанти по бордюрите ще си абонат и при гумаджията
                Pathfinder 4.0L

                Коментар


                • #9
                  От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                  Имам един въпрос - за какво ти е кола Х коня и да я сложиш на газ?
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • #10
                    От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Имам един въпрос - за какво ти е кола Х коня и да я сложиш на газ?
                    Е, как за какво! Да може да сипва за 5лева газ.

                    Не е , като да е нямало тема и за Порше на газ! Или на метан беше?

                    Коментар


                    • #11
                      От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                      Такава кола, на такива години, се взима само, за да се тотализира и да я дадеш на часки/скрап накрая. Почнеш ли дори елементарна поддръжка, гуми, накладки, окачване, консумативи - в най късо време ще я платиш още 1/2 пъти.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Имам един въпрос - за какво ти е кола Х коня и да я сложиш на газ?
                        Конете и на газ остават (почти) толкова.
                        Разходите в пари - не.



                        Коментар


                        • #13
                          От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                          Ко?
                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #14
                            От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                            Защо смятате,че Мерцедес на 20 години има нещо общо с френска или корейска кола на същите години?

                            Коментар


                            • #15
                              От: Мнения ML 55 AMG 2002ра

                              Първоначално публикуван от велизар Преглед на мнение
                              Защо смятате,че Мерцедес на 20 години има нещо общо с френска или корейска кола на същите години?


                              Какво е общото между френска и корейска не разбрах?
                              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X