Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скок с парашут

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Скок с парашут

    Иначе съм съгласен за първия скок - затова предлагам и AFF. Но за хората, които не могат да си го позволят и искат все пак да разберат за какво става въпрос тандемът е едно добро решение.
    "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

    Коментар


    • #32
      От: Скок с парашут

      Пловдив април 96-та, Сливен септември 96-та - октомври 97-ма. Тазманиеца,Петко Казаков, Тошко Арабдажиев, Тошко Бацила, Добри Далчев, Зурлата (сори ама това ми е останоло в главата)
      RAV 4
      F650GS

      Коментар


      • #33
        От: Скок с парашут

        Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
        Пловдив април 96-та, Сливен септември 96-та - октомври 97-ма. Тазманиеца,Петко Казаков, Тошко Арабдажиев, Тошко Бацила, Добри Далчев, Зурлата (сори ама това ми е останоло в главата)
        Добри Далчев (Добо-Кобрата) ми е един от най-добрите приятели. Казака и Тазманиеца ги помня много добре. Останалите също ги знам :-)

        По лагер-школи ходил ли си? Аз ходих 2 пъти - 95-та пролетната ваканция в Сливен и 96-та в Казанлък.

        Наздраве!
        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

        Коментар


        • #34
          От: Скок с парашут

          В казармата бях командир на алпино десантен взвод.Спукваха се да скачат,аз ги обирам с линейката из района...Какво ли не направих ..не ми дадоха да скоча и веднъж....Па дали да не се пробвам сега...пусто време.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #35
            От: Скок с парашут

            Ако си около и над 100 оки соло скок с кръгъл парашут изобщо не е добра идея(колене, глезени и т.н.), пък и трябва да се вади медицинско свидетелство. Тандемът приземява сравнително меко и не се изискват почти никакви предварителни познания или обучения.
            And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

            Коментар


            • #36
              От: Скок с парашут

              Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
              Ако си около и над 100 оки соло скок с кръгъл парашут изобщо не е добра идея(колене, глезени и т.н.), пък и трябва да се вади медицинско свидетелство. Тандемът приземява сравнително меко и не се изискват почти никакви предварителни познания или обучения.
              Кръглите военни парашути имат за цел да изминат максимално бързо безопасно разстоянието от самолета до земята . В най общи линии военния парашутизъм има две основни приложения . При големи десантни операции тогава скачат хиляди това противника го е видял още при подлитането на транспортните самолети и стреля с всичко налично защото докато висиш във въздуха си абсолютно беззащитен . Второто е транспорт на примерно малка диверсионно - разузнавателна група някъде в по дълбокия тил на противника . В момента в който противника усети присъствието и групата има в най добрия случай няколко часа живот . Та за това пак трябва пътя от самолета до земята когато си най видим да е максимално кратък .
              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

              Коментар


              • #37
                От: Скок с парашут

                Имах предвид, че никъде не пускат първи скок с парашут тип крило, поради по- специфичния му начин на отваряне, а приземяването с кръгъл си е чисто побиване в земята(вариометърът ми рече-7,5 м.с.). Ако е просто до возенето в сбруята- някой назад спомена нашего брата "утайката на авиацията" та да отбележа, че оня ден падна неофициалният републикански рекорд за свободен прелет- вече е 355 километра
                Последно редактирано от icos; 12-08-18, 06:50.
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #38
                  От: Скок с парашут

                  Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                  Имах предвид, че никъде не пускат първи скок с парашут тип крило, поради по- специфичния му начин на отваряне, а приземяването с кръгъл си е чисто побиване в земята(вариометърът ми рече-7,5 м.с.). Ако е просто до возенето в сбруята- някой назад спомена нашего брата "утайката на авиацията" та да отбележа, че оня ден падна неофициалният републикански рекорд за свободен прелет- вече е 355 километра
                  В момента курсовете, които започват с "автоматично въже" са с крила още от първия скок. Е, не са спортни и бързи, а предназначени специално за новаци. АВА също правеха такива допреди няколко години - не знам как е в момента.

                  Това за "утайката" беше шега - аз също летя понякога, но свободното падане ми е най-голямата тръпка. Куполната акробатика също не е лоша :-)
                  "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                  Коментар


                  • #39
                    От: Скок с парашут

                    Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                    Добри Далчев (Добо-Кобрата) ми е един от най-добрите приятели. Казака и Тазманиеца ги помня много добре. Останалите също ги знам :-)

                    По лагер-школи ходил ли си? Аз ходих 2 пъти - 95-та пролетната ваканция в Сливен и 96-та в Казанлък.

                    Наздраве!
                    Ходил съм на лагер школа по безмоторно летене 92-ра в Монтана, после изкарахме и теорията за моторното летене в Сливен, обаче не ни огря

                    В казармата влязох 3 години след набора си.
                    RAV 4
                    F650GS

                    Коментар


                    • #40
                      От: Скок с парашут

                      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                      а приземяването с кръгъл си е чисто побиване в земята(вариометърът ми рече-7,5 м.с.).
                      Това мога да потвърдя от опит. Имам четири скока с Д-1-8 Но преди 33 години...
                      Учудих се, че още се ползват кръгли

                      Коментар


                      • #41
                        От: Скок с парашут

                        Първоначално публикуван от Паджеровод Преглед на мнение
                        ...Учудих се, че още се ползват кръгли
                        Еми явно информацията ми е остаряла:

                        Първоначално публикуван от prascho Преглед на мнение
                        В момента курсовете, които започват с "автоматично въже" са с крила още от първия скок...
                        Я гледай, прогрес Не е ли малко екшън, ако пациентът се отъркаля на вратата при излизане?
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Скок с парашут

                          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                          Еми явно информацията ми е остаряла:


                          Я гледай, прогрес Не е ли малко екшън, ако пациентът се отъркаля на вратата при излизане?
                          Ти се майтапиш, но съм бил свидетел как едно момиче, 50 кила гимнастичка се хвана на вратата на "Антоновката", вися странично 5-10 секунди и тръгна да се набира и да влиза в самолета. Това с 19 кг ПД на гърба и 11 кг запасен отпред... Инстукторът само ѝ отлепи пръстчетата и помаха

                          Иначе ето така скачат в момента:



                          Скачал съм от подобен самолет - PZL 101 "Гаврон". Готино е понеже може да поседиш странично и да погледаш надолу преди да скочиш.
                          "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                          Коментар


                          • #43
                            От: Скок с парашут

                            Баси, колко души събира този бръмбар - това филмче ми изглежда като онези майтапи, дето разни влизат от лявата врата на трабантче и излизат от дясната. И така до петдесетина.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Скок с парашут

                              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                              Кръглите военни парашути имат за цел да изминат максимално бързо безопасно разстоянието от самолета до земята . В най общи линии военния парашутизъм има две основни приложения . При големи десантни операции тогава скачат хиляди това противника го е видял още при подлитането на транспортните самолети и стреля с всичко налично защото докато висиш във въздуха си абсолютно беззащитен . Второто е транспорт на примерно малка диверсионно - разузнавателна група някъде в по дълбокия тил на противника . В момента в който противника усети присъствието и групата има в най добрия случай няколко часа живот . Та за това пак трябва пътя от самолета до земята когато си най видим да е максимално кратък .
                              Всъщност кръглите куполи са най-устойчиви и най-прощаващи грешките при отваряне, полет и приземяване. Най-лесни за усвояване и скатаване. Евтини. Търпят отваряне на запасен без да се налага да отцепваш основния купол. Затова се ползват при масови скокове в армията.
                              Всички диверсанти ползват крила, просто им дават много повече преимущества в тактическо и техническо отношение (например диапазона им относно скоростта на вятъра е много по-голям), но и изискват перфектно владеене на материалната част.
                              I get High by going Down

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X