Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Скок с парашут

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Скок с парашут

    Както се казва: Адреналинът е кафяв на цвят и има свойството да изтича през крачолите
    RAV 4
    F650GS

    Коментар


    • #17
      От: Скок с парашут

      Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
      Брее няколко човека споменават за гащите, дали се пълнят наистина? ...
      Не зная, познат ми е споделял, че по- гадно е пациентът да се издрайфа, щото въздушната струя завихря всичкия материал около главата на инструктора
      And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

      Коментар


      • #18
        От: Скок с парашут

        Още един глас за АВА - може би най-добрите в България в момента.

        На 24-ти август започва Световното първенство по въздушна акробатика и приземяване в цел в Ерден. Там ще се изсипе доста народ - говореше се, че най-вероятно ще има и доста добри промоции за всякакви скокове, включително и тандемни - това, което ти искаш.

        Препоръчвам ти да звъннеш и да ги питаш какви са вариантите. Ето контактите:

        АВА Летателен център

        Ако ти хареса най-вероятно ще се запишеш директно на AFF - виждал съм го много пъти :-)

        Успех!
        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

        Коментар


        • #19
          От: Скок с парашут

          Първоначално публикуван от cnc82 Преглед на мнение
          Брее ...
          Те тия работи, че ги има - има ги. Ма хич не са толко лесни, баси. Ич не се впрягай.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #20
            От: Скок с парашут

            Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
            От 3,5 К метра ги оставят към половин минута, мисля. Е ако замирише инструкторът сигур дърпа ръчката по- рано
            Скачането с инструктор е сравнително от скоро . На времето работата на инструктора беше да ти бие шута в гъза на вратата на АНчето Той скачаше последен .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Скок с парашут

              Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
              Скачането с инструктор е сравнително от скоро . На времето работата на инструктора беше да ти бие шута в гъза на вратата на АНчето Той скачаше последен .
              За кеф!
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #22
                От: Скок с парашут

                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                Скачането с инструктор е сравнително от скоро . На времето работата на инструктора беше да ти бие шута в гъза на вратата на АНчето Той скачаше последен .
                Зная, хванах малка част от "навремето"

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20180810_001858.jpg
Прегледи:1
Размер:34.9 КБ
ID:5796057
                And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                Коментар


                • #23
                  От: Скок с парашут

                  Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                  Скачането с инструктор е сравнително от скоро . На времето работата на инструктора беше да ти бие шута в гъза на вратата на АНчето Той скачаше последен .
                  А сега, в духа на новото време, през цялото време те дебне на няколко мм. отзад .. ......(викат му тандем)

                  Коментар


                  • #24
                    От: Скок с парашут

                    Първоначално публикуван от Georgi_G Преглед на мнение
                    А сега, в духа на новото време, през цялото време те дебне на няколко мм. отзад .. ......(викат му тандем)
                    Предполагам това е тактически приом взаимстван от турските командоси парашутисти
                    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                    Коментар


                    • #25
                      От: Скок с парашут

                      Станьо, то и сега има недостиг на хора в 68-ма бригада, така съвсем ще ги откажеш. И при тях и при нас не е имало тандемни скокове поне преди 20+ години.
                      Мое мнение - по добре на автоматично въже, отколкото тандем с инструктор, дори и със свободно падане.
                      RAV 4
                      F650GS

                      Коментар


                      • #26
                        От: Скок с парашут

                        Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                        Станьо, то и сега има недостиг на хора в 68-ма бригада, така съвсем ще ги откажеш. И при тях и при нас не е имало тандемни скокове поне преди 20+ години.
                        Мое мнение - по добре на автоматично въже, отколкото тандем с инструктор, дори и със свободно падане.
                        Не мисля, че изобщо има мегдан за сравнение. Ако иска да види какво предсатвлява парашутизма - тандем или направо AFF. Ако го качат на 3500м и не е много тежък може да има късмет за 40+ секунди свободно падане. Как ще се сравни това с автоматично въже от 800 метра не ми е много ясно.

                        В аероклуба в Бургас имаше тандеми още през 1994-та. Малко бяха мераклиите, но ги имаше. Даже и видео се правеше, само дето операторът постоянно се оплакваше, че го боли врата от тежката камера
                        "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                        Коментар


                        • #27
                          От: Скок с парашут

                          Тръпката да скочиш сам, а не вързан за някой друг си мисля, че е по-голяма. Гледаш другите преди теб как потъват в нищото, сам заставаш на вратата, сам скачаш, евентуално с насочване от спускача, ама все пак си сам - адреналина е огромна доза.
                          Лично мнение с което не ангажирам другите.

                          ПП

                          96-97-ма в армията нямаше тандемни скокове. Малко джендерастко звучи да си "специалец" и да не скочиш сам, а вързан за шкембето на някой
                          RAV 4
                          F650GS

                          Коментар


                          • #28
                            От: Скок с парашут

                            Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                            Тръпката да скочиш сам, а не вързан за някой друг си мисля, че е по-голяма. Гледаш другите преди теб как потъват в нищото, сам заставаш на вратата, сам скачаш, евентуално с насочване от спускача, ама все пак си сам - адреналина е огромна доза.
                            Лично мнение с което не ангажирам другите.

                            ПП

                            96-97-ма в армията нямаше тандемни скокове. Малко джендерастко звучи да си "специалец" и да не скочиш сам, а вързан за шкембето на някой
                            Един час теория, един час практика на сухо и накрая ни пускат всички като гъби с ПД-тата. Мъчиш се да я развъртиш някак си пущината, дърпаш средни връви, ляв колан, десен колан и накрая докато се усетиш си на земята. Най-общо си се возиш. Вече като направиш повечко скокове те пускат с УТ, и накрая ако имаш късмет с крило. Но първите скокове просто си се возиш.

                            Човекът иска съвет за първи скок. Според мен най-голямата тръпка при парашутизма е свободното падане. Тандем може да му даде много добра представа за какво става въпрос. А ако наистина има мерак - AFF - там вече си скача сам. Ако иска само да се вози на сбруята да ходи при парапланеристите или както още ги наричат: "утайката на въздушните спортове" .

                            P.S.
                            Това последното е шега, да не се засегне някой
                            "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                            Коментар


                            • #29
                              От: Скок с парашут

                              От моя гледна точка предпочитам първи скок да е самостоятелен. То и такъв си беше де.
                              Ако имахме право в казармата да избираме да скочим на стабилизация или тандем с някой...този който избереше тандема щеше да бъде за подигравка на другите. Половината набор бяха Бургазлии.
                              Дори и след 20+ години ако имам възможност, пак ще предпочета стабилизацията. Е след това вече ще поискам и свободно падане ама няма кой да ми уйдиса
                              RAV 4
                              F650GS

                              Коментар


                              • #30
                                От: Скок с парашут

                                Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                                От моя гледна точка предпочитам първи скок да е самостоятелен. То и такъв си беше де.
                                Ако имахме право в казармата да избираме да скочим на стабилизация или тандем с някой...този който избереше тандема щеше да бъде за подигравка на другите. Половината набор бяха Бургазлии.
                                Дори и след 20+ години ако имам възможност, пак ще предпочета стабилизацията. Е след това вече ще поискам и свободно падане ама няма кой да ми уйдиса
                                Кондофрей, "Лиляна Димитрова"? Тези Бургазлии най-вероятно са ми били "стари" в аеро-клуба. Аз съм 2 години по-късно.
                                "Не е толкова трудно да разбереш хората - те са главно его и либидо. А, да - и повечето са прости" - Буда

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X