Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

    Здравейте, имам въпрос относто ръчните хъбове: има ли ефект от тях при ГВ 2004 дизел ?

  • #2
    От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

    ако няма , нямаше да ги слагаме .
    899180483

    Коментар


    • #3
      От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

      А какъв е ефекта, че различни хора дават различни обяснения, та се чудя дали си струва инвестицията. Става въпрос точно за Гранд Витара 2004 г

      Коментар


      • #4
        От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

        Това е първото нещо което се прави при тези джипове. Понеже системата им за пускане нa двойното от компрес и вакум вече е на 15г.+, и не се знае кое и кога ще се предаде, точно когато най- ти трябва. Отделно и технически е по- добре е да спреш с хъбовете да се въртът едни железа излишно.

        Коментар


        • #5
          От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

          Благодаря, а да ме ориентирате за марка ?

          Коментар


          • #6
            От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

            Първоначално публикуван от димитър николов Преглед на мнение
            Благодаря, а да ме ориентирате за марка ?
            Aisin.

            Коментар


            • #7
              От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

              Първоначално публикуван от snowblind Преглед на мнение
              Това е първото нещо което се прави при тези джипове. Понеже системата им за пускане нa двойното от компрес и вакум вече е на 15г.+, и не се знае кое и кога ще се предаде, точно когато най- ти трябва. Отделно и технически е по- добре е да спреш с хъбовете да се въртът едни железа излишно.
              Реално с монтирането на хъбовете не решаваш проблема с включването на двойното. системата работи под свръх налягане, а не под вакуум.
              Хъбовете спират движението на всички движещи части по предния мост, когато това не е необходимо. Ползите са намален разход на гориво (трудно за бележим, около максимум 0,5-0,7 литра на 100 км), повишена динамика (това е по-забележимо). От спряното движение ползи има и семеринга на дясната полуоска, но при джипка 2004 година, това би трябва да е коригирано с оригинално поставена втулка (плъзгащ лагер).

              Грешно е да се каже, че с хъбове е по-здраво, защото с пак казвам с тях не се елиминнира системата за зацепване при включване на предното. За да се случи това са необходими дейности про "преработки" и вътре в предния диференциал
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • #8
                От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                има много писано по темата ама явно няма кой да чете . аз не знам някой да е сложил ръчни хъбове и да не е елиминирал фабричната система(мембрана и муфата с челни зъби) в предния диференциал . идеята е не само да се спре въртенето на полуосите и "странната външна " касетата на дифа . да -ще има по малко въртящи се детайли и по малък разход на гориво .
                иначе всичко което е казал колегата стоян е вярно.
                дори най слабото звено след доработката е или ръчният хъб или алуминиевият корпус на предният диф .
                за предимствата и недостатъците има писано , може да се спори , но е личен избор на всеки.
                аз избрах този вариант , най вече заради това , че тази схема не ме е предавала при големи натоварвания и е безотказна за разлика от фабрично монтираната .

                PS. а компресора може и да остане за моделите след 2002 за да се запази индикацията на таблото .
                899180483

                Коментар


                • #9
                  От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                  Благодаря ! Ще слагам. Само да намеря читави.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                    може и нови . на старите искат дори и 200 лв. огледай се за нови и си прецени.
                    899180483

                    Коментар


                    • #11
                      От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                      Благодаря за изчерпателния отговор. Остава да намеря майстор, който да го е правил успешно. Дайте идеи инкоординати , ако може.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                        Първоначално публикуван от димитър николов Преглед на мнение
                        Благодаря за изчерпателния отговор. Остава да намеря майстор, който да го е правил успешно. Дайте идеи инкоординати , ако може.
                        Кажи от къде си да, за да е по- лесно с препоръчките.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                          Сандански

                          Коментар


                          • #14
                            От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                            Счупих предния диф, та сега ми я "доработват" както казва колегата Васил Ковачев.
                            Прави ми я Иван Попопв в София. Та се чудя - ръчни или автоматични хъбове да сложа.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Ръчни хъбове ва ГВ 2004 дизел ?

                              Как успя да го счупиш :/

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X