Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Шум в двигателя YAMAHA XTZ750 Super Tenere

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Шум в двигателя YAMAHA XTZ750 Super Tenere

    Здравейте колеги.Имам мотор Yamaha xtz750 super tenere,проблемът ми е следният-Когато запаля мотора докато е още студен всичко е наред но стопли ли малко се появява един звук който идва от дясната страна на двигателя доближаваш се до дрънчене. Мощността на двигателя също се усеща,че отслабва.След като му дам газ до 9000/10000 оборота двигателя става тих на обороти и доста по мощен.От дрънчащия звук и помен няма.След това при вече топъл двигател го изгася и веднага пак го запаля дрънченето се чува по същия начин докато не му дам 9000/10000 оборота не се оправя.Колеги помагайте това за мен е много необяснимо.Ако някой има идея какво може да е да пише./Да добавя ако това има някакво значение,маслото е MOTUL 10/30 но сложих в него добавка за масло не помня марката но беше доста гъста почти като мед.,

  • #2
    От: Шум в двигателя YAMAHA XTZ750 Super Tenere

    Максималната мощност на този мотор е при 7500об. Маслото което си избрал не е подходящо , и защо си му сипвал добавка? Въпросният шум може да е от съединителя , но без звук и картина е трудно да се каже. Най-добре намери някой който разбира да го погледне , че така докато налучкаме проблема може да стане късно.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #3
      От: Шум в двигателя YAMAHA XTZ750 Super Tenere

      проблема вече е разрешен.скъсано кученце на клапана съответно/ удър с буталото.

      Коментар


      • #4
        От: Шум в двигателя YAMAHA XTZ750 Super Tenere

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Максималната мощност на този мотор е при 7500об. Маслото което си избрал не е подходящо , и защо си му сипвал добавка? Въпросният шум може да е от съединителя , но без звук и картина е трудно да се каже. Най-добре намери някой който разбира да го погледне , че така докато налучкаме проблема може да стане късно.



        Можеш ли да ми кажеш какво е точното масло на мотора YAMAHA XTZ750

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X