Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Преминаване на границата при Калотина през месец август.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Преминаване на границата при Калотина през месец август.

    Месеците юли и август винаги са били най-тежките през годините за преминаването
    на сръбско-българската граница при КПП "Калотина".
    Това се дължи на многобройното струпване на гастербайтери /ползуващи годишните си отпуски/
    връщащи се от Западна Европа и прибиращи се в България и Турция.
    Молбата ми към вас е някой който е минал в последната една седмица от там с МПС,
    да сподели какво е положението там.
    Предстои ми да пътувам в събота до Сърбия през КПП "Калотина-Димитровград" и
    да се върна на другия ден . . .в неделя !
    Това са последните дни от седмицата през които има и най-големи задръствания там !?

  • #2
    От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

    Преди 2 дни (неделя) приятел се прибра от там, около 4:30 часа откара.
    Сърбите не проверяват и всичко се струпва на БГ границата.

    Коментар


    • #3
      От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
      Преди 2 дни (неделя) приятел се прибра от там, около 4:30 часа откара.
      Сърбите не проверяват и всичко се струпва на БГ границата.
      В средата на месец юли в посока Сърбия-България чаках 5 часа !
      Явно нещата не са се променили съществено !
      Бихте ли ми казали чакането в посока България-Сърбия дали е било в нормалните рамки от 2 часа !?

      Коментар


      • #4
        От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

        1 час на юг... може да се пробва Стрезимировци.

        Коментар


        • #5
          От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

          Не ми влиза в план-графика,
          защото се отклонявам от новата магистрала "Градина-Ниш" която вече е
          пусната в действие и работи !

          Коментар


          • #6
            От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

            В събота рано сутрин преди 7.00 ч. би следвало да се мине бързо за около 30 минути.

            В неделя вечер след полунощ би следвало минаването да е за около час.

            Проверявано е няколко пъти, но зависи колко гишета работят на двете граници.

            Коментар


            • #7
              От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

              Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
              1 час на юг... може да се пробва Стрезимировци.
              Абе направо си е задължително за влизане в Сърбия през това време на годината, както и за излизане от Сърбия, но през Юли!
              Успех колега!

              Коментар


              • #8
                От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                Първоначално публикуван от Вико Преглед на мнение
                1 час на юг... може да се пробва Стрезимировци.
                Преди няколко години опитах през август да мина от там ....... и се отказах. Опашката беше няколко километра. През Калотино е по-добрият вариант.

                Коментар


                • #9
                  От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                  Преди 2 седмици влязох от Сърбия към България.
                  Бях с мотор, не съм чакал но хората говореха за 4-5 часа чакане.
                  Беше адско задръстване - никога не съм виждал подобно нещо а съм минавал по това време и други години.
                  Явно е комбинация от засилени проверки и системата им за ТОЛ такси на магистралата.
                  Резултатът е плачевен... Едната тапа е точно на края на магистралата.
                  От старият път виждах плътна немърдаща колона в трите ленти на няколко км преди Желюша.
                  Няма сила, която да ме накара да мина през това с автомобил!
                  Враг усраине

                  Коментар


                  • #10
                    От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                    Уточняващ въпрос ако може...
                    За кЪв чЕп ти е да се буташ на Калотина в най-гадния период от годината, особено ако си с лека кола?
                    Стрезимировци-Сурдулица и се качваш на магистралата за Ниш.
                    Калотина е ако си с ТИР. С кола няма смисъл-само си усложняваш живота.
                    Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                      Ето един линк с камерите на някои Сръбски КПП-та,благодарение на колегата jabre от ФВ форумът.

                      https://kamere.amss.org.rs/

                      Ден с ден не си приличат,но определено през седмицата е по-бърза отколкото събота и неделя.
                      Онзи,който не слуша съвети е обречен да слуша упреци.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                        И на мен ми предстои пътуване до маджарско другият четвъртък,прегледах алтернативата "Стрезимировци".Че ще се обикаля е ясно,но някой пътувал от там да сподели маршрут до Ниш или Белград и как са пътищата?
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                          Първоначално публикуван от Boa Преглед на мнение
                          Месеците юли и август винаги са били най-тежките през годините за преминаването
                          на сръбско-българската граница при КПП "Калотина".
                          Това се дължи на многобройното струпване на гастербайтери /ползуващи годишните си отпуски/
                          връщащи се от Западна Европа и прибиращи се в България и Турция.
                          Молбата ми към вас е някой който е минал в последната една седмица от там с МПС,
                          да сподели какво е положението там.
                          Предстои ми да пътувам в събота до Сърбия през КПП "Калотина-Димитровград" и
                          да се върна на другия ден . . .в неделя !
                          Това са последните дни от седмицата през които има и най-големи задръствания там !?
                          Няма връщане след веселбата. Даже нашите власти на излизане чат пат те предупреждават.
                          А тези простотии се правят от името на всички ни.
                          Даника
                          Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                          Коментар


                          • #14
                            От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                            До Ниш е магистрала, чисто нова.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Преминаване на границата при Калотина през месец август.

                              Първоначално публикуван от petroffbg Преглед на мнение
                              И на мен ми предстои пътуване до маджарско другият четвъртък,прегледах алтернативата "Стрезимировци".Че ще се обикаля е ясно,но някой пътувал от там да сподели маршрут до Ниш или Белград и как са пътищата?
                              Kлисура-Власинско езрео-Сурдулица-Владичин Хан и оттам за Ниш. Има доста изкачване до езерото и след Владичин Хан движението е натоварено. Пътят е хубав.
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X