Резултати 1 до 16 от 16

Тема: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

По подразбиране Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

Привет на всички. Имам балкан 50, който не иска да пали. Проблемът е там, че по двигателя всичко е сменяно (бутало, сегменти, цилиндър, семеринги, всички лагери по двигателя, дискове на съединителя, гарнитури) от майстор. Има много добра компресия, паплавъка на карбуратора е настроен, пуска бензин до цилиндъра и свеща има добра /синя/ искра. Не искаше да пали и го дадох на един приятел, който разбира и ми направи центровката, но сега дали на манивела, дали на скорост-пак не иска да пали. Дори не препуква. Какъв би могъл да е проблемът ?
    Последно редактиран от Чавдар (V93) ; 07-08-18 в 18:07

Място
    София
    Публикации
    3,469
    Точки (при гласуване)
    17

По подразбиране От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

Проблемът е, че твоят приятел нищо не разбира. Викни някой дето наистина разбира.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

Място
    Панагюрище
    Публикации
    580
    Точки (при гласуване)
    9

Откъде си? Може да се намери някой наблизо и да реши проблема. Така с проба-грешка няма да стане. Иска да си пипал такива машини и да имаш поне малко познания и опит.

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Центровката е перфектна. Запали и не пука през ауспуха, но работи само на най-високи обороти и то ако си се скъсал да го буташ на скорост. Дали е възможно да дърпа въздух ?

Място
    Пловдив
    Публикации
    458
    Точки (при гласуване)
    9

Семеринга на коляновия вал откъм магнета. Оттам взема въздух. С поздрав БоретоИме:  029026978-big.jpg
Прегледи: 216
Размер:  382.3 Кб Сваляш магнета, сваляш плочката с бобините(преди това си отбелязваш къде е сложена спрямо болтчетата) вадиш семерингата с една малка отверка, внимателно слагаш новата като си намазал с грес оста на коляновия вал и всичко по обратния ред. Магнета се вади със скоба. http://www.motorbike-bg.com/product.php?id=12174
    Последно редактиран от boreto2 ; 11-08-18 в 08:20

Място
    Панагюрище
    Публикации
    580
    Точки (при гласуване)
    9

Може да пробваш като свалиш магнета и плочката да сложиш сапунена пяна около семеринга. Ако е здрав, при няколко ритания пяната остава, ако е за смяна-направо още на второто ритане изчезва. Правил съм го веднъж и работи.
    Внимавай със семеринга като го набиваш. Задължително е да го подведеш добре-да не тръгне на криво. Може да си измислиш и някакво дорниче, на което да напъхаш семеринга и да го заведеш точно преди леглото. Ако го “запретнеш”, ще изпадне пружинката и нищо няма да си направил. При набиването(става с тръба, камък за гедоре и др. подръчни средства) обърни внимание на това колко стегнато влиза семеринга. Някой път леглото се износва, семеринга здрав, ама пак дърпа въздух. Провери и другите гарнитури-тая под цилиндъра и преходника на карбуратора-пак с пяната. И не знам как си разбрал, че центровката е перфектна. Като оправиш оборотите ще си каже.
    По някой път семеринга не излиза без “мамата”. В такъв случай може да навиеш един винт, като предварително пробиеш по-малка дупка от него в семеринга. Навиваш винта, проповядваш един-два пъти профилактично и дърпаш. Ще излезе!

motor_men е офлайн
    Веселин Димитров
    Старши участник | +ПЛ |
    Публикации
    2,607
    Точки (при гласуване)
    16

Цитат Мнение на Duldurancho Преглед на публикациите
    Центровката е перфектна. Запали и не пука през ауспуха, но работи само на най-високи обороти и то ако си се скъсал да го буташ на скорост. Дали е възможно да дърпа въздух ?
    Държи постоянно високи обороти или работи само като си му дал газ до край?

Място
    Пловдив
    Публикации
    458
    Точки (при гласуване)
    9

Може да е паднала пружинката. Винаги когато слагаш семеринга се проверява пружинката да не е навита само една витка. Сваля се пружинката, разглобява се, усуква се и след това тя сама се завива. Ако не си го правил не се опитвай. Просто е , трябва някой да ти покаже. Борето Семеринга най лесто се вкарва с малко чукче, с което се чука обикаляйки в кръг като удара трябва да е леко насочен към центъра. Така съпротивлението на каучука е по малко и удара все едно прави диаметъра на семеринга по малък и той влиза. Вервай ми. Балканчета съм карал, правил, доработвал с турбина преди 45-50г.
    Последно редактиран от boreto2 ; 11-08-18 в 12:15

Място
    Кючук Париж
    Публикации
    410
    Точки (при гласуване)
    7

Аз залагам на прекалено голямо предварение. Много хора които са набедени за "майстори", дори и не знаят какво означава "предварение" ! Знаят, че когато буталото е застанало в ГМТ, между чукчето и наковалнята трябва да има хлабина от 0-4 мм. и това е за тях цялата философия, но бъркат и когато направят балканчето на съседското момче по този начин, идва и подобна тема ! Когато то е такова, мотора пали много трудно, дори и с бутане. Колкото до това, че държи високи обороти, то Борето каза една от причините, но допускам, че и карбуратора е "регулиран" така, за да не загасне двигателя, че пак трябва бутане............

Място
    Пловдив
    Публикации
    458
    Точки (при гласуване)
    9

По голям аванс - само ако е изваден щифта на коляновия вал, или разстоянието чукче наковалня е много голямо. Борето / Duldurancho
    пиши какво стана, че сън не ме хваща

Публикации
    36
    Точки (при гласуване)
    11

Ако си от София пиши , ще ти го оправя.

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Благодаря ви на всички отзовали се. За центровката съм сигурен, понеже ми е направи момче, което сам си прави центровката на неговото балканче и му работи без да прекъсва или да пука през ауспуха. motor_men запалихме го с "300 зора" на бутане и работи само на високи обороти. Отпуснеш ли гаста-гасне и отново няма палене. А това със сапунената пяна ще го пробвам после. И дали е възможно да дърпа от гарнитурата под цилиндъра ?

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

boreto2 щифта си е на коляновия вал и не е загладен.

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Днес викнах един приятел да ме дръпне с негови я мотор. Запалих го на скорост и го покарах доста, но само на високи обороти и като спрях и го форсирах на свободна видях, че излиза дим под главата-над цилиндъра. Уж преди това го проверих дали не изпуска от там, но явно съм пропуснал. Утре ще шлайфам главата с водна шкурка на стъкло и ще сложа метална гарнитурка.

Място
    Варна/София
    Публикации
    305
    Точки (при гласуване)
    12

Цитат Мнение на boreto2 Преглед на публикациите
    ... Борето / Duldurancho
    пиши какво стана, че сън не ме хваща
    И на мен ми е интересно, но БАЛКАН-чето и то като първата любов, ръжда не хваща...
    Колко съм го бутал, денем, вечер... но накрая палеше от четвърт... хаха

Поздрави!
    Димитър Тенев

Публикации
    7
    Точки (при гласуване)
    0

Запали като викнах един приятел да ме дръпне. Изфорсирах го хубаво на свободна и видях, че излиза дим над цилиндъра-под главата и съответно е шлайфах с много тънка водна шкурка на стъкло, сложих я с метална гарнитура под нея, но нищо не стана. Взех една друга, която имах и с нея запали на скорост и препуква на манивела. Това със сапунената вода го пробвах на семеринга-не дърпа от там.

Сходни теми

1. Отговори: 5
    Последно мнение: 24-05-18, 00:56
  2. тойота рав 4 бензин не пали
    От kolinay във форум TOYOTA
    Отговори: 6
    Последно мнение: 02-04-18, 10:52
  3. Трупър 2.6 не пали на бензин
    От Diff във форум ISUZU
    Отговори: 2
    Последно мнение: 29-09-17, 14:13
  4. Витара V6 бензин не пали