Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

    Привет на всички. Имам балкан 50, който не иска да пали. Проблемът е там, че по двигателя всичко е сменяно (бутало, сегменти, цилиндър, семеринги, всички лагери по двигателя, дискове на съединителя, гарнитури) от майстор. Има много добра компресия, паплавъка на карбуратора е настроен, пуска бензин до цилиндъра и свеща има добра /синя/ искра. Не искаше да пали и го дадох на един приятел, който разбира и ми направи центровката, но сега дали на манивела, дали на скорост-пак не иска да пали. Дори не препуква. Какъв би могъл да е проблемът ?
    Последно редактирано от Чавдар (V93); 07-08-18, 17:07.

  • #2
    От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

    Проблемът е, че твоят приятел нищо не разбира. Викни някой дето наистина разбира.
    Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

    тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

    Коментар


    • #3
      От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

      Откъде си? Може да се намери някой наблизо и да реши проблема. Така с проба-грешка няма да стане. Иска да си пипал такива машини и да имаш поне малко познания и опит.

      Коментар


      • #4
        От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

        Центровката е перфектна. Запали и не пука през ауспуха, но работи само на най-високи обороти и то ако си се скъсал да го буташ на скорост. Дали е възможно да дърпа въздух ?

        Коментар


        • #5
          От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

          Семеринга на коляновия вал откъм магнета. Оттам взема въздух. С поздрав БоретоНатиснете снимката за да я уголемите

Име:029026978-big.jpg
Прегледи:1
Размер:382.3 КБ
ID:5796121 Сваляш магнета, сваляш плочката с бобините(преди това си отбелязваш къде е сложена спрямо болтчетата) вадиш семерингата с една малка отверка, внимателно слагаш новата като си намазал с грес оста на коляновия вал и всичко по обратния ред. Магнета се вади със скоба. http://www.motorbike-bg.com/product.php?id=12174
          Последно редактирано от boreto2; 11-08-18, 07:20.

          Коментар


          • #6
            От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

            Може да пробваш като свалиш магнета и плочката да сложиш сапунена пяна около семеринга. Ако е здрав, при няколко ритания пяната остава, ако е за смяна-направо още на второто ритане изчезва. Правил съм го веднъж и работи.
            Внимавай със семеринга като го набиваш. Задължително е да го подведеш добре-да не тръгне на криво. Може да си измислиш и някакво дорниче, на което да напъхаш семеринга и да го заведеш точно преди леглото. Ако го “запретнеш”, ще изпадне пружинката и нищо няма да си направил. При набиването(става с тръба, камък за гедоре и др. подръчни средства) обърни внимание на това колко стегнато влиза семеринга. Някой път леглото се износва, семеринга здрав, ама пак дърпа въздух. Провери и другите гарнитури-тая под цилиндъра и преходника на карбуратора-пак с пяната. И не знам как си разбрал, че центровката е перфектна. Като оправиш оборотите ще си каже.
            По някой път семеринга не излиза без “мамата”. В такъв случай може да навиеш един винт, като предварително пробиеш по-малка дупка от него в семеринга. Навиваш винта, проповядваш един-два пъти профилактично и дърпаш. Ще излезе!

            Коментар


            • #7
              От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

              Първоначално публикуван от Duldurancho Преглед на мнение
              Центровката е перфектна. Запали и не пука през ауспуха, но работи само на най-високи обороти и то ако си се скъсал да го буташ на скорост. Дали е възможно да дърпа въздух ?
              Държи постоянно високи обороти или работи само като си му дал газ до край?
              В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

              Коментар


              • #8
                От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                Може да е паднала пружинката. Винаги когато слагаш семеринга се проверява пружинката да не е навита само една витка. Сваля се пружинката, разглобява се, усуква се и след това тя сама се завива. Ако не си го правил не се опитвай. Просто е , трябва някой да ти покаже. Борето Семеринга най лесто се вкарва с малко чукче, с което се чука обикаляйки в кръг като удара трябва да е леко насочен към центъра. Така съпротивлението на каучука е по малко и удара все едно прави диаметъра на семеринга по малък и той влиза. Вервай ми. Балканчета съм карал, правил, доработвал с турбина преди 45-50г.
                Последно редактирано от boreto2; 11-08-18, 11:15.

                Коментар


                • #9
                  От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                  Аз залагам на прекалено голямо предварение. Много хора които са набедени за "майстори", дори и не знаят какво означава "предварение" ! Знаят, че когато буталото е застанало в ГМТ, между чукчето и наковалнята трябва да има хлабина от 0-4 мм. и това е за тях цялата философия, но бъркат и когато направят балканчето на съседското момче по този начин, идва и подобна тема ! Когато то е такова, мотора пали много трудно, дори и с бутане. Колкото до това, че държи високи обороти, то Борето каза една от причините, но допускам, че и карбуратора е "регулиран" така, за да не загасне двигателя, че пак трябва бутане............

                  Коментар


                  • #10
                    От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                    По голям аванс - само ако е изваден щифта на коляновия вал, или разстоянието чукче наковалня е много голямо. Борето / Duldurancho
                    пиши какво стана, че сън не ме хваща

                    Коментар


                    • #11
                      От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                      Ако си от София пиши , ще ти го оправя.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                        Благодаря ви на всички отзовали се. За центровката съм сигурен, понеже ми е направи момче, което сам си прави центровката на неговото балканче и му работи без да прекъсва или да пука през ауспуха. motor_men запалихме го с "300 зора" на бутане и работи само на високи обороти. Отпуснеш ли гаста-гасне и отново няма палене. А това със сапунената пяна ще го пробвам после. И дали е възможно да дърпа от гарнитурата под цилиндъра ?

                        Коментар


                        • #13
                          От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                          boreto2 щифта си е на коляновия вал и не е загладен.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                            Днес викнах един приятел да ме дръпне с негови я мотор. Запалих го на скорост и го покарах доста, но само на високи обороти и като спрях и го форсирах на свободна видях, че излиза дим под главата-над цилиндъра. Уж преди това го проверих дали не изпуска от там, но явно съм пропуснал. Утре ще шлайфам главата с водна шкурка на стъкло и ще сложа метална гарнитурка.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Балкан 50 - има ток, бензин и центровка, но не пали

                              Първоначално публикуван от boreto2 Преглед на мнение
                              ... Борето / Duldurancho
                              пиши какво стана, че сън не ме хваща
                              И на мен ми е интересно, но БАЛКАН-чето и то като първата любов, ръжда не хваща...
                              Колко съм го бутал, денем, вечер... но накрая палеше от четвърт... хаха

                              Поздрави!
                              Димитър Тенев

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X