Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

    Обещал съм да водя едни хора в Гърция, но 2-те предни гуми ми заминаха, пък задните са поизтъркани - почти са стигнали маркера. И имам някакви варианти, но да питам:
    - Трябва ли да се кара с 4 еднакви гуми в Гърция? (че някой си бил чул такова нещо)
    - Има ли проблем с тамошните закони да се кара със зимни гуми през лятото - имам 2 зимни, на които за сняг ми се вижда малко грайфера
    - Правят ли проблем за гуми с малко грайфер? - ако си остана със сегашните задни

  • #2
    От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

    Кой и къде да ти прави проблем? Да не мислиш, че някой стои и ти гледа гумите...
    Почти не можеш да видиш полиция там. Е, ако се направиш на бай Ганьо и минеш на червен светофар или др. подобно, може и да се появят изневиделица
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #3
      От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

      И на границата могат да се загледат, докато минава проверката на документите. Иначе по пътищата рядко, но се срещат. Вярно не съм улучвал да спират

      Коментар


      • #4
        От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

        Никой не гледа гумите. Но щом са толкова зле, какво ще правиш ако спукаш гума по магистралите?
        ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

        Коментар


        • #5
          От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

          А каква е въобще идеята да караш с кофти гуми? Какъв размер са - да ти намерим 4 гумета?
          помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

          Коментар


          • #6
            От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

            Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
            Никой не гледа гумите. Но щом са толкова зле, какво ще правиш ако спукаш гума по магистралите?
            По-вероятно е да се спука гума извън магистралата. Пък и ако има нещо да се набива в гумата, то обикновено се набива там където има ръбче (каналите), и дали е изтъркана или не каналите са си същите. А това, че са изтъркани не означава, че са стари, ако визираш че има възможност да се пръсне. Иначе резервната гума в багажника, проверена, че даже и тествана преди няколко дена (и се замислям като карам в гората да си взимам и втора).

            Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
            А каква е въобще идеята да караш с кофти гуми? Какъв размер са - да ти намерим 4 гумета?
            Питането ми е по-скоро за условията в Гърция. Иначе за отпред съм си поръчал нови, а за задни ще ползвам зимни, които са стигнали до 1-вия белег (би трябвало да е 4 мм).
            Последно редактирано от orela; 07-08-18, 13:37.

            Коментар


            • #7
              От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

              В жегите гума може да се спука и на висока скорост /по магистралата/. Питах за размер, защото например имам едни Континентал 185/65/15 от колата на жена ми - не са първа младост, но са на малко км и може да се карат още. Имам и едни 16-ки 215/60 също са по-добре от изтъркани зимни... За подарък или почти подарък става въпрос...
              помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

              Коментар


              • #8
                От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                Благодаря за предложението, но съм с 14-ки

                Коментар


                • #9
                  От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                  последно купувах 2 14-ки с джанти за форд за крупната сума от 50лв... гумите бяха Uniroyal в отл. състояние... от olx
                  помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                  Коментар


                  • #10
                    От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                    Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                    По-вероятно е да се спука гума извън магистралата...
                    Питането ми е по-скоро за условията в Гърция. ...
                    Дали не се каниш да ходиш за риба? Ако съм познал, имай предвид, че от лани забраниха ходенето с коли по черните пътища до реките в северна Гърция. Оставяш си колата на отбивката на шосето и пеш. Защото направихме реките им на сметище.
                    ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                    Коментар


                    • #11
                      От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                      Първоначално публикуван от trapper Преглед на мнение
                      Дали не се каниш да ходиш за риба? Ако съм познал, имай предвид, че от лани забраниха ходенето с коли по черните пътища до реките в северна Гърция.
                      Оуу.. не за риба. Надявам се забраната да е само за реките, не и за морето?

                      Коментар


                      • #12
                        От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                        за разлика от Черно море, в Гърция почти насякъде може да се стигне до пясъка с кола и то безплатно...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #13
                          От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                          Тази тема някакъв майтап ли е?
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • #14
                            От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                            Явно не е . Такива условия има навсякъде , включително и в Бг . Просто се налага от време на време да се сменят , не са вечни . Ако сам си преценил че са зле , няма нужда да сондираш мнение . Заради гръмнала гума се случват ПТП с фатален изход .

                            Коментар


                            • #15
                              От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                              За 4мм,Гърците пишат страшни актове,а за под, свалят номера,успех.
                              878511557

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X