Обява

Свий
Няма добавени обяви.

В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

    Първоначално публикуван от choko Преглед на мнение
    За 4мм,Гърците пишат страшни актове,а за под, свалят номера,успех.
    За 4 мм НЕ могат да пишат акт, но за много други неща пишат и от потърпевши знам, че като те спрат за едно нарушение пишат още за 10 и сумата става огромна.
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

      14 цолови гуми се продават във всяка гумаджийница и са с цени от 60 лева бройката. Аз съвсем скоро сложих две нови, не най евтини, за около 130 лева заедно с труда и под един час време. Не си правете експерименти с износени гуми. Опасно е.
      Последно редактирано от Alexr; 14-08-18, 13:14.

      Коментар


      • #18
        От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

        Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
        Тази тема някакъв майтап ли е?
        Не, не беше с такава идея, но темата отиде в друга насока, затова и не писах. Гърците имат по-странни (поне за моя гледна точка) правила - да не се кара с теглич, на който няма закачено нещо; да не се носи нож; в документа на автомобила да са вписани някакви данни (тези, които в старите български талони ги няма) и т.н. Пък и един ми каза, че трябвало да си с 4 еднакви гуми, което ми се стори измислица, но реших да проверя. Като попитах и за други неща, които биха могли да са по-различни от България.

        Коментар


        • #19
          От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

          Отговарям до колкото знам - износените гуми са всенародно нарушение там и затова полицията ги забелязва. За всеки случай, по кривите пътчета, никой не минава от външната (спрямо завоя) страна на завиващ камион при мокра настилка. Последното го видях лично по едни кривини между Гревена и Метеора. Разказах го на познат, бивш полицай в Драма, и той потвърди, че практиката им е такава. Много камиони карали с изтрити гуми и хората се пазят. Но никой няма да Ви спре за да провери гумите или документите ей-така. Обикновено сте направили друго нарушение и се почва пълна проверка. До сега съм влизал в Гърция с четири еднакви гуми само веднъж - зимата. В останалите случай съм бил с 2х2 еднакви. Но не са били износени никога. Също не съм спиран на пътя за друго нарушение, нито съм паркирал в забранено. Всъщност след границата не са ме проверявали нито веднъж.
          Това за теглича е истина и е съвсем логично. Стърчащи от колата неща не са желани. Особено в градовете, където няма место за паркиране. Също ударите в теглич нанасят много повреди и по двете коли.
          Като обобщение - аз не съм чувал, че и четирите гуми трябва да са еднакви. За летни/зимни не съм чул да се заяждат през лятото. Зимата съм ходил само веднъж и бях с нови зимни, та не знам. За изтрити (ама нещо като под 2 мм), ако Ви спрат ще го забележат.
          Все пак сменете износените гуми. Не е по-скъпо от резервуар бензин, а е доста опасно.
          Последно редактирано от Alexr; 20-08-18, 14:57.

          Коментар


          • #20
            От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

            Мсово гърците въобще не знаят какво е зимна гума.

            Коментар


            • #21
              От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

              Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
              ... да не се кара с теглич, на който няма закачено нещо; да не се носи нож;...
              Интересно всеки път ли си демонтират теглича като не тегли нещо. И как ли транспортират домакински нож до вкъщи...

              Коментар


              • #22
                От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                Гръцката полиция реагира безкомпромисно само при нарушение, инцидент или сигнал. Иначе едва ли ще ти обърнат внимание.
                ЪХ: "Парите си похарчих за пури, пиене и жени, а останалите ги профуках"

                Коментар


                • #23
                  От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Интересно всеки път ли си демонтират теглича като не тегли нещо. И как ли транспортират домакински нож до вкъщи...
                  За ножа невероятно ти се струва но имам глобен приятел тираджия в Германия .Имало някъкво ограничение на размера на острието което може да ползваш да си режеш храната която си носиш.
                  Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                  Коментар


                  • #24
                    От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                    За ножа невероятно ти се струва но имам глобен приятел тираджия в Германия .Имало някъкво ограничение на размера на острието което може да ползваш да си режеш храната която си носиш.
                    Дори за тука съм чувал такива легенди.
                    И как си носят големите ножове до в къщи?

                    Коментар


                    • #25
                      От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                      Те и наркотици пренасят!
                      Как ли го правят?
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • #26
                        От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Те и наркотици пренасят!
                        Как ли го правят?
                        Наркотици по магазините по принцип не се продават. Големи ножове се продават по-лесно и от цигари. Не се сещам как са уредили въпроса с преноса на забранена за носене стока.

                        Коментар


                        • #27
                          От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                          Първоначално публикуван от ak101 Преглед на мнение
                          Мсово гърците въобще не знаят какво е зимна гума.
                          Така е, но пък за сметка на това всеки грък си носи в багажника вериги за сняг.

                          Явно имат закон за това, явно си го и спазват, много пъти съм виждал гърци с вериги нахлузени на летни гуми по Банско


                          Не зная дали има ефект, от стари шофьори съм слушал, че нищо не правят, но не съм пробвал никога


                          Коментар


                          • #28
                            От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Дори за тука съм чувал такива легенди.
                            И как си носят големите ножове до в къщи?
                            Елементарно, Иванчо.
                            Опакован.
                            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                            Коментар


                            • #29
                              От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                              Е ся пък .Нали трябва и другите да го виждат ножа.
                              Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                              Коментар


                              • #30
                                От: В Гърция има ли условие за гуми - изтъркани, зимни

                                Първоначално публикуван от orela Преглед на мнение
                                ...Гърците имат по-странни (поне за моя гледна точка) правила - да не се кара с теглич, на който няма закачено нещо...
                                Имам познати които с гордост наричат теглича "парктроник". Въпреки че доста често тегличът може да се демонтира или прибере, стои монтиран. Помагал им бил да не си жулят броните при паркиране, както и да възпрепятстват други да правят същото на техните.
                                Вероятно и в гръцко е било така. И ако на застрахователите им е писнало непрекъснато да изплащат щети тип "дупка" от теглич, и са ревнали въпросът да бъде уреден законодателно, нещата са си дошли на мястото...
                                Не чета коментари и не отговарям на такива.

                                И коментаторите...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X