Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурай на пружини(SJ80?) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

    Първоначално публикуван от genadi.tsvetkov Преглед на мнение
    Тази ли е снимката?
    :?
    Не. Ето снимката веднага след удара без да е местен. Цитирал съм и обясненията какво се направи на място.
    Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
    [ATTACH=CONFIG]986102[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]986103[/ATTACH]
    [ATTACH=CONFIG]986104[/ATTACH]

    Радиатора беше помлян. Опитах да запаля, но перката опираше в радиатора и направо гасеше двигателя. Махнахме счупената в средата маска, издърпахме леко радиатора, издърпахме и другите ламарини колкото може. Проблема беше тръбата която разпъва рамата и натискаше долния край на радиатора. Издърпахме я колкото може с джека вързан за едно дърво, доста трудно беше. Издърпахме още малко радиатора и успяхме да освободим до голяма степен перката, опираше съвзем леко в радиатора и дифузьора опираше леко в ремъчната шайба.
    Запалих и преместих джипа леко в страни да не пречи.
    Тези дни имам доста работа и не остава време да го сглобя. Предния капак който купих се оказа различен и не пасва напълно, но ще бъде той макар да не ляга нацяло на купето. Утре след работа се надявам да го сглобя, за 1 час работа е.

    П.П. И точно снимката която не трябва е отрязана...
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00004.jpg
Прегледи:2
Размер:311.7 КБ
ID:5813875
    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
    Телефон - в профила!

    Коментар


    • #77
      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

      Днес го сглобихме и му направих 10-15км. средно тежък оффроуд. Изглежда всичко е наред с джипа. Не съм слагал маската и номера, за Лазарово не ми трябват.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-05-12 , 21.24.34 1.jpg
Прегледи:1
Размер:237.6 КБ
ID:5813975
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:asdf.jpg
Прегледи:1
Размер:229.3 КБ
ID:5813976
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-05-12 , 21.24.31 1.jpg
Прегледи:1
Размер:224.3 КБ
ID:5813977
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber image 2019-05-12 , 21.24.32 1.jpg
Прегледи:1
Размер:215.5 КБ
ID:5813978
      Махнахме веждите да не ги трошим и тях излишно.
      Последно редактирано от Иван Жоров; 12-05-19, 20:37.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #78
        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

        Карах на Лазарово в клас Стандарт. Липса ми опит и джипа не е достатъчно конкурентен, нивото на класа е много високо. Обърнах се 3 пъти и почти не останаха прави ламарини.
        Скъсах гуменото каре между пръта на волана и сектора и не мога да го намеря никъде, не намирам и номер на частта. Някой може ли да помогне?
        Също така скоро ще се слага лебедката и започвам да мисля за по-голям алтернатор и акумулатор. Имам идея да сложа втори алтернатор и акумулатор които да хранят само лебедката. Приемам всякакви съвети! Лебедката ще е зад пасажерската седалка и евентуалния втори акумулатор ще е до нея.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #79
          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

          Ти на Лазарово му еба бойната слава Има едни акомулатори за джипове с лебедки. Втори алтернатор ще убие силният мотор. Виж другите в стандарта с какви гуми и джанти карат.

          Коментар


          • #80
            От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

            Ванка ,ако искаш обади се довечера да поговорим ,че е доста за писане .
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • #81
              От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

              И да се върна към въпросите:
              - някой може ли да помогне с намирането на гуменото каре между пръта на волана и сектора? Номер на частта, акъл за заместител? Махане и връзване твърдо?
              - Оставил съм го за монтаж на лебедката. Решил съм да слагам по-голям алтернатор и по-голям акумулатор, че заводските са смешно малки(по 45А ако не бъркам). Какъв алтернатор да слагам? Иска ми се нещо 70-90А и да пасне на мястото на оригиналния.
              И последния въпрос:
              Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
              Едно въпросче към запознатите. За какво е тази планка над задния диференциал с 2 тампона в краищата? Трябва ли да има нещо там?
              [ATTACH=CONFIG]987766[/ATTACH]

              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #82
                От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                Изрежи го от транспортна лента
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #83
                  От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                  Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                  И да се върна към въпросите:
                  - някой може ли да помогне с намирането на гуменото каре между пръта на волана и сектора? Номер на частта, акъл за заместител? Махане и връзване твърдо?
                  - Оставил съм го за монтаж на лебедката. Решил съм да слагам по-голям алтернатор и по-голям акумулатор, че заводските са смешно малки(по 45А ако не бъркам). Какъв алтернатор да слагам? Иска ми се нещо 70-90А и да пасне на мястото на оригиналния.
                  И последния въпрос:
                  Дай номер на рама, да пробвам да извадя каталожен номер на гуменото каре.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Изрежи го от транспортна лента
                    И на мен това ми хрумна, но вероятно тампона струва под 20лв. и не си струва занимавката.
                    Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                    Дай номер на рама, да пробвам да извадя каталожен номер на гуменото каре.
                    JSA0SJ80V00100280
                    Благодаря предварително!
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #85
                      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                      Предполагам, че карето е позиция 12 на картинката? Номерът му е „ 48251-52000 JOINT, RUBBER”.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:143511.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:5814671Натиснете снимката за да я уголемите

Име:143511.jpg
Прегледи:1
Размер:49.2 КБ
ID:5814671

                      Коментар


                      • #86
                        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Едмо въпросче към запознатите. За какво е тази планка над задния диференциал с 2 тампона в краищата? Трябва ли да има нещо там?
                        [ATTACH=CONFIG]987766[/ATTACH]
                        Иначе с възстановяването сме почти готови. Чакам частите да дойдат и да го сглобим, но покрай празниците се забавиха нещата.

                        Ще се сменят капак, радиатор със стойката му, виско, перка и дифузьор. Добре, че е изгнил на тампона зад левия фар и освен смачканото отпред няма други щети по купето. Рамата беше свила най-отпред 3см. и е възстановена в заводските параметри. Стабилизиращата щанга за сега отпада.
                        Там е имало метална тежест вързана за тампони ,служила е за "обиране" на вибрации и резонанси.
                        Калин Владов,09РСПБЗН

                        Коментар


                        • #87
                          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                          Първоначално публикуван от Двигателист Преглед на мнение
                          Предполагам, че карето е позиция 12 на картинката? Номерът му е „ 48251-52000 JOINT, RUBBER”.
                          [ATTACH=CONFIG]989285[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]989285[/ATTACH]
                          Точно 12 е. Благодаря!
                          Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                          Там е имало метална тежест вързана за тампони ,служила е за "обиране" на вибрации и резонанси.
                          И аз предположих, че ще е нещо подобно. Излишните неща сами падат. Не се усещат някакви ненормални вибрации или резонанси при липсата му.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #88
                            От кога не съм си писал в темата... Но като почти не бях пипал и карал Самурая нямаше и какво да се пише. Карето в крайна сметка го направих от транспортна лента, по-дебела от оригиналното каре и вероятно по-здрава. По-малко гъвкава е и съответно ще върши по-малко работа, което не е такъв проблем. Лятото и есента почти не съм го карал.
                            Направеното последните няколко месеца е довършена лебедка зад пасажерската седалка, тръбна предна броня и леко усилване на предницата, че след сблъсъка в Трявна беше по-скоро закрепена, тръбни прагове за вдигане с джек, място за акумулатор 28х18см., утре или в други ден трябва да е тук един 72Ач.. Приготвил съм и алтернатор от Лияна, доколкото намерих информация е 75А, тези дни трябва да го монтирам. Монтирани са и 4 точкови колани.

                            Петък вечер свалих раздатката и вчера я оставих да я правят с ПЧ 4,16 на бавни, но се оказа, че раздатката не е като на стандартен Самурай. Сега търся информация как да мина на стандартна раздатка. Някой ако знае нещо за разликите и преправянията моля да пише!
                            Утре ще снимам раздатката, ще сваля и малко снимки от телефона с новата броня и прагове и ще ги кача.

                            Другото което предстои да направя е да сменя накладките и да заваря задния диференциал, но на дневен ред е раздатката тъй като без раздатка не мога да го местя, а да я свалям и качвам няколко пъти не ми се занимава.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #89
                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200110_191908.jpg Прегледи:0 Размер:422.6 КБ ID:6547710
                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200113_164729.jpg Прегледи:0 Размер:632.5 КБ ID:6547704
                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200113_164736.jpg Прегледи:0 Размер:627.5 КБ ID:6547706
                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200113_164748.jpg Прегледи:0 Размер:735.4 КБ ID:6547707
                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200113_164757.jpg Прегледи:0 Размер:587.7 КБ ID:6547708

                              Натиснете снимката за да я уголемите  Име:IMG_20200113_164816.jpg Прегледи:0 Размер:787.6 КБ ID:6547709
                              Наистина е доста различна. Не можах да намеря добър чертеж за да сравнявам размери. По това което намерих разтоянието от 30-31см. между двата кардана към мостовете отговаря или се разминава с много малко. Кардана от скоросите обаче бяга с около 6см..
                              Лоста и захватите би трябвало да отговарят доколкото мога да преценя по снимка.
                              Прикачени файлове
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #90
                                И още няколко снимки на джипа:
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191218_162322.jpg
Прегледи:294
Размер:625.9 КБ
ID:6547718
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191218_162334.jpg
Прегледи:287
Размер:752.0 КБ
ID:6547719
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191218_162345.jpg
Прегледи:275
Размер:426.7 КБ
ID:6547720
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191218_162407.jpg
Прегледи:290
Размер:624.3 КБ
ID:6547721
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20191218_162858.jpg
Прегледи:278
Размер:682.6 КБ
ID:6547722
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X