Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурай на пружини(SJ80?) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

    Е шпилка де... нали това ти казах...
    Махаш сегашното ухо от моста, слагаш П-образна планка на която в централен отвор да захванеш амортисьор със шпилка и ърху планката установяваш "паничка" по размер за новата пружини.
    В джимни битс продават ПроКомп амове по размер от трите им серии - там може да подбереш нещо подходящо. А за пружините - май твърдо си се ориентирал към морга.....

    За коловете - защо чакаш нещо готово. Отивай в Казанлък
    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

    Коментар


    • #62
      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

      Да докладвам с известно закъснение какво се случва с машинката. След доста забавяния по различни причини заприлича на джип:
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190312_210538.jpg
Прегледи:2
Размер:196.3 КБ
ID:5810578
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190312_210648.jpg
Прегледи:2
Размер:169.6 КБ
ID:5810579
      Гумите са 205/80/16 Максис, измерена височина 73-74см.. Джанти с ЕТ-20.
      Още докато сложим гумите се разбра, че предната броня ще се маха, бях мерил други гуми със същата височина, но с ЕТ +5 и не опираха, но с -20 опират и в броната и планката която я държи. Една снимка с броня, правена на почти тъмно, реално с броня го карах 100-200 метра колкото да го махна от гумаджийницата.
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20190311_183347_1.jpg
Прегледи:1
Размер:155.8 КБ
ID:5810580
      С новите гуми за мое очудване не се усеща почти никаква разлика в динамиката, само на дълго изкачване иска по-рано смъкване една скорост на долу. Този двигател с тези 70к.с. ме изненадва много приятно.
      Взех една хидравлика от Витара, но майстора не я хареса, много неща опирали и искало много преправяне, сега се чудя дали да търся друг майстор или по-компактна хидравлика, но на това ще му дойде реда след месец. Сега джипа е оставен за направа на клетка. Търся идеи и за вътрешен монтаж на лебедка. Ако някой е слагал ще съм много благодарен за снимки и информация, че зад седалките няма място, а назад е висок пода.
      Последно редактирано от Иван Жоров; 17-03-19, 13:30.
      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
      Телефон - в профила!

      Коментар


      • #63
        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

        Относно повдигането. Получения лифт е 6см. отпред и 7см. отзад. Предвид, че беше клекнал с около 2см. реално имаме 2 инча лифт, като отпред е по-малко, но там имам възможност за изветно регулиране, ще опиша как.

        снимка на пружините:
        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20181127_163339_HHT.jpg
Прегледи:1
Размер:296.5 КБ
ID:5810581
        От ляво на дясно: нова задна(Волво V40задни), нова предна(неизвестна и най-проблемен елемент при повдигане), оригинална предна, оригинална задна.
        Амортисьори:
        - отзад задни от Рено Меган с дължина разпънати 437мм.(+69мм. от оригиналните)
        - отпред - задни от Витара с дължина 500мм.(+100мм. от оригиналните). Чашката стана много хитро. Направихме втулни с вътрешен диаметър колкото е диаметъра на тялото на амортисьора, втулката ляга и се движи плътно по амортисьора като не изпада от долу заради заварките на дъното на амортисьора които удебеляват тялото. Там на дебелото втулката е заварена. Отгоре на втулката се спуска на същия принцип чашка пак плътно по амортисьора без никакви заварки, втулката със стена 3мм. не позволява слизане на долу, луфта и по амортисьора е под 0,5мм.. Височината на чашката е 20мм., като има канал за пружината който е дълбок 10мм..
        Втулката е висока 30мм. и се получава повдигане на долния захват на пружината с около 10мм. спрямо оригиналния, ако реша мога да подложа още някой друг сантиметър втулка между заварената и чашката и да повдигна захвата. Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG-6bed75d583468fa2c9b3150e39a57a32-V.jpg
Прегледи:1
Размер:145.8 КБ
ID:5810582
        Стабилизиращата щанга не е махана. Всички ъгли изгеждат добре, като единствено ми се иска да се направи един реглаж на предницата, но това като остане време. По-меко вози.
        За тестове по черно не остана време, на асфалт и навъртях около 100-150км.. Със старите гуми и джанти се усеща по-нестабилна, с новите гуми с и джанти с ЕТ -20 е горе долу като стокова.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #64
          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

          Лебедка отзад може. Слагал съм
          Но е разправия, много неща пречат.
          Звънни ако искаш щото не ми се пише
          ПП за хидравликата пак така
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • #65
            От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

            Да докладвам.
            Миналата сряда взех джипа от сервиза след направата на клетка:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56391550_427196744705640_5436638494552227840_n.jpg
Прегледи:1
Размер:50.1 КБ
ID:5812652 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56531237_427196888038959_2820905082306953216_n.jpg
Прегледи:1
Размер:45.8 КБ
ID:5812653
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56536283_427196784705636_5710861582192345088_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.1 КБ
ID:5812654
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56649467_427196768038971_693080556182700032_n.jpg
Прегледи:1
Размер:85.7 КБ
ID:5812655
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56679482_427196804705634_6478128803536175104_n.jpg
Прегледи:1
Размер:77.4 КБ
ID:5812656 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:56800888_427196671372314_7767340465237524480_n.jpg
Прегледи:1
Размер:84.4 КБ
ID:5812657
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57000748_427196854705629_5938016870559907840_n.jpg
Прегледи:1
Размер:69.6 КБ
ID:5812658
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57032274_427196824705632_6215299598412414976_n.jpg
Прегледи:1
Размер:67.0 КБ
ID:5812659 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57079782_427196908038957_1781199839040634880_n.jpg
Прегледи:1
Размер:66.8 КБ
ID:5812660 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:57181901_427196711372310_2042921028501372928_n.jpg
Прегледи:1
Размер:79.4 КБ
ID:5812661
            И след като вече отговаряме на всички изисквания можех да стартирам в Трявна. Четвъртък се занимах с множество дреболии по джипа и укрепване на оборудването, за него ще има какво да се направи като остане време, че доста мислене падна кое къде да сложим и как да го укрепим. Петък след малко дреболии го натоварихме и заминахме за Трявна без да имам 1 километър тестове по черно:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00001.jpg
Прегледи:1
Размер:222.7 КБ
ID:5812662
            Вече в Трявна готов за старт:
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00002.jpg
Прегледи:1
Размер:202.1 КБ
ID:5812663
            Следва какви ги свърших в Трявна и впечатления от джипа...
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #66
              От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

              В Трявна стартирах доста притеснен. Много, ама много кал, имам над 10 трофита като навигатор ама чак толкова кал май не бях виждал. Аз без 1 километър тестове ще карам за пръв път на състезание без лебедка с най-малките гуми и двигател от всички. Джипа изобщо не е тестван по черно и не знам как ще се държи, навигатора за пръв път вижда пътна книга...
              Нашия клас Стандарт L стартира последен, а аз стартирах първи от нашия клас, преди нас стартираха Прототип, Модифициран, Стандарт + и Стандарт H, след нас бяха оставени само клас Начинаещи които караха по съкратено по-леко трасе.
              Още от старта се започна с доста кал и бях приятно изненадан от джипа, гумите се чистят добре и има достатъчно мощност, в дълбоката разорана от предните джипове кал се движим без особенни проблеми. Пролича си и първия проблем - скоростите ми са прекалено дълги, на 2-ра бавна под 3000 оборота няма мощност да развърти гумите и да ги очисти(да си хвърля кал по тавана), а още от 3500 оборота става твърде бързо, налагаше се за карам почти постоянно на 1-ва бавна на високи обороти. Разликата между първа и втора ми е почти 2 пъти - 1-ва е с П.Ч. 30,9 а втора с 16,5.
              За предавателните числа във следващия пост...

              След няколко километра тъкмо добих малко увереност и усетих, че навигатора изобщо не знае какво прави и караме само по дири. След още няколко километра минахме 100% сигурна точка с контрола и се надявах да започне да се оправя... след 2-3 точки вече бяхме изгубени и ме подведе да караме още 2-3 точки докато реша да се върна на сигурната точка и да взема нещата в свои ръце.
              През това време се прояви и втория проблем с джипа - на 2 пъти задницата се опитва да изпревари предницата, първия път беше на равно и широко място и лесно го вкарах в пътя, втория на едно стръмно спускане което редуваше коловози и скала. Влязох малко в храстите но с газ на долу го върнах в пътя. Също така редовно ме суркаше настрани в коловоза. Явно гумите не държат изобщо настрани и ще трябва да се мисли поне леко подрязване на и без това гъстия грайфер, но за това в следващия пост.
              На спусканията също се усещаше проблема с дългите скорости, на 2-ра се засилваше доста, а на първа се налагаше да давам доста газ.
              Връщането до сигурната точка беше забавно, първо се засякохме с още няколко изгубени джипа чудещите се на къде да хванат в гората, после с групата на начинаещите които ми излязаха на едно тясно място и доста трудно се разминахме. След това се наложи да качвам стръмното спускане.

              След като се върнахме на сигурната точка започнах истинското обучение на навигатора, навигирах се на практика сам като му обяснявах точка по точка кое как и бързо взе да се оправя, на азимута започна малко да спори но се разбрахме и нещата потръгнаха.
              Покарахме още няколко километра и дойде едно от по-трудните места за които ни предупредиха на брифинга, слизане от асфалт, една дълбока кална локва с коловози, след това едно сравнително лесно мостче и едни дълги тежки коловози на изкачване. Още от долу се видя, че участъка никак не е лек и тъй като съм без лебедка не можех да си позволя да закъсам.
              След локвата от мостчето и в коловозите се засилих повече от необходимото и направо ги прелетях, движех се основно в дясната част, като свърши по-тежкия участък реших да изляза вляво тъй като там вече почти нямаше коловоз... Коловоза ме изхвърли, задницата пак се опита да изпревари предницата и макар по баир на горе явно бях се засилил повече от колкото трябва и не можах да го върна в пътя, нацелих челно едно дърво. Явно бяхме до тук...
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00004.jpg
Прегледи:2
Размер:311.7 КБ
ID:5812665
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00003.jpg
Прегледи:1
Размер:320.5 КБ
ID:5812666
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00008.jpg
Прегледи:1
Размер:41.3 КБ
ID:5812667
              На снимките не се виждат коловозите и изглежда доста по-безобидно. Докато оглеждахме щетите минаха няколко джипа и слизах по-надолу да ги им казвам да държат десния коловоз тъй като левия ще ги изкара върху Самурая, на някои се наложи да опъват лебедка, на други да се връщат по няколко пъти и станя ясно, че няма да е лесно връщане до асфалта макар да е няма и 200 метра, не можех да разчитам на някой да ме дърпа надолу.
              Радиатора беше помлян. Опитах да запаля, но перката опираше в радиатора и направо гасеше двигателя. Махнахме счупената в средата маска, издърпахме леко радиатора, издърпахме и другите ламарини колкото може. Проблема беше тръбата която разпъва рамата и натискаше долния край на радиатора. Издърпахме я колкото може с джека вързан за едно дърво, доста трудно беше. Издърпахме още малко радиатора и успяхме да освободим до голяма степен перката, опираше съвзем леко в радиатора и дифузьора опираше леко в ремъчната шайба.
              Запалих и преместих джипа леко в страни да не пречи. Изчакохме един джип да премине и да изстине тъй като е без антифриз вече и газ към асфалта през коловозите докато няма други джипове. Да ама не...
              Минах 10-15 метра и колкото и да се опитвах да държа вдясно ме вкара в левия коловоз, газ колкото може, минах още няколко метра и усетих как предницата се надигна и джипа спря. Изгазих го веднага да изстива и слязох да видя колко са зле нещата.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00005.jpg
Прегледи:1
Размер:330.4 КБ
ID:5812673
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00006.jpg
Прегледи:1
Размер:329.2 КБ
ID:5812674
              Като стъпах без да изкам в коловоза пред предна лява гума потънах почти до коляно. Първоначално имахме идея да вадим джека и да го дърпаме настрани, но я отхвърлих тъй като като дойде джип щеше да се наложи да го откачаме и можеше до вечерта да се мъчим. Извадих лопатката и започнахме копане на смени. Пред предния мост бях събрал огромна буца твърда глина която доста трудно разбихме. След първоначалното копане не излезе. Поразкопахме още малко и направихме нов коловоз който да ме вкара в десния тъй като вляво нямаше шанс да продължи дълго. След няколко засилки напред и назад си направих път за излизане и го изкасих да почине. Изчакахме малко и газ надолу през коловозите. Излезе до асфалта. Обадихме се на ораганизатора и чакахме човек с кола да ни закара до Трявна за платформата. През това време си направихме пак няколко снимки:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00007.jpg
Прегледи:1
Размер:205.4 КБ
ID:5812675
              Последно редактирано от Иван Жоров; 16-04-19, 00:38.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #67
                От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                И сега към въпросите:
                Ламарините отпред мисля, че не са проблем и ще се поизваряват лесно.
                1. Предния капак трябва да разбера дали е еднакъв на нормалните Самураи?
                2. Имам съмнения, че заради сгъната тръба, която поизправихме на място, може да е леко събрана рамата отпред:
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00001.jpg
Прегледи:1
Размер:204.0 КБ
ID:5812676
                Не знам как ще се разбере има ли събиране и дали с хидравличен крик и поставяне на нова тръба ще се оправи.
                3. Мисля да поставя направо по-голям радиатор, идеи какъв?
                4. Мисля за леко подрязване на грайфера на гумите с цел по-добра странична устойчивост, тъй като съм ги заподозрял за главни виновни за опите за пируети и частично виновни за сблъсъка с дървото. Иначе в калта се чистят добре и съм доволен от тях, само тази странична устойчивост не ми харесва и като пооправя джипа ще правя тестове в тях ли проблема преди да взема решение за рязане на грайфера.

                Тунинг с приоритет след оправянето стават:
                - лебедка, по възможност вътрешна. Ще мога да карам доста по-спокойно.
                - някаква тръба за броня, макар, че едва ли щеше да помогне особенно.
                - бавна раздатка. Разгледах предавателните числа и ще стане много по-приятна за каране с раздатка 4,16. Трябваха реални тестове за да се убедя със сигурност. Мощност има досатъчно, но трябват и подходящи предавателни числа. На скоростната кутия разликата между 1-ва и 2-ра е много по-голяма от на 2-ра с 3-та. За първа бавна трябва просто да заправя, тя трябва да е само за пълзене на някое много, много криво място.
                Последно редактирано от Иван Жоров; 16-04-19, 00:43.
                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                Телефон - в профила!

                Коментар


                • #68
                  От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                  Рамата е свита на 100%. С хидравлика няма да стане. Режеш цялата тръба и слагаш нова, като преди това разпъваш рамата.
                  За заеми и кредити поискани от лица с които нямам кръвна връзка не отговарям.

                  Работя бързо, евтино и качествено. Можеш да избереш две от трите опции.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                    Едмо въпросче към запознатите. За какво е тази планка над задния диференциал с 2 тампона в краищата? Трябва ли да има нещо там?
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00002.jpg
Прегледи:1
Размер:181.5 КБ
ID:5813790
                    Иначе с възстановяването сме почти готови. Чакам частите да дойдат и да го сглобим, но покрай празниците се забавиха нещата.
                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image00001.jpg
Прегледи:1
Размер:188.5 КБ
ID:5813791
                    Ще се сменят капак, радиатор със стойката му, виско, перка и дифузьор. Добре, че е изгнил на тампона зад левия фар и освен смачканото отпред няма други щети по купето. Рамата беше свила най-отпред 3см. и е възстановена в заводските параметри. Стабилизиращата щанга за сега отпада.
                    Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                    Телефон - в профила!

                    Коментар


                    • #70
                      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                      И някакви силвърстон гуми или максис ЦСТ, ако може тракторки най-хубаво, с тия зимни гуми на снимките няма да го бъде.

                      Коментар


                      • #71
                        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                        Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                        Иначе с възстановяването сме почти готови. Чакам частите да дойдат и да го сглобим, но покрай празниците се забавиха нещата.

                        Ще се сменят капак, радиатор със стойката му, виско, перка и дифузьор. Добре, че е изгнил на тампона зад левия фар и освен смачканото отпред няма други щети по купето. Рамата беше свила най-отпред 3см.
                        А уж удрянето беше "малко".
                        Ма нищо де, така се става състезател.
                        Има ли желание-има и начин!

                        Коментар


                        • #72
                          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                          Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                          И някакви силвърстон гуми или максис ЦСТ, ако може тракторки най-хубаво, с тия зимни гуми на снимките няма да го бъде.
                          Гумите не са за подценяване, държат се доста прилично. Единствено съм ги заподозрял, че не държат странично и заради тях се въртях. Като изключим супер хард гуми като силвърстоните, бутонките и тракторките тези са си доста добри.
                          Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                          А уж удрянето беше "малко".
                          Ма нищо де, така се става състезател.
                          Е не е толкова много. Дифузьора и перката принципно са здрави и ще ги сменя профилактично. Виското е доста омаслено вероятно защото радиатора го е натиснал(през перката) и не работи както трябва.
                          Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                          Телефон - в профила!

                          Коментар


                          • #73
                            От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                            Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                            Едмо въпросче към запознатите. За какво е тази планка над задния диференциал с 2 тампона в краищата? Трябва ли да има нещо там?
                            [ATTACH=CONFIG]987766[/ATTACH]
                            Иначе с възстановяването сме почти готови. Чакам частите да дойдат и да го сглобим, но покрай празниците се забавиха нещата.
                            [ATTACH=CONFIG]987767[/ATTACH]
                            Ще се сменят капак, радиатор със стойката му, виско, перка и дифузьор. Добре, че е изгнил на тампона зад левия фар и освен смачканото отпред няма други щети по купето. Рамата беше свила най-отпред 3см. и е възстановена в заводските параметри. Стабилизиращата щанга за сега отпада.
                            Раде, ти си го помлял бре! Язък за голямото търсене.
                            Оргинална снимка веднага след удара имаш ли?
                            Последно редактирано от FREEFLYER; 07-05-19, 21:24.
                            RAV 4
                            F650GS

                            Коментар


                            • #74
                              От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                              Първоначално публикуван от FREEFLYER Преглед на мнение
                              Раде, ти си го помлял бре! Язък за голямото търсене.
                              Оргинална снимка веднага след удара имаш ли?
                              Толкова съм го помлял, че даже маската няма да сменям, ще сложа старата макар да и липсват няколко сантиметра в средата.
                              Няколко поста по-назад го има до "виновното" дърво.
                              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                              Телефон - в профила!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                                Първоначално публикуван от Иван Жоров Преглед на мнение
                                Толкова съм го помлял, че даже маската няма да сменям, ще сложа старата макар да и липсват няколко сантиметра в средата.
                                Няколко поста по-назад го има до "виновното" дърво.
                                Тази ли е снимката?
                                :?
                                Тойота Ленд Крузер RJ 73 22R-E,LPG
                                Субару Форестер 2.0 ХТ,253к.с.
                                Враца

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X