Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурай на пружини(SJ80?) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

    Имах предвид разстоянието между гумите и калниците. Оправили се тресенето с новите гуми. Ще му щракна някоя снимка, но първо да го измия, че е кален

    Коментар


    • #32
      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?











      Ей ти на снимки. Може и снимките да са ме подвели. Като гледам няма кой знае разлики. Гумите са му стандартни 205/ 70 R 15.

      Коментар


      • #33
        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

        Снимките доста лъжат. Може би моя е няколко сантиметра по-нисък. От гумата до веждата като съм го мерил е 13см. отзад и 10см. отпред. с 205/70/15 реално 65см. високи.
        Гумите след намесата на читав гумаджия не тресет поне до 90км./ч..
        Имаш ли нещо правено по праговете? Вчера на моя му махнах декоративните пластмаси по праговете и е добре, явно някога са сменяни. Все пак ще трябва да му мисля някакво усилване за да може да се вдига с джек.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #34
          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

          Така си го взех. Явно праговете са били загнили и са му намаали някакви яки профили. Издадени са навън малко, но поне са бая дебели и стават и за защита. Пак ще те питам. Видя ли демпфера? И аз бях така в началото. Свали го и виж да не е издъхнал, два болта са.

          Коментар


          • #35
            От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

            Първоначално публикуван от Nickop Преглед на мнение
            Така си го взех. Явно праговете са били загнили и са му намаали някакви яки профили. Издадени са навън малко, но поне са бая дебели и стават и за защита. Пак ще те питам. Видя ли демпфера? И аз бях така в началото. Свали го и виж да не е издъхнал, два болта са.
            Проблем с вибрации имах между 65 и 75 явно от гумите. След намесата на гумаджията днес при тест до 90 не се усети никакъв проблем. След 100 имаше съвсем леко тресене като от лош баланс на гума, надявам се и това тресене да е изчезнало, и да не е изчезнало с над 100 общо взето не карам Самурая и не се брои за проблем.

            Забравих да напиша за пълните с вода мигачи. Зад пластмасовата част има гумено капаче на което има лек процеп за оттичане на вода. Някой гений беше завъртял упътнението на обратно и съответно стичащата се вода влиза през процепа в мигача и няма от къде да излезе. Обърнах мигачите и би трябвало вече да няма проблеми.

            П.П. Направих му първи малко по-сериозни оффроуд тестове. Приятно съм изненадан от поведението на окачването и от това как катери с никакви гуми. Малко го понадарах ама трябва да свиква.
            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
            Телефон - в профила!

            Коментар


            • #36
              От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

              Първо: Благодаря на Кольо за предоставената гума за проверката!
              Днес монтирах пробно една гума 235/75/15 с реална височина 73см.. Плана да събера 205/80/16 само с рязане се проваля. Ще трябва да се повдига. Малко трябва, но само с рязане ще е на ръба.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180905_144925.jpg
Прегледи:2
Размер:193.3 КБ
ID:5797574
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180905_150459.jpg
Прегледи:2
Размер:173.6 КБ
ID:5797575
              Вижда се къде опира в ръба, дори да го махна пак е на кантар работата:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180905_151543.jpg
Прегледи:1
Размер:174.7 КБ
ID:5797576Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180905_151550.jpg
Прегледи:1
Размер:127.3 КБ
ID:5797577
              Отпред беше ясно, че ще опира. В пластмасовата броня опира, но минава. В планката която държи бронята и ще се реже също беше ясно, че ще опира, но дори като се изреже има риск пак да опира:
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180905_151656.jpg
Прегледи:1
Размер:159.2 КБ
ID:5797578Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180905_151701.jpg
Прегледи:1
Размер:122.8 КБ
ID:5797579
              Не съм я разкрачвал защото няма смисъл.
              Сега мисля да свалям по един амортисьор и пружина отпред и отзад за вземане на размери и да търся подходящи за около 2,5-3 инча лифт. Как ще стане изобщо не ми е ясно.
              За отпред си мисля, че стокови от Джимни може да станат с малко по-дълги амортисьори.
              Явно гумите ще чакат и като ще се прави лифт ще е за 31", а какво ще сложа ще се мисли след лифта и поне бавна раздатка. Отиде поне до Нова година да събирам части и пари.
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #37
                От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                Така. За отзад стават пружини от други модели. Аз съм чупил и слагах от Форд- фиеста, които не ми харесаха понеже бяха твърди и впоследствие от Део, но модела не помня. И двата вида пружини са бая по дълги от самурайските с около 6- 7 см. по спомен и ги резнах по малко. Отиваш в някоя морга и по размера търсиш. Със сигурност ще паснат и от други модели. После с мерене и амортисьори ще се намерят в зависимост колко е повдигнат. За предните е малко проблем с амортисьорите. Малко по специфични са и съм мислил за варианта удължаване със шпилки и тампони, както го правят колегите при витарите. Гледал съм в нета и други варианти и ще се опитам да ги намеря за да ти покажа. А мисля, че и съм снимал размера на предните пружини и ще потърся снимките.

                Коментар


                • #38
                  От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                  Ето ти един лесен пример за отпред от братушките: https://www.drive2.ru/l/288230376153119041/

                  Коментар


                  • #39
                    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                    Доста енженерно eзглежда. Мерси.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                      То зависи и какво търсиш. Ако е само да се повдига без да търсиш ходове става и така. С едни удължители и по дълги пружини ходовете се увеличават. Според мен това е най простия вариант. При нас има пък един майстор и си е "патентовал" повдигане на голфове, като им реже чашките на амортисьорите, премества ги и пак заварява. Упражнението го прави за 4 часа и колата става висока като джип
                      Ето пример за удължители: https://www.google.bg/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
                      https://www.google.bg/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
                      Мисля, че в темите за Сузуки-Витара има и колега който ги прави.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                        Първоначално публикуван от Nickop Преглед на мнение
                        Така. За отзад стават пружини от други модели. Аз съм чупил и слагах от Форд- фиеста, които не ми харесаха понеже бяха твърди и впоследствие от Део, но модела не помня. И двата вида пружини са бая по дълги от самурайските с около 6- 7 см. по спомен и ги резнах по малко. Отиваш в някоя морга и по размера търсиш. Със сигурност ще паснат и от други модели. После с мерене и амортисьори ще се намерят в зависимост колко е повдигнат. За предните е малко проблем с амортисьорите. Малко по специфични са и съм мислил за варианта удължаване със шпилки и тампони, както го правят колегите при витарите. Гледал съм в нета и други варианти и ще се опитам да ги намеря за да ти покажа. А мисля, че и съм снимал размера на предните пружини и ще потърся снимките.
                        Отзад е по-просто, отпред е проблема как да стане лесно и евтино.
                        За предни имам ориентировъчни размери, но все пак мисля да свалям амортисьор и пружина вземане на мерки.
                        Първоначално публикуван от Nickop Преглед на мнение
                        Ето ти един лесен пример за отпред от братушките: https://www.drive2.ru/l/288230376153119041/
                        Това ми допада като решение за отпред. Ходовете няма да се променят, но пък на първо време поне е евтино и просто.


                        Първоначално публикуван от Nickop Преглед на мнение
                        То зависи и какво търсиш. Ако е само да се повдига без да търсиш ходове става и така. С едни удължители и по дълги пружини ходовете се увеличават. Според мен това е най простия вариант. При нас има пък един майстор и си е "патентовал" повдигане на голфове, като им реже чашките на амортисьорите, премества ги и пак заварява. Упражнението го прави за 4 часа и колата става висока като джип
                        Ето пример за удължители: https://www.google.bg/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
                        https://www.google.bg/imgres?imgurl=...act=mrc&uact=8
                        Мисля, че в темите за Сузуки-Витара има и колега който ги прави.
                        При този вариант няма ли да заминават бързо амортисьорите, не им ли идва малък хода?
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                          Ако подложиш тампони и удъжител с равни рамери ходовете остават същите като сега. С по дълги пружини, но пак с размера на удължителя + старите мисля пак ще са долу горе същите ходове. Проба грешка това е

                          Коментар


                          • #43
                            От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                            Първоначално публикуван от Nickop Преглед на мнение
                            Ако подложиш тампони и удъжител с равни рамери ходовете остават същите като сега. С по дълги пружини, но пак с размера на удължителя + старите мисля пак ще са долу горе същите ходове. Проба грешка това е
                            Не знам дали те разбирам правилно. С подложен тампон няма нужда се се удължава шпилката, просто се повдига захвата на амортисьора и от там на пружината(долния и край лежи на амортисьора).
                            Ако се удължи горе и се сложи по-дълга пружина амортиьора ми се струва, че ще страда. Тези дни ще гледам да демонтирам поне задните. Силно се надявам да успея, но ще ги махам зад блока и може да не се получат нещата. Ще трябва и скоба за пружини да си търся.

                            П.П. Лошото е, че след повдигането следват други проблеми за които решение нямам. Карданите и панхарда отпред ще са проблем за който ще трябва си търся човек.
                            Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                            Телефон - в профила!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                              Написал съм го смотано, но така е от тел като не виждам. Ако подложиш само тампон пружината ще опъне повече амортисьора. Ако поставиш 5 см. тампон и 5 см. удължител, амортисьора ще запази сегашното си положение по средата и ще си има обичайния ход. Сега разбра ли ме? Не ти трябва скоба. Подпираш "жипа-кроки", както ме подиграва един колега с Тойота е поне лек. Та вдигаш го с крика и го подпираш с едно трупче на рамата. Гледай да е по високо и по напред за да не пречи. Сваляш гумата. Крика го слагаш под моста и малко го повдигаш защото амортисьора ще е опънат до край без гумата. Мисля че го поставях под щангата където е най нисък. Сваляш амортисьора. После крика го слагаш отгоре на моста ли на щангата ли така че да напънеш пък моста надолу този път и пружината излиза Като му свикнеш ще го правиш за 20 мин. на пружина. А за вдигането си прав, че после доста неща трябва да се сменят и преправят за да бъде както трябва.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                                Първоначално публикуван от Nickop Преглед на мнение
                                Написал съм го смотано, но така е от тел като не виждам. Ако подложиш само тампон пружината ще опъне повече амортисьора. Ако поставиш 5 см. тампон и 5 см. удължител, амортисьора ще запази сегашното си положение по средата и ще си има обичайния ход. Сега разбра ли ме? Не ти трябва скоба. Подпираш "жипа-кроки", както ме подиграва един колега с Тойота е поне лек. Та вдигаш го с крика и го подпираш с едно трупче на рамата. Гледай да е по високо и по напред за да не пречи. Сваляш гумата. Крика го слагаш под моста и малко го повдигаш защото амортисьора ще е опънат до край без гумата. Мисля че го поставях под щангата където е най нисък. Сваляш амортисьора. После крика го слагаш отгоре на моста ли на щангата ли така че да напънеш пък моста надолу този път и пружината излиза Като му свикнеш ще го правиш за 20 мин. на пружина. А за вдигането си прав, че после доста неща трябва да се сменят и преправят за да бъде както трябва.
                                Не разбирам защо при повдигането с тампон по руския метод по-горе се променя нещо по пружината? Защо да опъва повече? Тя е хваната на амортисьора над тампона.

                                П.П. Куца ми руския, сега видях, че е сменял и пружини отпред. Само с тампон като гледам се повдига около 4-5см.. Още 2-3см. от пружини и може да стане работата.
                                Последно редактирано от Иван Жоров; 10-09-18, 19:56.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X