Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Самурай на пружини(SJ80?) ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

    Честит!
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

      Честито Ванка,и със здраве да го караш.
      И не казвай,че си разорен.Ти поне знаеш какви разходи следват,та трябва да си подготвен психически и финансово.
      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
      Киа спортаж2000тди 98г
      Ауди А3 1.9ТДИ
      Каравана Аdria 390Q

      Коментар


      • #18
        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

        Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
        Честито Ванка,и със здраве да го караш.
        И не казвай,че си разорен.Ти поне знаеш какви разходи следват,та трябва да си подготвен психически и финансово.
        По груби сметки цената на закупуване е по-ниска от цената на бъдещите доработки. Предвид, че е 1996г. изглежда в доста добро здраве, но има и някои ръждички които може да се наложи да се пипнат. Дано да успея най-вече финансово да го подготвя до другото лято, че да му запиша и някое състезание в малките класове.
        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
        Телефон - в профила!

        Коментар


        • #19
          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

          Честито колега! Много горски и безаварийни километри!
          Ще следя темата, може да е поучителна и за мен.
          Suzuki Samurai SJ80
          Suzuki Samurai SJ80
          Toyota LC 70

          Коментар


          • #20
            От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

            Е ми и от мен честито.
            Със здраве да си го караш и да ти донесе на 100 % това, което си очаквал от него.
            С къв матор е?
            Наздраве!
            VITARA, SAMURAI
            FIAT PANDA 4x4 CABRIO
            RENAULT ESPACE QUADRA
            ...и едно сивикче за града...

            Коментар


            • #21
              От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Честит!
              Благодаря!
              Първоначално публикуван от bvp Преглед на мнение
              Честито колега! Много горски и безаварийни километри!
              Ще следя темата, може да е поучителна и за мен.
              Благодаря! Да те питам едно две неща? Има ли лампа за резерва на бензина и колко литра е резервоара? Твоята има ли колони отзад или са само тези пред предните врати? Твоята има ли хидравлика, че моята няма и си е досадно, а с по-големи гуми ще е мъка, това е нещото което най-много ме дразни в момента.
              Първоначално публикуван от samuraj Преглед на мнение
              Е ми и от мен честито.
              Със здраве да си го караш и да ти донесе на 100 % това, което си очаквал от него.
              С къв матор е?
              Наздраве!
              G13BA 1.3 70к.с. моноинжекцион. Днес като го покарах пак чак ми хареса, като му се дава почечко газ има сила, тръгва с гуми и ускорява прилично, даже един път като му дадох повечко газ в завой задница доста тръгна да се върти и върнах газта . Като за 70к.с. ме учудва.
              Края на месеца трябва да го прибера до Шумен, над 300км. са и с колата ги правя за близо 5 часа, а със Самурайчето не ми се мисли. Като го прибера ще го регистрирам и го оставям до края на октомври за облужване, пълна проверка и ако има пари за доработки. До края на месеца мисля да го карам като основна кола, че ако има нещо да се покаже и да не ме остави по пътя.

              Вътре е супер запазено. Има някои ръжди, но не изглеждат страшни, доста го оглеждах преди да го купя. Окачването изглежда стегнато като единствено има едно леко скърцане отзад в дясно при по-големи неравности. Шумен е като цяло, но това май е нормално .
              Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
              Телефон - в профила!

              Коментар


              • #22
                От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                Миналия месец садих хидравлика от фруктиера, за сега няма оплаквания, влезе сравнително безпроблемно.
                Изглежда че е по добър вариант от витарова
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • #23
                  От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                  Няма хидравлика, лампа за бензина също, няма и колони отзад. Резервоара не знам с точност колко, но си мисля, че е около 30 литра. Като цяло си е Самурай, не е Джимни, за да е толкова модерен
                  Suzuki Samurai SJ80
                  Suzuki Samurai SJ80
                  Toyota LC 70

                  Коментар


                  • #24
                    От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                    Честито и от мен и безаварийно. От 5 г. съм същия звяр и ще има много да те учудва. За проходимостта няма да коментирам. Мощността му идва над 3000 оборота, а спокойно си вдига и 120 кч., но си е малък куб и вятъра го клати Със 90/ 100 км.ч си пее. Както си описал, че клати при по висока скорост провери демпфера, сигурно е сдал багажа, а и не е скъп

                    Коментар


                    • #25
                      От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                      Понеделник вечерта го прибрах в Шумен - 320км. за 5ч. и половина, за сравнение с колата ги правя за почти 5ч. и реално не е чак толкова бавно. Пътуването беше тежичко, заради проблема с кривата гума между 65 и 80км./ч. не може да се кара и се караше до 60 или над 80, стъмни се, дъжд ме валя вечерта с яки изпарения от топлия асфалт и почти никъде нямаше маркировка.
                      Вторник го регистрирах и му махнах мокета и задните седалки. От сряда е в сервиза и чакам всеки момент да ми се обадят да си го прибера. До тук за сменени ремъците, ролката, всички масла, тампоните на пушките на задния мост, би трябвало да е оправил и вентилацията на мостовете, че маркучите бяха скъсани. Също имаше много лек теч от капачката на термостата и е сложен силикон там.
                      Днес предстои ако не се обърка нещо да отида до друг майстор да види изгнилите места, снимки по-долу.
                      Вече с шуменски номера:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180828_161815.jpg
Прегледи:1
Размер:644.2 КБ
ID:5797404
                      Салона е доста запазен:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180811_105829_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:331.3 КБ
ID:5797405Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180811_105847_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:329.5 КБ
ID:5797406
                      И за да се запази задните седалки и мокета отиват на съхранение в гаража. Ситуацията без мокет и седалки, кърпежите изглеждат добре:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180828_145031_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:423.3 КБ
ID:5797407
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180828_145036_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:476.0 КБ
ID:5797408
                      Не се вижда на снимката, до тампона на купето е зле и ще трябва да се прави:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180828_145059_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:400.8 КБ
ID:5797409
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180828_145130_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:367.2 КБ
ID:5797410
                      Отдолу проблемите се виждат по-ясно, в краката отпред ще се прави и подсилава, от другата страна ситуацията е подобна:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180809_171310_HDR - Copy.jpg
Прегледи:2
Размер:489.9 КБ
ID:5797411
                      Другото проблемно място - предна лява вежда и подкалник:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180811_101236_HDR.jpg
Прегледи:1
Размер:324.8 КБ
ID:5797412
                      И зад фара, но се вижда лошо, а друга снимна нямам. Проблема е, че кланика направо виси, отпред се държи само на вертикалната част на калника:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180811_101226_HDR.jpg
Прегледи:2
Размер:278.7 КБ
ID:5797413
                      Други сериозни места откъм ръжда не се забелязват. Така и така ще се режат веждите за по-големи гуми може да бъде направено направо с кърпенето.
                      Вчера установих, че е завъдила и рибки в мигачите, но това изобщо не се брои за проблем:
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20180830_164428.jpg
Прегледи:1
Размер:265.9 КБ
ID:5797414

                      Утре ще ходя да гледам едно Джимни на части за взимане на хидравликата евентуално, но за нея няма да остане време, на 8-и трябва да се връщам обратно. Окачването като гледам е почти едно към едно с на Джимни.
                      Пушките би трябвало да са като на Джимни, но утре ще меря за потвърждение. Разликата в окачванията е в захваните на амортисьорите и пружините, отпред нямат нищо общо в захвата, отзад разликата е, че при Джимни амортисьора е зад моста, а на Самурая пред моста. Предполагам, че всички щанги на Самурай са по-различни, тъй като моста е по-широк, в захватите едва ли имат разлика.
                      След 15-и по план трябва да се поръчат гуми 205/80/16 с джанти 16-ки ЕТ -20.
                      Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                      Телефон - в профила!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                        Честито...ще стане машина.
                        На нас клиренс ни трябва , не скорост

                        Коментар


                        • #27
                          От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                          Честито !

                          Ще следя с интерес .
                          Който търси , намира !
                          Човекът е човек, когато е на път !

                          Коментар


                          • #28
                            От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                            Честито и много безаварийни км!
                            0осем9осем7шест0осем7едно
                            Миро

                            Коментар


                            • #29
                              От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                              Колега, за окачването Джимини- Самурай и пружините са различни. От снимките ли изглежда, но ми се струва някак клекнал? На колегата неговия по изправен ми се види. И моя е същия и бая място има под калниците. Направо за по големи гуми.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Самурай на пружини(SJ80?) ?

                                Първоначално публикуван от Nickop Преглед на мнение
                                Колега, за окачването Джимини- Самурай и пружините са различни. От снимките ли изглежда, но ми се струва някак клекнал? На колегата неговия по изправен ми се види. И моя е същия и бая място има под калниците. Направо за по големи гуми.
                                Не знам дали е клекнал. С гуми 65см. има 27см. до рамата. Ако не ви е проблем може да мерите вашите за сравнение. Гумите са му малки и лъже много.

                                Тези дни почти нищо не съм свършил по машинката. Майсторите дето мислех да го позакърпят проблемните места са заети или не ги намирам изобщо, а с хидравликата не се разбрахме, че едното му Джимни било 2008г. на 5000км. и иска много пари, пък от другото явно не може да събере нещата и не се е обаждал. Махнах катализатора и пооправихме гумите, че имам пак 320км. да минавам с тези.
                                Последно редактирано от Иван Жоров; 03-09-18, 16:46.
                                Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                                Телефон - в профила!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X