Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Казармата!

    Нямам логично обяснение, но се старая да не пускам нови теми за щяло и нещяло.
    Разрових последните 3 страници на военния подфорум, и всички теми за казармата са заключени. Системата е намерила някакви сходни теми долу, ама и те са заключени, без някои елементарни гегове за тийнове, в стил екраните на метрото сутрин.
    Чавдар таман 3 пъти ме окъпа за офтопик, та не върви да продължавам долуцитираната тема.

    Искам само да питам, това сериозно ли е, да викат уволнявка обратно в киреча, 2 дни след увото.
    Все съм слушал издевателства от шапки, ама за такова не съм!

    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Оооо, хвана го и нашия набор това. Даже още по странно го хвана. Септември, УВО 1984, по домовете, напиване, след 2 дни телеграма - връщайте се обратно! И още месец, до началото на ноември. Ама аз това го пропуснах, щото се уволних в края на август, като студент приет да учи в СССР.
    https://www.forum.offroad-bulgaria.c...229067&page=19

    Темата за казармата си е чисто мъжко преживяване, сори ама винаги ще ме вълнува, за разлика от поезията, и снимки на бебета, дето тука са на почит.
    Глей за кво нещо се извинявам...

    Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
    Вземам за почест.
    Да, знам, че може в ОХР. За мен най-гадния наряд е в щаб.
    Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
    Да, най гадния пост беше точно в секретната секция на щаба. В коридора. Той беше само нощем въоръжен, през деня се проверяваха пропуските на входа на щаба.
    Повечето ми наряди са в щаба, не беше чак такова гадно. Четях си някакви скучни книжки по занаята. Пропуски не сме проверявали, през нощта бяхме въоръжени с умишлено изтъпен нож.
    Пред щаба имаше беседка, дори си подремвах на нея.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 05-08-18, 13:28.

  • #2
    От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    ... всички теми за казармата са заключени.
    И тази натам е тръгнала

    Коментар


    • #3
      От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      И тази натам е тръгнала
      Поне го напишете у правилата, че не се говори за казарма тука. На проба-грешка като досега - е много тегаво.

      Коментар


      • #4
        От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ...Искам само да питам, това сериозно ли е, да викат уволнявка обратно в киреча, 2 дни след увото.
        Все съм слушал издевателства от шапки, ама за такова не съм!....
        Е ти па! Верваш на соросоЙдни измишльотини ?! Остави го Анатолий , той се майтапи .

        ПС. ...докато още не са заключили темата : Вярно е , разбира се ! И това станА тогава заради конфуз . По- скоро щото 4 години преди това МНО-то се прееба по подобен начин . И са си рекли : ааа, втори път ...нема да има !
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • #5
          От: Казармата!

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение

          Искам само да питам, това сериозно ли е, да викат уволнявка обратно в киреча, 2 дни след увото.
          Все съм слушал издевателства от шапки, ама за такова не съм!


          Темата за казармата си е чисто мъжко преживяване, сори ама винаги ще ме вълнува, за разлика от поезията, и снимки на бебета, дето тука са на почит.
          Глей за кво нещо се извинявам...





          Повечето ми наряди са в щаба, не беше чак такова гадно. Четях си някакви скучни книжки по занаята. Пропуски не сме проверявали, през нощта бяхме въоръжени с умишлено изтъпен нож.
          Пред щаба имаше беседка, дори си подремвах на нея.
          Наред с мненията ти в другата тема, които са едно и също нещо повторено през три поста, това тук казва всичко. Не на всички, разбира се.

          А иначе това голямото издевателство, е още по-голямо чудо, няма що.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #6
            От: Казармата!

            Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
            Наред с мненията ти в другата тема, които са едно и също нещо повторено през три поста, това тук казва всичко. Не на всички, разбира се.

            А иначе това голямото издевателство, е още по-голямо чудо, няма що.
            Не баш едно и също през 3 поста, ама има нещо общо.
            Наборната служба си беше престъпление на шапките, откъдето и да го погледнеш.
            Ако на някой редник му е харесвало да го подхранват с вода - олио (с умрели плъхове по твои думи) - хляб (с мишини), и така 2 седмици, и така в мирно време - моля да не ме обвинява. На мен и медузите ми се гадеха. Въпрос на вкус, но все пак това нито е уставно, нито е нормално, в мирно време. Има си военен порцион, дето потъва поне на 80% докато стигне до теб и мен.
            У военно време на тия крадливи шапки щяха да им четат 5 крачки!

            Коментар


            • #7
              От: Казармата!

              Дали ми е харесвало или не, не е трудно да се сети човек. Но нищо страшно не е произтекло от това, дори си има положителни страни. Има и мирно време, но поради една или друга причина гладно време, бедно време, та се случват тия неща и в мирно време.

              Относно медузите - никога не съм ги ял, от дете та и до днес не ям тлъсто и мазно месо, нито сланина. Обичам хубави сухи меса, ма в казармата за мене нямаше.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • #8
                От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                ... Има и мирно време, но поради една или друга причина гладно време, бедно време, та се случват тия неща и в мирно време.
                Случихме на крадливо време.

                Коментар


                • #9
                  От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Случихме на крадливо време.
                  Нашия ГСМчик не смееше да пипне . Тоя преди него го бяха заковали повече от 5 години затвор . Когато ВКРто си беше човек на място нещата вървяха . За това едно от първите неща които закриха след институцията ЗКПЧ беше ВКР . Едни 20 години в армията нямаше подобна структура докато военна полиция не пое тези функции .
                  Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                  Коментар


                  • #10
                    От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                    ...По- скоро щото 4 години преди това МНО-то се прееба по подобен начин . И са си рекли : ааа, втори път ...нема да има !
                    За кво се е преебало МНО-то през 1980-та? Щото нас ни задържаха 3 месеца без да ни пускат да си ходиме първо до нас за два дни.
                    Последно редактирано от коко келеша; 05-08-18, 17:45.
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                      Нашия ГСМчик не смееше да пипне . Тоя преди него го бяха заковали повече от 5 години затвор . Когато ВКРто си беше човек на място нещата вървяха . За това едно от първите неща които закриха след институцията ЗКПЧ беше ВКР . Едни 20 години в армията нямаше подобна структура докато военна полиция не пое тези функции .
                      По мое време, НЩ-то сека събота меташе по две туби бензин от зиловете у масквата 408. ЗКПЧ-то не знам колко е бил читав, но също имаше москвич 2138 и ходеше с него на работа.
                      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                      Из "Златния телец"

                      Коментар


                      • #12
                        От: Казармата!

                        Служба ВКР никога не са я съкращавали или махали от поделенията.И сега си има офицери ВКР даже в поделения с ранг на батальон/дивизион.Служба ВКР и Военна Полиция са две различни структури и нямат абсолютно нищо общо една с друга.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                          За кво се е преебало МНО-то през 1980-та? ....
                          "Изволниха" ( както казваше моя командир на поделението) ни тЕя дето бехме приети да следваме на 14.09.1980 г.
                          Същевременно на ВУЗ-овете удължиха бригадата ( онЕя, от тип "Пред нас са блеснали житата") с 15 дни .
                          ... та "Старото" - шапка на тояга месец и половина.
                          Същевременно набора дето не е приет да следва : капата на уволнение , ръцете у джобовете , небръснат , ама кеси у Родната казарма , доде се застъпи с новата кир , през октомври .

                          ...през `84-та упражнението със селскостопанските бригади се повтори . Ама тоя път ... вече е известно . МНО-то върнА "висшистите" по бели гащи . Е , Скорпиона и другите дето беха отишли да следват в чужбина ги фанаха за дедовия , ма останалите ... нема лабаво !
                          Последно редактирано от Vlado_Ts; 05-08-18, 19:17.
                          Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Наборната служба си беше...
                            Наборната служба е един способ да се разполага с относително читава армия, без тя да е професионална. Щот голяма навалица и за достатъчно дълго време, та все нещо се получава. Въпросът е за ресурс (колко банално - нали), но не става дума за пари, а за време. Защото наборната армия е по-скъпа, но професионалисти се изграждат с години (всъщност - поколения).
                            Днес, "здравите сили" се опитват да представят наборната армия за класика, а професионалната за частен случай. Обаче военното дело е професия (хем висококвалифицирана) откак човеците живеят в общество, а наборната служба е явление датиращо от двеста години - Наполеон.
                            Последно редактирано от davc; 06-08-18, 00:55. Причина: уточнение
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Повечето ми наряди са в щаба, не беше чак такова гадно. Четях си някакви скучни книжки по занаята. Пропуски не сме проверявали, през нощта бяхме въоръжени с умишлено изтъпен нож.
                              Пред щаба имаше беседка, дори си подремвах на нея.
                              От щаб до щаб има разлика. Ние охранявахме секретната секция на щаба на ВВС на армията. Напълно въоръжени. Отдолу на първия етаж дежурния по щаб. От майор нагоре. Без генералите, те не даваха дежурство.
                              יעבור
                              «И това ще мине»

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X