Страница 42 от 42 ПървиПърви ... 32 38 39 40 41 42
Резултати 821 до 835 от 835

Тема: Казармата!

Публикации
    4,514
    Точки (при гласуване)
    22

По подразбиране От: Казармата!

Нещата са много по-сложни най-малкото на ниво психология. Но за сега няма да задълбавам.
    Тоя 18-годишен дришльо вчера в Петрич, който е осакатил с колата си други трима младежи (поне единия е с ампутиран крак, другите дано се оправят все пак), дали щеше да го направи ако беше в казармата, или поне беше минал през нея да види, че за всичко се носи отговорност, и че казармата е много блед пример, какво би бил затворът.
    За такива неща говоря, лигльото да поживее с някакви порядки, както и с по-читави от него, и да не се отпуска много на улицата след това.
    Да, за вундеркинда Терзиев, с прекрасно възпитание и печен отвсякъде, може и да няма голяма полза, а просто различен житейски опит, което в крайна сметка не е и минус. Ама колко са тия които нямат нужда от малко дисциплиниране и респектиране?! А и пейзажа в цивилната действителност се разваля и от не много "свободомислещи" тарикатчета.
    По друг начин се възприемат правила, закони, отношения между хората, властите и въобще свободата и свободията, след опознаването им принудително ускорено в казармата.

А за конституцията, доброволното или принудително, и прочие полюции... За доста неща може да се изкара че те дискриминират, не ги правиш доброволно не ти харесват и пр... Ама това е цената за да има някакво що годе нормално общество, а не джунгла.

Пак казвам, не съм, или по-скоро не бях, привържаник на казармата, но все повече си мисля (откакто я няма), че не е лошо като идея, поне като място да си пооправят комплексите, хормоните, излишната енергия, и детските разбирания, особено и именно момченцата (генетично заложена агресия в този пол), преди да станат нормални възрастни и отговорни членове на обществото.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    20,119
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    46

Цецо, има много по-лесен и смислен начин. Като станеш на 18 ти дават примерно 5к и ти бият шута в гъза да се оправяш сам. Ако искаш учи, ако искаш по курви, ако искаш си купи околосветско пътешествие.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

BENZBOSS е онлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    12,432
    Точки (при гласуване)
    35

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Цецо, има много по-лесен и смислен начин. Като станеш на 18 ти дават примерно 5к и ти бият шута в гъза да се оправяш сам. Ако искаш учи, ако искаш по курви, ако искаш си купи околосветско пътешествие.
    3 в 1 - по курви около света та да научи нещо човека те баш тогава го взимат казарма,да плеви градинки
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София
    Публикации
    22,978
    Точки (при гласуване)
    82

Цитат Мнение на turtey Преглед на публикациите
    Не.
    Първо, не е нужно да си виждал прадядовци или дядовци за да имаш родова памет.
    Второ, България след т.нар. освобождение води бая войни - мога и да ти ги преброя ако не наеш колко са и на практика няма неучаствало семейство.
    Трето, ако обичаш без лични нападки.
    А ти, ако обичаш, не се опитвай да търсиш под вола теле! Споделянето на информация по форумите си е чисто лично решение и предпочитание, и това, че някой не е дошъл в темата ти да си излива родови спомени не означава абсолютно нищо. Т.е. горното ти подмятане в тази тема си е чиста проба спам и тролене.

Публикации
    1,740
    Точки (при гласуване)
    15

Цитат Мнение на Ivan Terziev Преглед на публикациите
    .........................................................

Опция имаше да подкупвам лекаря. За гладен млад дихател ми беше непосилна сума, освен това е и престъпление.
    Имаше някакви врътки да ходиш по общински служби, но на практика бяха недостъпни.
    Не си дал подкуп не защото е престъпление , а защото си нямал . Това че си нямал и това че въобще дискутираш възможноста да дадеш или да не дадеш показва че не си много читав . Само тук във форума виждам колко много са настроени негативно към теб пък си представям колко много други си те чакат да им паднеш на левачка в твоята си "циЛивиЛизация " . Те , те храчат пък ти си мислиш че вода ти хвърлят да се къпеш .
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

turtey е онлайн Старши участник | СзО || +ПЛ || ДВиП |* МСС *
    Място
    София
    Публикации
    20,119
    Блог Публикации
    1
    Точки (при гласуване)
    46

Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    Споделянето на информация по форумите си е чисто лично решение и предпочитание,
    абсолютен факт
    Цитат Мнение на Чавдар (V93) Преглед на публикациите
    и това, че някой не е дошъл в темата ти да си излива родови спомени не означава абсолютно нищо.
    Напротив, означава. Много. Да ти обяснявам ли как се прави анализ на информация? И колко изводи могат да се направят на база именно липсваща информация?
    Или си знаеш?
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ:
    всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

Място
    София
    Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на alexalex69 Преглед на публикациите
    Не си дал подкуп не защото е престъпление , а защото си нямал . Това че си нямал и това че въобще дискутираш възможноста да дадеш или да не дадеш показва че не си много читав .
    Щатите си имат бюджет от хазната, за подкупи, да им се случват нещата по света. Не съм читав, че ако имах възможност щях да се откупя от нещо, дето не ми е работа да съм там? Странно.
    Само тук във форума виждам колко много са настроени негативно към теб пък си представям колко много други си те чакат да им паднеш на левачка в твоята си "циЛивиЛизация " . Те , те храчат пък ти си мислиш че вода ти хвърлят да се къпеш .
    Основно ти и още 2-3 храчите по мен. И то не за друго, ами щото не съм на вашия акъл.

Публикации
    1,740
    Точки (при гласуване)
    15

Щатите си имат бюджет от хазната, за подкупи, да им се случват нещата по света. Не съм читав, че ако имах възможност щях да се откупя от нещо, дето не ми е работа да съм там? Странно.
    Основно ти и още 2-3 храчите по мен. И то не за друго, ами щото не съм на вашия акъл.
    Пък останалите ти гледат само ...............................
    По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,524
    Точки (при гласуване)
    37

Цитат Мнение на Ст.р-ч II ст. Преглед на публикациите
    Споделянето на информация по форумите си е чисто лично решение и предпочитание.
    Цитат Мнение на Търтей шпионина ли? Живее на горния етаж! Преглед на публикациите
    Да ти обяснявам ли как се прави анализ на информация? И колко изводи могат да се направят на база именно липсваща информация?
    Или си знаеш?
    Вносители на гуми: "Пролет, лято, есен, зима - далавера пак ще има!!!"

Място
    София
    Публикации
    22,978
    Точки (при гласуване)
    82

Цитат Мнение на Bogoljub Gagic Преглед на публикациите
    Ей го и другия дежурен трол

Място
    София
    Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    0

Пък останалите ти гледат само ...............................
    Нали не мислиш, че всички останали освен мен са баш на твоя акъл? Не вярвам да го мислиш. Много народ писаха, че са против задължителния елемент. Дори военните дето са тука имат наборната армия за неефективно решение.

BENZBOSS е онлайн Старши участник | ОС || +ПЛ || ТП |
    | Модератор |
    Място
    San Diego CA
    Публикации
    12,432
    Точки (при гласуване)
    35

Нали не мислиш, че всички останали освен мен са баш на твоя акъл? Не вярвам да го мислиш. Много народ писаха, че са против задължителния елемент. Дори военните дето са тука имат наборната армия за неефективно решение.
    Това съвсем не значи,че са на твоя акъл обаче
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S500 '99
    W140 S420 '99
    W140 S320 '94

Място
    София
    Публикации
    1,383
    Точки (при гласуване)
    0

Цитат Мнение на BENZBOSS Преглед на публикациите
    Това съвсем не значи,че са на твоя акъл обаче
    2 еднакви капки вода няма на тоя свят! Нормално е всеки да си има гледна точка.
    Не е нормално като Алекс да се изправиш на нокти, ако някой не е баш на твоя акъл. Хеле пък като става въпрос, че се бъркат в чужди животи.

Място
    Kleta Majka Balgariq
    Публикации
    15,524
    Точки (при гласуване)
    37

Не е нормално като Алекс да се изправиш на нокти, ако някой не е на твоя акъл. Хеле пък като става въпрос, че се бъркат в чужди животи.
    Нормално е. Ти се опитваш да зачеркнеш половината му съзнателен живот (от свръхсрочнослужещия сержантски състав).
    Вносители на гуми: "Пролет, лято, есен, зима - далавера пак ще има!!!"

Ясен е онлайн Супер Модератор | news |
    | ОС || СзО || +ПЛ || ТП |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София
    Публикации
    46,971
    Точки (при гласуване)
    60

Абе я да пробвам няма ли да стане по-добре ей така?
    Храбрият Шивач: ... зелевата чорба трябва да се патентова, консервира, бутилира и да стане основно перо в БВП, обръщайки съотношението внос/ износ в наша полза. ... Аз съм твърдо ЗА повече зелева чорба.

Страница 42 от 42 ПървиПърви ... 32 38 39 40 41 42

Сходни теми

1. НА КАКВО ви научи казармата ?
    От Goblin във форум Оръжие, бойни действия, тактика и стратегия
    Отговори: 231
    Последно мнение: 09-09-16, 22:09
  2. Проблясъци от казармата
    От vokel във форум Бисери и блясъци
    Отговори: 68
    Последно мнение: 17-03-16, 23:40
  3. Казармата
    От kraz във форум Разкази, случки, хумор, поздравления и игри
    Отговори: 1
    Последно мнение: 27-08-06, 22:17
  4. еи завърнах се от казармата
    От Камен Калчев във форум Икономика, наука, философия, изкуство, общество и екология
    Отговори: 8
    Последно мнение: 09-05-06, 23:35
  5. 4х4 истории от казармата!
    От Ковача във форум Автомобили 4x4
    Отговори: 11
    Последно мнение: 09-05-05, 00:08

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •