Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
    П.П. Гагич, щом си толкова любознателен , си намери филмче, в което се вижда как се сваля те това, дето го разглобяват. Никъде не съм ти обещавал разглобяване на пружинки и тръбички
    Ще ти намеря, ама пак ще станеш за смях. Виж, тя Манлихерата само външно прилича на ония въздушните пушки по стрелбищата в лунапарковетв, нали разбираш?
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
      Като се спомена за сваляне на затвор, та се сетих за един разказ от времето на царската армия (достоверност - негарантирана поради невъзможност за проверка на предаден през човек дедов разказ). Заспал един юнак на поста. Минал дежурният офицер, свалил му затвора на пушката и заминал нататък. Събужда се часовият и се усеща какво е станало. Припнал до съседния пост, измолил от другия часови затвор и се върнал обратно. По някое време се връща дежурният офицер. "Стой! кой идва" Отговор нЕма. "Стой! Ще стрелям" ... "А стреляй де. Тъпанар, селяк .... " ... Дааан изстрел "на месо" ...
      Фолклор. Същата история съм я слушал за нашето поделение,с лека редакция.
      Виден столичен ихтиолог

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
        Баце, сам си призна че си почнал редовен сексуален живот след като армията те е направила истински Мъж. ....
        Не ти прави чест да лъжеш! Изгледа ли видеото от последния ми пост? Много е яко!

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
          Баце, сам си призна че си почнал редовен сексуален живот след като армията те е направила истински Мъж. И вместо да си благодарен че девойките са почнали да ти правят шес без десет с крака, ти плюеш.
          А преди това ,че е изтрил линията на живота от ръката си, брОи ли се ? Старшината все повтаряше: Изроди, от толкова чикии пясъка пред караулното е станал на качамак !
          Виден столичен ихтиолог

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
            Дежурен по поделение, началник на караула... ти на застава не си служил, нали? Развода се правеше на слух от разстояние - зарежда първия, щраква, поставя пълнител. Един, след него втори. Рапорт - даден, всичко нормално
            Не съм. Във ВВС съм служил . Живнял съм 4 години на сръбската граница та имам някаква представа как се пазеше от наша па и от сръбска страна .
            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
            Така си мислиш ти и другите, дето сте виждАли АК на картинка в "Димѝтровската" стая и 2 пъти за 2 г. по време на стрелби.
            Не се вижда изобщо нищо, "затворната рама" изцяло покрива въпросната част и трябва да мушнеш зъболекарско огледало, за да установиш, че липсва.
            Само в БЕТА за 3 години съм изстрелял с АК повече патрони от колкото цялата ви застава за 10 . Като се почнеше прострелката на образци край нямаше . Преди това като състезател и инструктор по стрелба преди всеки лагер по НВО през ръцете ми са минали стотици калашници учебни и бойни . Няма как при дръпнат докрай назад затвор да не видиш че я няма точно тази част .
            Последно редактирано от sek.1; 13-08-18, 06:02.
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • От: Казармата!

              Добре де, какво в края на краищата е извращение, различно ли се квалифицира в годините?
              пп оставам с впечатление, че списъккът с действия, квалифицирани като изврашения е нараствал непрекъснато, до закриването на наборната армия
              Последно редактирано от veskov; 13-08-18, 07:52. Причина: уточнении
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • От: Казармата!

                Чавдар се е заложил и системно последователно трие мненията ми.
                Аз пак да попитам Sek.1: "В Бета АК ли сте произвеждали?"
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Чавдар се е заложил и системно последователно трие мненията ми.
                  Аз пак да попитам Sek.1: "В Бета АК ли сте произвеждали?"
                  Следващ напън за тотално гагичосване на темата не само ще се трие, но и ще те прати на лятна почивка. И ролята на форумен шут има граници ...
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      Добре де, какво в края на краищата е извращение, различно ли се квалифицира в годините?
                      пп оставам с впечатление, че списъккът с действия, квалифицирани като изврашения е нараствал непрекъснато, до закриването на наборната армия
                      Неуставни взаимоотношения. Най-неприятното в казармата ми беше контактът със старите войници. Ако Уставът поне малко се спазваше - вътре не пише за заповеди от равни по чин. Шапките почти не са ни закачали за простотии. Простотиите от старите бяха в изобилие.
                      Чанч по Устав не ми звучи хич лошо, щото аз набирах плановете за занятията на цялото поделение. Над 95 от времето се занимавахме с нещо различно, над 99% от отношенията бяха не-уставни.
                      Ей затуй съм се настроил толкова негативно, щото отидох с нагласата да видя малко войниклък, като по филмите и както ми е разправял дядо. Пък видях затворнически порядки и напълно безсмислени занимания. Дори мотиките бяха подвити в режещия ръб. В Сибир са ги карали да наливат вода в каца без дъно. Зековете (заключенньi, затворник по нашему) пишат, че това е било от най-унизителните занимания в лагера.

                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
                        Трябва да си абсолютно сляп, че да не видиш през отвора за изхвърляне на гилзите липсата на затвора на АК. Ама съвсем буквално - сляп .

                        А относно "случката с козичката" - режисьора на филма (даже не помня кой беше) беше излезнал с изявление, че това не е случай от границата, и че сцената е смекчена като за пред екран.
                        Реалното събитие се било случило на летище Чешнегирово където наборните чукали някакво куче, системно...
                        На развод ,дежурния по полк лично ,едно по едно поглеждаше през цевта дали автоматът е изчистен ,дърпаш рамата и той поглежда вътре , за махане на затвор ,даже и дума не е ставало.Патрони имаше бол , зелени ,черни, месингови ,подреждаха се на едни чугунени щайги с дупки и се приемаха под брой. Като новобранец съм стрелял по магаре на пост на полигона и съм се шашкал от пукането на танковете през нощта. Не го застрелях ,магарето де ,началника на караула после си сложи патрон за да сдаде.

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          ... Най-неприятното в казармата ми беше контактът със старите войници. Ако Уставът поне малко се спазваше - вътре не пише за заповеди от равни по чин.....
                          Колкото и неприятна, и пълна с вредни тъпотии книжка да е Устава, все пак е добре да се попрочита .... - в коя да е армия, освен йерархията по чин, има и такава по ''старшинство'' .
                          Никога, по никакъв начин двама човека могат да останат "равни" в армията! Винаги някой е "командир".

                          Пример - редника Терзиев (5 мес. служба в БА) и редника Петров (9 мес. служба) се оказват сами в някаква ситуация. На момента ред. Петров става "по-старши", защото има по-голям стаж и има ЗАКОННОТО право да заповядва на редника Терзиев .

                          Освен това, старшинството силно зависи и от заеманата длъжност от военнослужещите.
                          По тая точка никак не са редки ситуацийте хора с по-нисък чин да командват такива с по-висок
                          /най-фрапиращия "записан на книга" (т.е. отдаден в офиц. заповед) лично наблюдаван случай, е лейтенант да е по-старши от полковник /

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            https://www.mod.bg/bg/doc/ustavi/201...oevi_ustav.pdf
                            Те ти устав, и хич не намирам клауза редник да е старши на редник. Може да пропускам, помагай!
                            Това, дето нисък чин шапка бил на по-висока длъжност е съвсем друго.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              https://www.mod.bg/bg/doc/ustavi/201...oevi_ustav.pdfТе ти устав, и хич не намирам клауза редник да е старши на редник. Може да пропускам, помагай! Това, дето нисък чин шапка бил на по-висока длъжност е съвсем друго.
                              А бе ти да не си сънувАл че си служИл ? Отново демонстрираш колко успешно можеш да четеш ! Още по-лошото е че дори до ден равни по служба ,звание и длъжност , по-старши е по-възрастния !
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                                А бе ти да не си сънувАл че си служИл ? Отново демонстрираш колко успешно можеш да четеш ! Още по-лошото е че дори до ден равни по служба ,звание и длъжност , по-старши е по-възрастния !
                                Хайде да си говорим конкретно и с факти, аз поне се старая да се придържам. Сега поне е лесно. Няма да ходиш у библиотеката за Устав, пък и търсачка имаш по ключова дума.
                                И малко тълкование - ако откажа да изпълня заповед на редник какво следва? Неподчинение и дисцип както е по Устав? Дай да го видим това черно на бяло, щото иначе са само фантазии и пожелания.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X