Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Казармата!

    Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
    Злите езици говорят, че първите свидни жертви са още преди първия бой. Паникьори, саботьори, мародери. Ако се сещаш накъде бия
    Ако съдим по Иракския опит (армия, според мен подобна като концепция за обучение и възможности на нашата преди промените) е точно така.

    Highway of Death - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Highway_of_Death


    Коментар


    • От: Казармата!

      Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
      И кво като съм съучастник ? ...
      Ми смей се, като смяташ че е смешно това да стоиш и да гледаш как някой издевателства с хлапета, а след това да се олезиш как били виновни "шапките". Пък ти щото си големия пич, който си е налягал парцалките, за да не си развали кефа и да не си усложни живота ...

      П.П. А отговорността и на зяпачите се е случвало да дойде по доста категоричен начин. Примерно като хлапето, което големите пичОве са оставили да бичи на студа смяна след смяна, превърти, влезе в караулното и запука наред с автомата ...
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        По институцията казарма темата никогиш няма как да се изчерпи. Прекалено много отхапва от живота на всеки, дето е минал оттам.
        Кажи ся кое не е верно по фактологията дето цитирах, ама без оценки и емоции. Кажи едно нещо, де не е верно, ама едно поне!
        Ей туй е най-яко от цитата на мнение 426. https://www.forum.offroad-bulgaria.c...82#post3354982 Ако трърдиш, че си гражданин на РБ докато си в зелено - изпадаш в колосален юридически парадокс.

        За чий кур според теб са въоръжените сили на НРБ и после на РБ ? Интересно как само ти най-великият забеляза този парадокс ? И моля те , повече не ме замесвай ..... Вземам си всичките думи и се отказвам да споря и да чета какво си написал ..... На радиото мога да му спирам тока или да му намалявам звука . С теб е безполезно , дори вредно да се контактува ....Така че имаш цялата свобода от моя страна да се вихриш на воля ......................
        По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

        Коментар


        • От: Казармата!

          Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
          Ако съдим по Иракския опит ...
          Нищо не можеш да съдиш по "иракския опит", защото това, което си показал, няма много връзка с въпроса наборна/професионална армия. Това от линка е резултат от сблъсък на противници от много силно различаваща се категория и възможности, особено що се отнася до авиацията, която, между другото, и по времето на наборната армии, навсякъде си беше професионална.
          Ние не сме неутрални!

          Коментар


          • От: Казармата!

            Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
            Злите езици говорят, че първите свидни жертви са още преди първия бой. Паникьори, саботьори, мародери. Ако се сещаш накъде бия
            От най-дълбоките скатавки бях. Дори ротния не ме закачаше, като кажа, че майорът ми е дал спешна работа, пък той не може да провери.
            приписват лафа на Майнщайн, може би най-кадърния генерал във Вермахта. Та попитали го какво мисли за немския офицерски корпус. И той отговорил така:

            "- В немската армия има четири типа офицери:

            1. Глупави и мързеливи. Те са безполезни но и не пречат, не си губете времето с тях.

            2. Умни и работливи, те са родени за началник щабове, не им пречете и те ще ви организират цялата работа.

            3. Глупави и работливи. Това е истински пожар, уволнявайте ги по най-бързия начин. Те създават много повече проблеми от колкото могат да решават :-).

            4. Умни и мързеливи, това са истинските звезди, издигайте ги за началници ;-)"
            Първоначално публикуван от Чичо Преглед на мнение
            И аз като Вени, ма за последно.
            Мислех да го спестя, да не излезе, че се хваля и толкова обичам казармата.... и останахме двамата фазани, аз на топографите и командира на радистите. ...Опит безценен и за казармата и за после. И отговорност. Екипност му е майката
            Дотук 100% дето поне толерирате казармата сте от кадрови нагоре. Бие на очи.

            Коментар


            • От: Казармата!

              Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
              Ако съдим по Иракския опит (армия, според мен подобна като концепция за обучение и възможности на нашата преди промените) е точно така.

              Highway of Death - https://en.m.wikipedia.org/wiki/Highway_of_Death
              Аз друго имах в На предвид, ама и това става.
              Синьо небе над златни жита. Ако някой се чуди - Добруджа е. Южна. Българска.

              Коментар


              • От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение


                Дотук 100% дето поне толерирате казармата сте от кадрови нагоре. Бие на очи.
                На Мъжът /с главна буква/ му са генетично заложени три качества: войник, ловец и женкар.
                При мен и трите са минал етап.
                сто: Тук нормално си подаваме топката като на тренировка и гледаме да не се контузим. Понеже сме от един отбор.
                dembito: Хардуера можеш да го ритнеш, а софтуера само да го напсуваш

                Коментар


                • От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                  Нищо не можеш да съдиш по "иракския опит", защото това, което си показал, няма много връзка с въпроса наборна/професионална армия. Това от линка е резултат от сблъсък на противници от много силно различаваща се категория и възможности, особено що се отнася до авиацията, която, между другото, и по времето на наборната армии, навсякъде си беше професионална.
                  Нищо не налага придвижване в стил ВСВ и предишни образци, че и ВСВ вече не е било здравословно.
                  Именно защото са “наборна армия” - и като концепция и като изпълнение, толкова са си можели. Командирите.


                  Коментар


                  • От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    От най-дълбоките скатавки бях. Дори ротния не ме закачаше, като кажа, че майорът ми е дал спешна работа, пък той не може да провери.


                    Дотук 100% дето поне толерирате казармата сте от кадрови нагоре. Бие на очи.
                    Терзиев, бавно ти стопля реотанът. Не се толерира наборната служба, а хората се дразнят от лигави мрънкачи ...

                    Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                    Нищо не налага придвижване в стил ВСВ и предишни образци, че и ВСВ вече не е било здравословно.
                    Именно защото са “наборна армия” - и като концепция и като изпълнение, толкова са си можели. Командирите.
                    Имаш проблем да си прочетеш текста от линка? По тази магистрала иракските войски са бягали от Кувейт. Без каквато и да било концепция. Просто са хванали пътя. Между другото, при сходни обстоятелства (отстъпващи войски при господство във въздуха на противниковата авиация) през ВСВ се е случвало горе-долу същото.
                    Последно редактирано от Чавдар (V93); 11-08-18, 22:42.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от windwarrior Преглед на мнение
                      Аз друго имах в На предвид, ама и това става.
                      Знам. Ама това ми се върза добре с идеята ти.


                      Коментар


                      • От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Без да оставя върху хората травмиращ отпечатък за цял живот .
                        Въпрос на гледна точка и разбиране! За теб: "травмиращ отпечатък за цял живот", за системата: "основна цел на мероприятието и много ценна придобивка"...


                        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                        ...избираш дали да те превъзпитава армията или друга държавна институция, когато сгафиш яко.
                        Преди всичко, изобщо не викам. След което, разбирането за армията, като за инстутут, за превъзпитаване на непрокопсаници (в комплекс с разглеждането на целокупното население като непрокопсаници - та да трябва задължително да минат през такова) - е радикално изкривяване в разбиранията на обществените взаимовръзки и функционалности. Колкото и успешно, масово да е наложено!


                        Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                        От писаното в тема оставам с чувство, че истонските извращения в казармата са се появили към края на комунизма и началото на демокрацията.
                        Грешно ти е чувството. Ефектът на "извращенията", беше разглеждан като позитив в онова общество и съответно толериран.
                        Последно редактирано от davc; 12-08-18, 00:32.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Казармата!

                          Човек минал през казармата, има повече страх от затвора.
                          Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                          Коментар


                          • От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от komuso Преглед на мнение
                            За вечно недоволните,ще цитирам един много по-умен от мен човек,35-я Президент на САЩ
                            Ask not what your country can do for you; ask what you can do for your country.
                            Няколко години след злополучната му смърт, обаче се стига до е това /благодарение на канските тъпотии натворени от "държавата"/:


                            и ''топлото'' посрещане на ветераните, от обществото още на летището с: плюене, замеряне с яйца, "бебе-убийци", и изобщо - отношение като към силно прокажени и чумави...

                            За няколко десетилетия упорита работа на същата държава и общество (явно извлекли си поуки), днес военнослужещите и се радват обаче на това:

                            , "Veteran's day" и всеобщо уважение от сънародниците си.

                            Та не е само какво "аз правя за държавата" (армията), ами и тя с какво отвръща.

                            Коментар


                            • От: Казармата!

                              А това - "извращение" ли е, или не :



                              Щото си е напълно законно, научно обосновано и затвърдено като традиция от доста десетилетия назад във времето .

                              П.П.: И е правилно при начално обучение!

                              P.S. 2: още едно, на още по-ранен етап в "ситото" :


                              Апропо - в реалната служба (това на видеото е "новобрански център") е те тия същите, смятаха за екстремно унизително наказание да ги пратят да поправят някоя вишка (дърводелска работа, пълнене на чували с пръст и прочие)...

                              За разлика от това обаче, за пушките си и службата говорят с повече любов отколкото за гаджетата вкъщи... .
                              Последно редактирано от BulAf; 12-08-18, 00:37.

                              Коментар


                              • От: Казармата!

                                Това с правенето за родината, изобщо не визира императивно, военна служба (ако приемем, че изобщо включва във визията и военна служба).
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X