Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
    Какво ли щеше да е, ако беше изкарал 2 години в дивата кашимерия по южните граници?!?
    Ако си забелязал точно те не се оплакват от службата а тяхната наистина беше тежка . Елхово ; Грудово ; Звездец и Болярово така наречения триъгълник на смъртта . Най боеспособните съединения на БНА които трябваше първи да посрещнат удара на две с пъти числено превъзхождащи ги армии на НАТО . Танкисти също във форума има пре достатъчно и те не се оплакват . Реват тези които най тежкото им е било събиране на листа и варосване на бордюри
    Последно редактирано от sek.1; 06-08-18, 07:05.
    Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

    Коментар


    • #32
      От: Казармата!

      Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
      Ако си забелязал точно те не се оплакват от службата а тяхната наистина беше тежка . Елхово ; Грудово ; Звездец и Болярово така наречения триъгълник на смъртта . Най боеспособните съединения на БНА които трябваше първи да посрещнат удара на две с пъти числено превъзхождащи ги армии на НАТО .
      А, не се оплакват! Със сигурност са се оплаквали, а и поводи за това със сигурност е имало.
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • #33
        От: Казармата!

        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
        А, не се оплакват! Със сигурност са се оплаквали, а и поводи за това със сигурност е имало.
        Със сигурност има във форума хора служили там ама като гледам няма ни едно мнение колко е бил тежък живота на един кашик там .
        Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

        Коментар


        • #34
          От: Казармата!

          А мнение на такива дет са служили м/у тия две армии може ли?
          Ако можеш да помогнеш на един човек , направи го и веднага го хвърли в морето.
          freelander 1,8 2001g.

          Коментар


          • #35
            От: Казармата!

            Грудово-Елхово-Звездец го наричаха "Бермудският триъгълник",но имаше и други "черни" полкове-Харманли например.

            Коментар


            • #36
              Re: Казармата!

              Аз бях в Мамарчево. Беше по зле от Болярово, щото ни караха там да се къпем. За тежко, ами тежко си беше, не бих се оплаквал. Все пак е казарма, а не курорт.

              Коментар


              • #37
                От: Казармата!

                Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                . Без генералите, те не даваха дежурство.
                По-късно вече даваха, ама не в смисъла Дежурен по щаб. Покрай сръбските събития по един генерал спеше в щаба.
                edoors.bg- Джаджи за врати и врати

                Коментар


                • #38
                  От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  През ум не ми е минавало да ти пука на тебе или някой друг. Казармата в тоя си вид беше военопрестъпление, като тръгнеш от кражбите на стоки, минеш през даването на мизерии, и приключиш с тоталното погазване на Устава.
                  Мен пък туй не ме интересува. Който иска да става Рамбо и сега има възможност, хем на по-леки условия и за някакви пари. Мен зорлем искаха да правят градинар и пъдар.
                  Не знам какво ти е толкова трудно в тоя живот. Имах набори дето се страхуваха да се уволнят, щото нямало кво да правят навън. Омъжествели един вид! Туй от лафа дето вътре се ставало мъж.

                  И не, не съм служил 2 г. Нямаше и половин година, като махнем отпуските. И те ми се овидяха.
                  Явно само за градинар и пъдар ти е багажа .........
                  По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                    Армията на Израел . Жените служат 2 години мъжете 3 и едва ли има по ефективна армия в тоя свят в момента . За 6 дена ометоха всичките араби около тях барабар с поддръжката от СССР . Друг е въпроса че в момента е много по изгодно да воюват частни военни формирования от колкото да се ангажира държавата в един конфликт .
                    Станьо, говорим за днес, а не за 67-ма. А и не забравяй, че все пак срещу тях стоят араби.
                    Последно редактирано от ЕМО; 06-08-18, 09:06.
                    Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


                    "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
                    Джон Кенеди

                    Коментар


                    • #40
                      От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                      През 84-а върнаха всички, не само "висшистите". Почваше "възродителния процес", имаше няколко атентата тогава.
                      Аре малко уточнение : върнАха точно "висшистите" , щото ги беха "изволнили" . Останалите си беха вътре .

                      Всъщност , колко е била задръжката и за кои части е отделен въпрос . Преди малко се допитах до съдружника ми , който е точно УВО`84 и по ирония на съдбата е служил в моето поделение ( и на който първата реакция беше : "Абе що се заниваш с глупости ?) . Той се е уволнил на 2-ри ноември `84-та.
                      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                        Аре малко уточнение : върнАха точно "висшистите" , щото ги беха "изволнили" . Останалите си беха вътре .

                        Всъщност , колко е била задръжката и за кои части е отделен въпрос . Преди малко се допитах до съдружника ми , който е точно УВО`84 и по ирония на съдбата е служил в моето поделение ( и на който първата реакция беше : "Абе що се заниваш с глупости ?) . Той се е уволнил на 2-ри ноември `84-та.
                        Възможно е да бъркам и да са само "висшистите". Мен тогава вече ме нямаше в България, разправяха ми после. И да, някъде там да ги уволнили, края на октомври, началото на ноември.
                        יעבור
                        «И това ще мине»

                        Коментар


                        • #42
                          От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                          Явно само за градинар и пъдар ти е багажа .........
                          Както вече писах - оправях компютрите на цялото поделение. Един колега дори беше прецакал едни данни, та ги възкресих от нищото и после шапките много ме толерираха. Зор беше като дойде уволнявката. Майорът вика - докат не ми намериш някой на твойто място - отпуска няма да видиш. Иначе официално си бях ОХР, само че почти не съм давал караули, пък ми харесваше в сравнение с живота в ротата. После в щаба си беше песен, само дето румсървис нямахме!
                          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                          Eйййй, Терзиев пак пуснал тема - оплаквателна книга да мрънка за нещо! И то за едни 6 месеца "служба". Какво ли щеше да е, ако беше изкарал 2 години в дивата кашимерия по южните граници?!?
                          Какво значи мрънкане? Таман си завършвам Специалната теория на относителността за мрънкането. Говоря за военни престъпления. Освен ако в устава пише, че развалените консерви се дават на личния състав, че да им се подуят коремите в строя! Именно огромната търпимост на всички към тая свинщина прави от службата - военопленничество. Дивата шапка така и не се сети малко от малко да си позакърпим бойното снаряжение. Баш като клошари изглеждахме. Раздърпани каски и сумки, на чисто нови дрехи отгоре! Ще си извадим очите с автоматите, щото каишите им се свличаха. Тия крадливи фуражки не им дойде на акъл, че ако ни бяха оставили за 2 чАса щяхме поне каишите да притегнем, да не висят като на орташко магаре.
                          Правихме една (от общо 3) тактика в мъгла. После се бъзикахме, че в мъгла и отдалеч сме изглеждали като истински войници!
                          Последно редактирано от Ivan Terziev; 06-08-18, 10:23.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Казармата!

                            Казармата имаше и превантиван цел ония години. Да те поучукът, да не мислиш да хванеш границата навън. Я си представи всяка година по 150к млади човека в обществото, баце ти Тошо да го гътнали още пред 80г. Отделно скатаната служба за още толкова наши ора, където да си играят на вийничета ... крадене,братчеди едно друго ...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Казармата!

                              Набор ,65 дето трябваше да ни уволнят 1 октомври ,85 се прибрахме дома на 27 декември .
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #45
                                От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                Армията на Израел.
                                Това, че амията на Израел мачкала арабските армии, не е показатаелно за нищо по отношение вида на армията като наборна, или професионална, защото и арабските армии срещу и, също са наборни. По този параграф са равностойни - други са факторите за това, което се наблюдава между тях.
                                Отделно дето, армия от 100% наборници не съществува, винаги има някакво количество професионалисти и ако сравняваме по тази линия евреите и арабите - професионалистите в израелската, са относително много повече отколкото в арабските. Плюс обстоятелството на много по-високо ниво на образование изобщо.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X