Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Казармата!

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Казармата!

    Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
    ...през `84-та упражнението със селскостопанските бригади се повтори . Ама тоя път ... вече е известно . МНО-то върнА "висшистите" по бели гащи . Е , Скорпиона и другите дето беха отишли да следват в чужбина ги фанаха за дедовия , ма останалите ... нема лабаво !
    През 84-а върнаха всички, не само "висшистите". Почваше "възродителния процес", имаше няколко атентата тогава.
    יעבור
    «И това ще мине»

    Коментар


    • #17
      От: Казармата!

      А де - именно корпоративно (а не военно). Само че ти, аз, ние (и прочее соц. продукти) - първо сме видяли армия (ако и конкретната - само схематично прилагаща тези принципи), а после корпорации.
      Та така и възприемаме хронологията (респективно, причино-следствията)...


      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Абе, къде е тая тема за казармата, че инак да се изнасяме на Ринга. Тука много оцапахме.



      ПП
      Това е от другата тема (с безкрайна лоялност и според препоръката на модератора )
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • #18
        От: Казармата!

        Та, Тропчо, да си продължим лафа. Жалко, че изтриха постовете за цитат.
        В казармата мисленето е негативно. Как да не се издъниш, как да скатаеш, как изобщо да излезеш от тоя свят, дето са те набутали насила.
        На работното място още на интервюто съвсем позитивно си подходил, и можеш по всяко време да си отидеш.

        Ясно, че шапките се мъчат да изтръгнат всякакво мислене. Дори шах ни набраняваше да играем нашия ротен с мозък колкото аспиринче, и една гънка от фуражката. Това, че при мен не успяха и едно полезно нещо да ми налеят е друг въпрос. Както горе казах - там съм с негативна нагласа, и всичко се приема наопаки.

        Коментар


        • #19
          От: Казармата!

          ...
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • #20
            От: Казармата!

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            ... а наборната служба е явление датиращо от двеста години - Наполеон.
            Всъщност в Европа наборната армия(на държавно ниво) я е "измислил" Филип Македонски(на СашЕ Великиот баща му).По същество всички доисторически и почти всички антични армии са били наборни.Историята се повтаря през определени периоди.В някои случаи наборната армия е по-добрия вариант, в други-професионалната.И това изобщо не опира до манталитет, култура, ресурси и т.н.
            ПП.В настоящия момент наборната армия е неефективна и безсмислена.
            Това на снимката естествено не съм аз.Обикновено тия изпълнения ги правя без да искам!


            "... ние ще направим това не защото е лесно , а защото е трудно! "
            Джон Кенеди

            Коментар


            • #21
              От: Казармата!

              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
              Всъщност в Европа наборната армия(на държавно ниво) я е "измислил" Филип Македонски(на СашЕ Великиот баща му).По същество всички доисторически и почти всички антични армии са били наборни.
              Съвсем-съвсем не! (Неа такову нящу!)
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #22
                От: Казармата!

                Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                ....В някои случаи наборната армия е по-добрия вариант, в други-професионалната...
                В някои случаи робовладелския строй е най-ефективен. Зер пирамидите в Гиза, за тогавашното си време е все едно днес да летим поне до Сатурн, пилотирано.
                Ма нещо го отричаме тоя строй... Дава максимум труд с минимално храна. Колкото да не умрат по-голямата част от робите.
                Утре ще пробвам хляб с много оцет и сол, да видя как са се изхранвали в ШЗО. Убеден съм, че тия де са мъкнели камъните от горния пример са имали по-добър порцион. Иначе няма да оцелеят, пък един роб си е стока и има цена.
                Бомбирали консерви не смея да пробвам. Имам едни небомбирали домати в мазата, на 4 г., и тях не смея да пробвам.

                Най-силната армия в момента е изцяло доброволна. За няма и ден могат да ни разпилеят колкото и да можем да ядем отпадъци и да мъжествеем с мотиката.

                Коментар


                • #23
                  От: Казармата!

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Та, Тропчо, да си продължим лафа. Жалко, че изтриха постовете за цитат.
                  В казармата мисленето е негативно. Как да не се издъниш, как да скатаеш, как изобщо да излезеш от тоя свят, дето са те набутали насила.
                  На работното място още на интервюто съвсем позитивно си подходил, и можеш по всяко време да си отидеш.

                  Ясно, че шапките се мъчат да изтръгнат всякакво мислене. Дори шах ни набраняваше да играем нашия ротен с мозък колкото аспиринче, и една гънка от фуражката. Това, че при мен не успяха и едно полезно нещо да ми налеят е друг въпрос. Както горе казах - там съм с негативна нагласа, и всичко се приема наопаки.
                  Може би съм имал късмет, да попадна в ситуация и командири, които знаят какво правят и защо го правят. Това, че ти две години си страдал по загубената си свобода, какво трябва да ми пука на мен? Аз спусках рапел от 12- етажа, гоних реални нарушители в гората, изстрелял съм патрони в пъти превишаващи теглото ти и знам какво е да имаш (или да нямаш) човек до себе си. Ама ЧОВЕК. Сам си за никъде.
                  В цивилния живот, нещата са много по- груби. Само, дето са постепенни и си мислиш, че ти ги управляваш.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Казармата!

                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    Може би съм имал късмет, да попадна в ситуация и командири, които знаят какво правят и защо го правят. Това, че ти две години си страдал по загубената си свобода, какво трябва да ми пука на мен?
                    През ум не ми е минавало да ти пука на тебе или някой друг. Казармата в тоя си вид беше военопрестъпление, като тръгнеш от кражбите на стоки, минеш през даването на мизерии, и приключиш с тоталното погазване на Устава.
                    Аз спусках рапел от 12- етажа, гоних реални нарушители в гората, изстрелял съм патрони в пъти превишаващи теглото ти и знам какво е да имаш (или да нямаш) човек до себе си. Ама ЧОВЕК. Сам си за никъде.
                    Мен пък туй не ме интересува. Който иска да става Рамбо и сега има възможност, хем на по-леки условия и за някакви пари. Мен зорлем искаха да правят градинар и пъдар.
                    Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                    В цивилния живот, нещата са много по- груби. Само, дето са постепенни и си мислиш, че ти ги управляваш.
                    Не знам какво ти е толкова трудно в тоя живот. Имах набори дето се страхуваха да се уволнят, щото нямало кво да правят навън. Омъжествели един вид! Туй от лафа дето вътре се ставало мъж.

                    И не, не съм служил 2 г. Нямаше и половин година, като махнем отпуските. И те ми се овидяха.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Казармата!

                      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                      Може би съм имал късмет, да попадна...
                      Имал си на баба ти фурката. Просто си си представлявал това вече (те тия "милион" комисии предварително, нямаха за цел да садят леща в безтегловност...).
                      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                      Коментар


                      • #26
                        От: Казармата!

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        През ум не ми е минавало да ти пука на тебе или някой друг. Казармата в тоя си вид беше военопрестъпление, като тръгнеш от кражбите на стоки, минеш през даването на мизерии, и приключиш с тоталното погазване на Устава.
                        Мен пък туй не ме интересува. Който иска да става Рамбо и сега има възможност, хем на по-леки условия и за някакви пари. Мен зорлем искаха да правят градинар и пъдар.
                        Не знам какво ти е толкова трудно в тоя живот. Имах набори дето се страхуваха да се уволнят, щото нямало кво да правят навън. Омъжествели един вид! Туй от лафа дето вътре се ставало мъж.

                        И не, не съм служил 2 г. Нямаше и половин година, като махнем отпуските. И те ми се овидяха.
                        Явно си прилично момче, със собствено мнение. Ако спреш да го налагаш на другите, дето не са на твоето мнение, може и да пием по ракия.
                        Вчера си говорехме с един от бившите администратори на този форум. Трябва да има дразнители, за да живее форумът. На Гагич му писна да се прави на шут, Търтея и Давц се появяват само като призрак, Стефан, Марто, Сибирски и сие отдавна са във вечните ловни полета (модерирайки другия форум) та-а-а-а-а, ти дерзай. Хващай алтернативата и я превръщай в своя позиция. ПравИ се на интересен, ше станат работите.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Казармата!

                          Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                          Явно си прилично момче, със собствено мнение. Ако спреш да го налагаш на другите, дето не са на твоето мнение, може и да пием по ракия....
                          Хващай алтернативата и я превръщай в своя позиция. ПравИ се на интересен, ше станат работите.
                          Как точно ти налагам мнение? Дори нямам мод инструменти да те трия, хеле пък да ти пратя призовка за служба.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Казармата!

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            ...Стефан, Марто, Сибирски и сие отдавна са във вечните ловни полета (модерирайки другия форум)...
                            Абе - да си каже човек, че не го четеш "другия" форум, та приказваш врели-некипели по хвърлен боб.
                            Няма такова нещо там - там Сибирският логорейоира, Срефан хипнотично акламира, а Марто не участвовира - от нещо като година (демек, практически - изобщо).
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #29
                              От: Казармата!

                              Първоначално публикуван от ЕМО Преглед на мнение
                              ПП.В настоящия момент наборната армия е неефективна и безсмислена.
                              Армията на Израел . Жените служат 2 години мъжете 3 и едва ли има по ефективна армия в тоя свят в момента . За 6 дена ометоха всичките араби около тях барабар с поддръжката от СССР . Друг е въпроса че в момента е много по изгодно да воюват частни военни формирования от колкото да се ангажира държавата в един конфликт .
                              Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                              Коментар


                              • #30
                                От: Казармата!

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                ...
                                И не, не съм служил 2 г. Нямаше и половин година, като махнем отпуските. И те ми се овидяха.
                                Eйййй, Терзиев пак пуснал тема - оплаквателна книга да мрънка за нещо! И то за едни 6 месеца "служба". Какво ли щеше да е, ако беше изкарал 2 години в дивата кашимерия по южните граници?!?
                                Ние не сме неутрални!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X