Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

    Здравейте!Компютъра от заглавието е с 4ГБ RАМ,2 слота по 2ГБ DDR3 1333.мислех за начало да му увелича оперативната памет,но ми казаха,че е по–добре да му сложа един SSD,120GB.Та въпроса ми е RАМ или SSD?
    Дизелов Jeep, не е Jeep.

  • #2
    От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

    Дo 16gb Ram подържа и ако му сложиш и SSD , ще е достатъчно бърз .

    Коментар


    • #3
      От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

      SSD. Разликата която ще видиш е огромна.

      42

      Коментар


      • #4
        От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

        Зависи за какво ползваш компа. За игри повече ram е по-добре, ако си играеш със снимки и фотошоп тогава ssd ги отваря по-бързо.

        Коментар


        • #5
          От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

          Щом си готов да преинсталираш ОС-то, слагаш и двете, и то колкото повече, толкова повече, както е казал знаеш кой. 120 гигабайта SSD са нищо ако ползваш 7-ца с достатъчно програми. Аз преинсталирах преди месец и вече имам пълни 90 гигабайта само с драйвери и програми.
          Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
          Из "Златния телец"

          Коментар


          • #6
            От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

            Слагай и двете. То пък голямата скъпотия.

            Но от SSD ще видиш повече разлика.

            Коментар


            • #7
              От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

              Взех един лаптоп дел за жена ми преди месец и един разбирач ме посъветва че няма сми от ссд. Каза ми че имали разлика при първоначалното зареждане. В последствие бил правил какви ли не тестове и не виждал смисъл. Дела е с i3,8 gb на 2133 и терабайт диск.
              Тоя при положение че можеше още някой лев да ме изкърти за ссд, защо ме отказа ?
              Sent from my Nokia s fenerche

              Коментар


              • #8
                От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                Взех един лаптоп дел за жена ми преди месец и един разбирач ме посъветва че няма сми от ссд. Каза ми че имали разлика при първоначалното зареждане. В последствие бил правил какви ли не тестове и не виждал смисъл. Дела е с i3,8 gb на 2133 и терабайт диск.
                Тоя при положение че можеше още някой лев да ме изкърти за ссд, защо ме отказа ?
                Защото е заринат с обикновени дискове и все на някого трябва да ги продаде.

                Коментар


                • #9
                  От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                  При мен - дърто L512, след като инсталирах 256 ssd за основно и 500Gb нормален за всичката пумия дето я наливам, лаптопа литна. Добавих и 2G Рам - ей така за разкош... но определено SSD-то e нещото с което трябва да започнеш ако имаш финансово ограничение за да вземеш и двете едновременно.
                  42

                  Коментар


                  • #10
                    От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                    Първоначално публикуван от //Радо// Преглед на мнение
                    Взех един лаптоп дел за жена ми преди месец и един разбирач ме посъветва че няма сми от ссд. Каза ми че имали разлика при първоначалното зареждане. В последствие бил правил какви ли не тестове и не виждал смисъл. Дела е с i3,8 gb на 2133 и терабайт диск.
                    Тоя при положение че можеше още някой лев да ме изкърти за ссд, защо ме отказа ?
                    А пък Настрадин Ходжа казал: "на мен ли ще вярваш или на магарето" ...
                    При всяко стартиране на приложение, ОС копира последното от диска в рамта, като SSD е няколко стотин пъти по-бърз от HDD. Така че разлика се усеща не само при пускане на компютъра. Определено бих взел SSD вместо RAM, ако трябва да избирам едно от двете. Стария HDD може да отиде на мястото на CD/DVD-то с приставка за 20лв. А ОС може да не се преинсталира, а само да се клонира, ако има качени един куп "ценни" програми. То при старите компютри е ценна информацията повече, не желязото ..

                    Коментар


                    • #11
                      От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                      Аз имам 10 годишен DELL Inspiron 1525, сложих му 120гб ссд за основен и стандартният хард остана за сторидж +1гб рам(бяха 2+1) и машината литна. Преинсталирах и сложих 10-ка и си е перфектен. Ползвам го само за браузване и да гледам филми.
                      Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
                      Ford Fiesta 1.4 Tdci

                      Коментар


                      • #12
                        От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                        Последно реших да му сложа 2х4 ГБ RAM и SSD 120GB за Windows 7.Понеже още не ми се разделя с CD-то или стария хард(който всъщност е нов)ще умувам къде да го завра това SSD.Четох,един го беше залепил с двойно лепещо на вентилатора.Пак някъде видях,че на тези “марковите“,първо се слагало SSD,инсталира се ОС и тогава се слага другия хард!? BIOS -а да го пипам ли?В смисъл по-нов?
                        Дизелов Jeep, не е Jeep.

                        Коментар


                        • #13
                          От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                          Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
                          Последно реших да му сложа 2х4 ГБ RAM и SSD 120GB за Windows 7.Понеже още не ми се разделя с CD-то или стария хард(който всъщност е нов)ще умувам къде да го завра това SSD.Четох,един го беше залепил с двойно лепещо на вентилатора.Пак някъде видях,че на тези “марковите“,първо се слагало SSD,инсталира се ОС и тогава се слага другия хард!? BIOS -а да го пипам ли?В смисъл по-нов?
                          120 ще ти отеснee за Windows сравнително бързо. Сигурен ли си че пущината държи 8 г рам?
                          Тури си харда на мястото на стария а него изкарай в кутийка някъде навън и го боцни с USB щом не искаш да жертваш цд-то

                          42

                          Коментар


                          • #14
                            От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                            Първоначално публикуван от slaf4u Преглед на мнение
                            120 ще ти отеснee за Windows сравнително бързо. Сигурен ли си че пущината държи 8 г рам?
                            До 16 държала. https://www.youtube.com/watch?v=W7K2rslHnac
                            Последно редактирано от Krelion; 07-08-18, 21:51. Причина: клип
                            Дизелов Jeep, не е Jeep.

                            Коментар


                            • #15
                              От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

                              SSD. Хард дискът, продължава да е най-бавното нещо в компютъра. Интернета на повечето места в България е по-бърз от всички други хард дискове...
                              ;-)
                              Grand Cherokee I - 5.2 - супер беше!
                              нула 999 нула 3 нула 9 нула 3

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X