Обява

Свий
Няма добавени обяви.

DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

    На кратко, това е, което искаш: 2 х 8GB DDR3, 1600 MHz Non-ECC Memory

    На стр. 13 от линка, който Ясен е пуснал по-горе, са дадени възможните конфигурации на RAM. Трябва да видиш твоя модел компютър точно какъв е: Mini tower (MT), Desktop (DT), SFF или USFF. ECC e технология за корекция на грешки, обикновено се използва при сървърните памети, твоят компютър не поддържа такава. Според това, с какъв процесор ти е машината, може да използваш 1600 или 1333MHz RAM, но тъй като цената е еднаква, по-добре вземи 1600, тя е съвместима и с по-бавните процесори.
    Няма нужда да се хвърляш на брандирана памет, вероятността да не стане е минимална, а и винаги може да я подмениш в магазина с друга. Просто търси 2 х 8GB DDR3, 1600 MHz Non-ECC Memory. Когато компютърът е с две еднакви памети, работи в dual channel, което удвоява скоростта на трансфер на данни, както вече беше споменато в темата.

    И, ако искаш наистина да усетиш разлика, вземи си SSD.

    Коментар


    • #32
      От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

      За да има някакъв завършек темата,ще споделя,че му сложих 2 по 4 ГБ.ОС се стартира по-бързо и самия компютър,сякаш е по бърз.Може и да си внушавам,за да си оправдая 60-те Е,но съм доволен.Сега съм на друга вълна.Като се видя със време,ще му бодна и SSD.
      Благодаря на всички и най-вече на Ясен(модератор е все пак),за информацията.
      П.П. модела ми е USFF.
      Последно редактирано от Krelion; 19-10-18, 00:12.
      Дизелов Jeep, не е Jeep.

      Коментар


      • #33
        От: DELL Optiplex 7010 ъпгреид?

        Първоначално публикуван от Krelion Преглед на мнение
        За да има някакъв завършек темата,ще споделя,че му сложих 2 по 4 ГБ.ОС се стартира по-бързо и самия компютър,сякаш е по бърз.Може и да си внушавам,за да си оправдая 60-те Е,но съм доволен.Сега съм на друга вълна.Като се видя със време,ще му бодна и SSD.
        Благодаря на всички и най-вече на Ясен(модератор е все пак),за информацията.
        П.П. модела ми е USFF.
        Бях останал с впечатлението,че си сложил ссд и се чудиш и каква рам да сложиш. Ако сложиш ССД няма да си познаеш компа. Ако не ползваш ДВД-то има читави адаптери, слагаш ХДД-то там(щото шината е по-бавна така или иначе) и на неговото място бодваш ССД-то. Вчрно ще отидат още поне 70Е обаче как лети и как се стартира...
        Hyundai TERRACAN J3 2,9 CRDI 200HP 2" lifted on 31" Cooper Discoverer AT3 4s
        Ford Fiesta 1.4 Tdci

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X