Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

    Здравейте имам нужда от малко помощ прри избора на аетомобил. Спрял съм се на Grand Cherokee WK2. Като цяло ми харесва с всичките му плюсове и минуси, но все още се колебая кой точно да избера. Та въпроса ми е, заслужава ли си разликата в цената между моделите преди и след фейса? Знам, че има разлика в кутиите и в интериора (мултимедията, лост и т.н.), но не съм наясно дали има някаква друга съществена разлика в механиката?
    Казаха ми, че двигателя е същия, просто е с различни настройки, но ми е интересно дали някой има директни впечатления от автомобилите относно возене и сигурност? Гледах едно фоста притеснително видео за Grand-а преди фейса и Лосовия тест...!? Някой може ли да ми обясните! дали този проблем е решен при фейса и как?
    Благодаря предварително за инфото и хелпа

  • #2
    От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

    КОлега, аз си взех този след 2014 година и съм много доволен. Говоря за дизеловия вариант. В зависимост от парите,които ти искат ако ги имаш вземи по-новото, защото кутията е 8 степенна. Разходът ми е просто мечта, а въртящият момент е 570 Нм още на около 2000 оборота. Вътре е много обезшумен, има много осъвременени неща откъм мултимедия и не на последно място в зависимост от годината на 1 регистрация,ако е за Европа имат по 4 години гаранция от производителя.
    Спокойно можеш да зададея въпроси, ако имаш още. Аз на моя съм му навъртял едва 22.000 км за една година, взех го почти некарана (само на 500 км и 5 месеца след датата на първа регистрация).
    JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
    Тел: +359 887 847261

    Коментар


    • #3
      От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

      Благодаря ти за отговора, но все още не съм сигурен... Колебая се и то главно заради онзи злощастен ЛОСОВ тест.. Имаш ли идея как се представя модела след фейслифта? И най-вече какво са направили, за да се подобри пооведението на GC-то в такива моменти... имам в предвид дали само са пипани настройките на ESP-то или има и някакъв механичен ъпдейт/ъпгрейд?

      Коментар


      • #4
        От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

        Колега, не знам, какво имаш предвид ЛОСОВ тест, но аз модел преди фейслифта не съм тествал. Моят е 2017 година дата на 1 регистрация, а фейслифтът май е от 2013 още. Ъпдейтите на моделите може да ги намериш онлайн и ако искаш може да ги видиш тук: http://www.wk2jeeps.com/wk2_tsb.htm#ENGINE става дума за всички сервизни бюлетини,които са правени от 2013 година насам. Но това са все пак сервизни бюлетини,които са нещо като специални recall акции на производителя. А ако искаш да сравняваш през годините моделите, можеш да погледнеш тук: http://www.wk2jeeps.com/wk2menu.htm Тук имаш всички данни технически,които могат да те заинтересуват на 1-во време: http://www.automobile-catalog.com/ca...v-6_250hp.html
        JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
        Тел: +359 887 847261

        Коментар


        • #5
          От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

          Първоначално публикуван от ivaningbg Преглед на мнение
          Колега, не знам, какво имаш предвид ЛОСОВ тест.....

          И след това...
          WG 2.7 CRD

          Коментар


          • #6
            От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

            Това е прекалено...
            Не му вярвайте безусловно.

            Карал съм преди фейса, след...
            Карал съм А-класа...
            Въобще не е толкова зле, това са разни журналистически глупости.
            Даже е доста стабилен.

            Пък и в България лосове няма.
            Най ме е страх от хора без мечти...

            Коментар


            • #7
              От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

              Твърдо за Фейса.... Основното преимущество/разлика - 8-скоростния автоматик на ZF., и 8" UCONNECT мултимедия (заедно с 5" дисплей на таблото)....
              Лосовия тест - не знам как е преди фейса, но фейса не се накланя в завой... Но масата му си казва думата в завой - почва да изправя завоя дори и без да се накланя
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #8
                От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                Като смяташ да караш така и да се оправдаваш отсега с тоя тест, по-добре си намери някъде форум,където да те убедят да си купиш ХАМЪР и няма да се налага да гледаш тия клипове. Аз също съм с фейслифта и на завоите е много стабилна колата.
                JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                Тел: +359 887 847261

                Коментар


                • #9
                  От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                  Първоначално публикуван от onufriz Преглед на мнение
                  ... Пък и в България лосове няма.
                  Верно? А разни блейчовци, излизащи от странични пътища, без да се огледат? Скитащи кучета и т.н.?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                    Това с лосовете е в кръга на майтапа.
                    Найстина е доста стабилна кола, като за теглото и височината си.
                    Най ме е страх от хора без мечти...

                    Коментар


                    • #11
                      От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                      Добре Лосовете няма да ги коментираме повече
                      Имам още няколко питания относно wk2 facelift моделите.
                      Първия ми въпрос касае ZF кутията към дизеловия 3.0 ДВГ. Знам че е оразмерена за max. 700Nm, но не успях да намеря инфо дали е Dual Clutch или е конвенционален автомат с Torque Converter?
                      Другия въпрос касае новия моностабилен (май така се казваше) шифтър. Може ли да се замени с този който излиза за моделите след 2016-2017?

                      Коментар


                      • #12
                        От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                        Първоначално публикуван от Jeepfan13 Преглед на мнение
                        Другия въпрос касае новия моностабилен (май така се казваше) шифтър. Може ли да се замени с този който излиза за моделите след 2016-2017?
                        Щом 4 месеца избираш... след още 4 години дано да си намерил отговора на въпроса "От какъв зор (да не казвам по-популярното за чий... пииииип) ще му е на някой с кола модел 2014 г. да сменя "шифтъра" с такъв от модел 2017 ?" От гъзария?
                        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                        Коментар


                        • #13
                          От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                          Първоначално публикуван от Jeepfan13 Преглед на мнение
                          Добре Лосовете няма да ги коментираме повече
                          Имам още няколко питания относно wk2 facelift моделите.
                          Първия ми въпрос касае ZF кутията към дизеловия 3.0 ДВГ. Знам че е оразмерена за max. 700Nm, но не успях да намеря инфо дали е Dual Clutch или е конвенционален автомат с Torque Converter?
                          Другия въпрос касае новия моностабилен (май така се казваше) шифтър. Може ли да се замени с този който излиза за моделите след 2016-2017?
                          Навярно просто не си навлязъл малко по-надълбоко в съвременните автоматици
                          Конкретния ZF има 3 съединителя и 2 спирачки. Т.е. общо 5 фрикциона. Превключването от всяка на всяка предавка става чрез промяна статуса не един или няколко от тези фрикциони...
                          Затова и тази кутия може да 'прескача' без проблем няколко предавки при превключването...
                          На входа си има хидротрансформатор и още един допълнителен 'заключващ' фрикцион.
                          На всички WK2 facelift кутията е същата 8HP независимо от двигателя... Разликата при различните двигатели е в максималния въртящ момент - дали ще е 8НР-70, или 8НР-90 и т.н... Но това не променя принципно нещата.
                          За ръчката - поне на мен 'старият' лост ми е по-удобен... Не виждам смисъл да се сменя с новият дори и технически да е възможно...
                          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                            Здравейте на всички в групата. Искам да Ви попитам за Grand Cherokee WK2 3.0 CRD -190,241 и 250 к.с. двигателите с ангренажна верига ли са или с ремък. Мерси много за отговорите.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                              Първоначално публикуван от broto85 Преглед на мнение
                              Здравейте на всички в групата. Искам да Ви попитам за Grand Cherokee WK2 3.0 CRD -190,241 и 250 к.с. двигателите с ангренажна верига ли са или с ремък. Мерси много за отговорите.
                              Привет, КОлега.
                              моторите 241 и 250 к.с. са с верига, но не двойна. За малкия мотор не мога да кажа, но мисле,че лесно трябва да се разбере, ако знаеш, какъв мотор е като наименование и във Википедия ще има задължително нещо по въпроса. Аз лично съм с този който е 250 к.с. и съм дотук след 30.000 км много доволен, не само от мотора, но и от автомобила като цяло.
                              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
                              Тел: +359 887 847261

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X