Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

    Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
    Не... Чисто нов 'американец' (при първите му 100 мили ) при коси неравности започва 'люлеенето'... Предполагам - прекалено 'меко' окачване (с цел комфорт и 'неподскачане). И започва ефекта на дорестайловите ГЧ - със странично люлеене и губене на треакторията...

    За удобствата на х164 - да, всеки има свой вкус, но поне според мен рестайла е с класа над посоченият от теб модел. Не виждам каквото и да е преимущество на GL (освен ценово разбира се )....
    Явно, шамана се е вселил в теб, американските по возията се различават от тези Европа, от там произлиза проблема, и не не си прав, предлагаха ми ГЧ 2017 год
    Американец, по нищо не може да се мери на ГЛ , нито по возия нито по характеристики, само като видиш макс спеед на ГЧ 5.7 и ГЛ 500 и разход ти става ясно. За удобството вътре на шофьора също,са несравними нищо че модела е от 2007.
    Също така има бутон втвърдяване амове,и става като спортна кола! Това го има от 2006 година,Jeep го внедри 2013 , ако не се лъжа, затова всички се плашат от клипа с кодовия тест
    Последно редактирано от madness75; 09-05-19, 21:02. Причина: Грешка в правописа
    Mercedes-Benz GL 500

    Коментар


    • #32
      От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

      Админите ,защо е направите полето за писане по удобно, направо се мъча всеки път?
      Mercedes-Benz GL 500

      Коментар


      • #33
        От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

        Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
        Явно, шамана се е вселил в теб, американските по возията се различават от тези Европа, от там произлиза проблема, и не не си прав, предлагаха ми ГЧ 2017 год
        Американец, по нищо не може да се мери на ГЛ , нито по возия нито по характеристики, само като видиш макс спеед на ГЧ 5.7 и ГЛ 500 и разход ти става ясно. За удобството вътре на шофьора също,са несравними нищо че модела е от 2007.
        Също така има бутон втвърдяване амове,и става като спортна кола! Това го има от 2006 година,Jeep го внедри 2013 , ако не се лъжа, затова всички се плашат от клипа с кодовия тест
        Може да си прав за по-меките американски GL - не съм сравнявал с нашенските...
        За спортна кола - нито 5.7 нито GL стават Дори и SRT, дето е 'бегачката' (и наскоро постави рекорд на скорост на лед) не може да се сравнява с лек автомобил...
        Гледам разход - съпоставими са, като WK2 е по-икономичен с над литър извън града...
        Окачването - За втвърдяване на амортисьорите - WK2 няма въобще такава опция, но окачването променя височината си при различна скорост... А промяната в поведението на лосовият тест не е в следствие на 'софтуерни настройки' или управление, а хардуерна промяна на параметрите на окачването...
        За удобствата - ами не знам - дисплеите на посочният от теб модел отстъпват в пъти на WK2. Интериорът - може да се каже, че е аналогичен (при WK2 кожа включително таблото и дърво)... ГЧ е по-маневрен, но все пак имат разлика в дължината.
        Плюс още една предавка в сравнение с мерцедеса + бавни - също допринасят за комфорта на шофьора. Та твърдо не виждам преимущество тук...
        Основното което ми харесва (освен кожата и дървото) - добро отопление и вентилация на седалките с удобни настройки с памет за всичко + огледалата. Безключов достъп (няма опция с ключ). Удобни системи като автоматичното спиране, активен темпомат, следене на мъртва точка, следене на напречно движещи се обекти при заден ход и т.н. и т.н...
        Комплектацията е много добра... Единственото, което го отчитам като липса са матричните LED фарове - да те са голямо удобство...
        За бягането и ускорението - да, там GL е по-добър в сравнение с ГЧ 5.7 и доста по-зле от SRT... Все пак 5.7 е последният от 'тракторната' модификация, а за бягане по асфалта хората си вземат SRT (който пък въобще няма бавни)... Ама той е в друга лига като моторизация... Иначе като интериор е аналогичен...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #34
          От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

          Жоро, защо му се обясняваш на човека?Той си мисли,че се е вселил шамана в теб,а ти му се обясняваш. Нека си вземе GL и после да си направи селфи, като застане на касата да си плаща поддръжката на мерцедеса, как реве като обран евреин.
          JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
          Тел: +359 887 847261

          Коментар


          • #35
            От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

            E той човекът си е взел - лошо няма...
            Просто не виждам преимуществата, за които той твърди (освен динамиката при конкретният двигател срещу 5.7 на джипа)...
            Просто WK2 и особено рестайла бе голяма крачка напред на Джипа, където с добре преценена цена, но и много богатото оборудване успяха да привлекат доста клиенти...
            Когато споделя, че извън града с поддържане на 100-110км/ч съм достигал разход под 7л/100км им се струва, че ги майтапя ... Малко автомобили в този клас и с такава маса могат да го направят...
            А за 'офроуд-играчките' да не говорим...
            Последно редактирано от slowtraveler; 10-05-19, 16:41.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #36
              От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

              В това вече повече от година и половина лично и аз съм убеден, но предубедените, не можеш да ги убедиш. Особено тук в Германия цените за поддръжка на Мерцедес са най-големите, а за труд да не говорим.Аз лично му честитя за колата и за избора, който е направил според себе си и дано си я кара дълго и безаварийно.
              JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
              Тел: +359 887 847261

              Коментар


              • #37
                От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                Явно ще се купува ГЧ!
                То няма друга такава кола!!!

                Хубавото е, че сами си вярвате...


                Коментар


                • #38
                  От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                  Руси, досега рядко съм повтарял марка /модел... Така, че едва ли мога да бъда обвинен в 'пристрастие към някаква марка' - не се чувствам обременен от някаква привързаност...
                  Поради същата причина и не приемам твърдение, че само защото дадена марка лежи 'на стара слава', то това незабавно означава, че даденият модел превъзхожда всичко останало...
                  Надявам се колегите с рестайлови WK2 да споделят дали нещо от това, което съм им споделил като впечатления не е било доказано от техните лични наблюдения....

                  Относно дали следващият автомобил ще е Джип - едва ли, защото въпреки, че WK2 рестайл бе напълно съвременен и неотстъпващ на конкуренцията откъдето и да го погледнеш, времето минава, и не пускат нищо ново.
                  Затова поне засега ми се струва, че започват да изостават от конкуренцията... Което логично ще се отрази и на последващ избор... Щем не щем - ще трябва да се ориентираме към хибридите и електриките...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                    Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                    Админите ,защо е направите полето за писане по удобно, направо се мъча всеки път?
                    Ти и с Мерцедеса се мъчиш ама не пречи да го хвалиш.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                      Първоначално публикуван от Руси Русев Преглед на мнение
                      Явно ще се купува ГЧ!
                      То няма друга такава кола!!!

                      Хубавото е, че сами си вярвате...
                      Trackhawk

                      Коментар


                      • #41
                        От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                        Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                        Ти и с Мерцедеса се мъчиш ама не пречи да го хвалиш.
                        Ти пък от къде знаеш, аз с какви се мъча? А тук с избора на апликацията сте сгрешили, никой не може не накара да инсталирам програма която не искам и допълнително да черпи ток от телефона, достатъчни ми са тези от Гугъл!
                        Също така забелязвам , че учтивостта е все още на много голямо разстояние от теб!
                        Mercedes-Benz GL 500

                        Коментар


                        • #42
                          От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Ти и с Мерцедеса се мъчиш ама не пречи да го хвалиш.
                          Нищо не хваля, отразявам мнение, когато седнеш в Jeep-a с угасен двигател мълчейки и не чуваш външни шумове от преминаващи автомобили , ми се обади,пък бил той и 2018год.
                          Последно редактирано от madness75; 11-05-19, 21:11. Причина: Грешка
                          Mercedes-Benz GL 500

                          Коментар


                          • #43
                            От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                            Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                            Руси, досега рядко съм повтарял марка /модел... ..
                            Аз съм повтарял само Porsche Cayenne и Range Rover. Имал съм и ML и X5 и Touareg...и други.
                            Няма кола да е топ навсякъде, но за мен Porsche Cayenne е най-комплексната кола в този клас. Пък и не се разваля...

                            В крайна сметка с една кола не става. Ако има човек един Кайен и един Крузър с тях покрива всички житейски 4х4 ситуации...
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #44
                              От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                              За шума - WK2 е много добре обезшумен.. Навярно спомагат и триплексовите странични стъкла. При 150км/ч дори дизела почти не се чува както и няма странични шумове.
                              При спрял автомобил оценяваш обезшумяването като си отвориш стъклото - тогава разбираш, че отвън е доста по-шумно... Да, вибрациите на дизела се усещат (единствено на бензиновата мазда ми се е случвало хора да се заблудят, че е угаснала), но не и шума...
                              Така, че относно обезшумяването нямам претенции...

                              Относно 'луксозния туарег' - нямам наблюдения - нищо не мога да кажа.
                              Но братовчед ми си взе Рейндж Ровър Спорт последния модел. Интересно направен, с възможност за повече екстри, но доста от тези повече екстри не ги чувствам необходими - автоматично прибиращи се дръжки на вратите и т.н...
                              Виж с вътрешната аранжировка нещо не са се справили добре - братовчед ми още бива 'заяждан', че му се наложи да преместваме багаж от Ровъра в Джипа, защото скосовете на багажника му бяха 'по-аеродинамични' и борбата с детска масичка със столче за внучката бе неравна Общо взето - очаквах в двойно по-скъп автомобил да имам усещането за 'космически кораб', а за съжаление усетих аналогичен автомобил, със съответните плюсове и минуси...

                              Като гледам с текущите 'дизелови драми'- живот и здраве следващият СУВ ще е хибрид.. И нещото, на което ще държа като екстри (и ми липсва на Джипа) са матричните LED фарове и четирите камери...
                              Ама ще трябва доста да почакам, че с тези студенти в чужбина....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                                А собствениците на Trackhawk пушат нервно пред сервиза на Jeep.
                                Чакай да излезе от гаранция де.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X