Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

    Ето как се справя с въпросния тест: https://www.youtube.com/watch?v=7fE0YhEFvx4 ,това малко в рамките на шегата

    Коментар


    • #17
      От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

      Ами след като видяхме,как лосът успя да подобри рекорда на Стефка Костадинова на висок скок, нищо друго не можем да кажем. Появата на такова животно на пътя при положение,че скоростта на която и да е било кола е същата, най-малкото пораженията ще са същите, като на този джип. А ако колата не беше СУВ.....лосът можеше да е влязъл в купето. Така,че не виждам причина показването на този клип да има нещо общо с темата, защото може човек да е и в друг автомобил и да се случи същото.
      JEEP Grand Cherokee WK2; 184kW (250 PS), 2017 г.
      Тел: +359 887 847261

      Коментар


      • #18
        От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

        Първоначално публикуван от Jeepfan13 Преглед на мнение
        ...
        Почисти си пощенската кутия...
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • #19
          От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

          Непростимо лошо настроено ESP. Това, че в България няма "лосове" е глупост неземна. Лоса може да е дете и то вашето...

          В крайна сметка хубавите и евтините автомобили се продават в различни магазини.
          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

          Коментар


          • #20
            От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

            Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
            В крайна сметка хубавите и евтините автомобили се продават в различни магазини.
            Замислих се над това. Като обикновен юзър на Тойоти и VW-групата считам, че понякога по-евтиното може да е и по-добро. Хората здраво се поддават на медийната пропаганда в последните години.
            Евтиното, евтино ли е или само така изглежда, сравнено със скъпото?
            JEEP повече никога! WRANGLER може би! Смятам че не трябва да си голям експерт, за да видиш разликата при американците. Не казвам, че не могат, просто не искат.

            Коментар


            • #21
              От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
              Непростимо лошо настроено ESP. Това, че в България няма "лосове" е глупост неземна. Лоса може да е дете и то вашето...

              В крайна сметка хубавите и евтините автомобили се продават в различни магазини.
              Според мен причината съвсем не е в дорестайловото ЕСП, а в параметрите на окачването (и/или реактивни щанги)...
              Рестайлът както се вижда няма нито един от посочените ефекти и е с много добро пътно поведение въпреки много голямата си маса...
              Дали никога повече JEEP- това е въпрос на лично решение... За толкова години не мога да кажа нищо лошо за рестайла... Тойота? Тойотският аналог на Джипа е с доста по-лошо пътно поведение (клатещи се и 'меки'), и с доста немощни двигатели... Лексъс - ами когато избирах Джипа правих тест-драйв и на RX450h... Не че е лош автомобил, но според мен в сравнение с WK2 бе много по-вял и 'не-драйвърски' автомобил, въпреки по-високата му мощност и хибридните удобства.. И да - Лексъс бяха докарали доста по-постен откъм обзавеждане RX ..
              За Туарега - вътре ми е дървен, но не мога да коментирам пътно поведение, защото не съм го карал..
              Така, че за мен WK2 рестайл си е много добър автомобил, предоставящ всичко, за което е замислен - и добър комфорт на пътя, и достатъчни 'извънпътни' параметри...
              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

              Коментар


              • #22
                От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                ESP винаги може да коригира недостатъци в шасито. То затова вече няма автомобили с изключение на 911 на които може да се изклюва ESP на 100%.

                А това, че на фейсовия Гранд са оправили нещата е добре. Все пак в този клас е най-достъпния автомобил май.

                Лексъса е много по-автомобил, но всеки си има вкус и виждане по въпроса. От Крузърите Гранда може да се сравнява с LC150 - и там сравнението е в полза на Крузъра, но той пък е по-скъп.
                Тауарега играе в друга лига, заедно с немските си колеги.
                Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                Коментар


                • #23
                  От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                  Всеки си има изисквания към автомобила - за това и изборът е различен... Лекса ме отказа в един сняг... Хибрида върти гуми като шашав с единствената цел да се окопае (предполагам - софтуерна некомпетентност)... На места, на които джипката дори не се замисля... Да, при сегашните изменения на 'дизеловата политика' навярно кантара все пак би се наклонил към него, но не и заради удобството на шофьора.
                  За сравнението с Крузъра - както казах - крузъра не само няма динамика и не върви (все пак 50-60к.с. дори и само при дизелите си казват думата), но и е доста по-неудобен за шофиране. Дизайна вътре също не ми хареса, ама айде - там нещата са силно субективни.. Та къде е ползата за крузъра - не знам...
                  За Туарега - не виждам някакви преимущества, но може и да има - не споря - опитът ми с туарег е прекалено малък....... Ще ми е интересно да науча поради какво е в 'друга лига'...
                  Защото 'немската лига' с един чисто нов GL се представи ужасяващо при обикновена неравност на магистралата - колега едвам го 'хвана' от почти неуправляемото люлеене, нарастващо в камшици на място и скорост, на които Джипа не си помисля да помръдне... Да, вероятно отново неправилна настройка с цел 'по-добър комфорт' вместо нормална управляемост...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                    Колега, Гранда не е лош, не ме разбирай погрешно.
                    Много смислена за цената си кола. Американците си знаят работата, когато трябва да се продават количества. Това е модела с който се върнаха в играта след посредствения предишен модел, който за малко да унищожи имиджа на модела.

                    Когато излезе сегашният модел(2011г май) го тествах за да го купувам за жена ми -беше на нивото на Х5 от 2007г но пък цената беше около 80х с ДДС. А и тогава не се знаеше какви детски болести ще излезнат...
                    Паднах си много тогава по SRTто, което беше и на много добра цена - под 100 000лв, но нямаха коли на склад иначе щях да отнеса един брой. После като получиха коли на мен ми мина мерака.

                    LC 150- кола на шаси смятана да служи дъъълги години. Да с посредствена, но достатъчна динамика и липса на технически проблеми поне 10 години.Много стабилна електроника и тъпката с системи за безопастност. Скоро гледах топ модела им - 120 000с ДДС. Супер цена за такава кола според мен!
                    Туарег - много технологична и стабилна като качество кола. Изглежда подобна на Гранда, но на старо ше е доста по-скъпа. Много солидно направена. Последния модел е уникален, жалко че е VW.
                    GL - да, проблемна управляемост. Много народ се изпрепа с тях. Но с Гранда трябва да сравняваш ML, който си е много добра кола.
                    Лексус -моя е най-натокания и колкото повече го ползваме, толкова повече ни харесва - да в началото ми изглеждаще лигав, макар и много комфортен. Излишно е да казвам, че е абсолютно безпроблемен като техника.
                    Последно редактирано от rusev; 01-05-19, 20:49.
                    Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                    Коментар


                    • Самодържец
                      Самодържец коментира
                      Редактиране на коментар
                      В този контекст как се справя гранда като надеждност в ролята на употребяван автомобил?

                  • #25
                    От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                    Макар, че се отклонихме от темата....
                    Общо взето - ЛС наистина може да няма проблеми - топ-модел, ама 177к.с. за машинка от този тип над 2 тона си е меко казано смешно да се сравнява като динамика и т.н.... 6 скоростен автоматик - само от смяната на автоматика с 8 степенен при рестайла на WK2 спечелиха над 1-1.5л/100км... За системите за безопасност - ами Гранда през 2013 си имаше три радара, камери (включително автоматично спиране) и т.н.
                    ML? Ами това си е Гранда, само дето при Гранда са пипнали някои детайли, като интериор и окачване, та е станало по-добро отколкото на ML (например полу-затвореното азотно окачване)..
                    За Туарег - не разбрах кое му е по-технологичното и т.н. - в края на краищата бензинките на Гранда са пословични, кутията е немска, поставяна в доста премиум модели - БМВ, РейндРовър и т.н., та дори и от VW групата (ама на по-скъпите - Ауди).. Дизела се води също за доста сериозен, икономичен и т.н...
                    За Лексъс - за безпроблемността - напълно съм съгласен... Наскоро сменяхме крушка на дългите на RX400h /2007г... Единственият технически проблем досега откакто е станал кола (освен смяна на консумативи)...
                    Сега вече карат RX450hL върхово оборудване... Който за мое учудване е доста по-тесен от гранда за втори ред пасажери...
                    Да, вече има доста повече системи за сигурност от предишния - дори само матричните LED фарове да вземеш предвид (а си има и HUD, четене на знаци, които в БГ редовно се объркват от знаците за ограничение 12т )... Още е 'лигав', ама май малко са променили софтуера та е малко по-добре...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #26
                      От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Всеки си има изисквания към автомобила - за това и изборът е различен... Лекса ме отказа в един сняг... Хибрида върти гуми като шашав с единствената цел да се окопае (предполагам - софтуерна некомпетентност)... На места, на които джипката дори не се замисля... Да, при сегашните изменения на 'дизеловата политика' навярно кантара все пак би се наклонил към него, но не и заради удобството на шофьора.
                      За сравнението с Крузъра - както казах - крузъра не само няма динамика и не върви (все пак 50-60к.с. дори и само при дизелите си казват думата), но и е доста по-неудобен за шофиране. Дизайна вътре също не ми хареса, ама айде - там нещата са силно субективни.. Та къде е ползата за крузъра - не знам...
                      За Туарега - не виждам някакви преимущества, но може и да има - не споря - опитът ми с туарег е прекалено малък....... Ще ми е интересно да науча поради какво е в 'друга лига'...
                      Защото 'немската лига' с един чисто нов GL се представи ужасяващо при обикновена неравност на магистралата - колега едвам го 'хвана' от почти неуправляемото люлеене, нарастващо в камшици на място и скорост, на които Джипа не си помисля да помръдне... Да, вероятно отново неправилна настройка с цел 'по-добър комфорт' вместо нормална управляемост...
                      Здравейте на всички, да дам и моите 5ст. не знам колко от вас са карали ГЛ, ни аз смених моя GC06 за ГЛ х164 и мога да кажа , че има перфектно пътно поведение там на магистралата където преди с ГЧ скачах като луд на всяка вдлъбнатина сега минавам напълно гладко с скорост от 180км без да почувствам и най малка липса на управляемост. Смело мога да заявява , вече 3год го управлявам това камион, че е едно чудо на инженерната мисъл, никога даже не съм си представял кола 2.5т. да се държи като лек автомобил, единствения недостатък е масата при катерене на снежен (заледен път). Най вероятно тези случай за които говорите става въпрос за автомобили с неизправни амортисьори и възглавници.
                      Иначе аз съм голям фен на ГЧ след 2011 но вътре удобството при Мерцедес е на по високо ниво!
                      Mercedes-Benz GL 500

                      Коментар


                      • #27
                        От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                        Trackhawk - и всички пушат нервно в ъгъла.
                        Ако не правиш впечатляващи неща в живота си - самоубий се за да не харчиш ресурса на планетата.

                        Коментар


                        • #28
                          От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                          А собствениците на Trackhawk пушат нервно пред сервиза на Jeep.
                          Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                          Коментар


                          • #29
                            От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                            Явно много сте се напушили.
                            Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                            "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                            Коментар


                            • #30
                              От: Помощ при избор между WK2 преди и след фейс-а от 2012/2013

                              Първоначално публикуван от madness75 Преглед на мнение
                              ...Най вероятно тези случай за които говорите става въпрос за автомобили с неизправни амортисьори и възглавници.
                              Иначе аз съм голям фен на ГЧ след 2011 но вътре удобството при Мерцедес е на по високо ниво!
                              Не... Чисто нов 'американец' (при първите му 100 мили ) при коси неравности започва 'люлеенето'... Предполагам - прекалено 'меко' окачване (с цел комфорт и 'неподскачане). И започва ефекта на дорестайловите ГЧ - със странично люлеене и губене на треакторията...

                              За удобствата на х164 - да, всеки има свой вкус, но поне според мен рестайла е с класа над посоченият от теб модел. Не виждам каквото и да е преимущество на GL (освен ценово разбира се )....
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X